Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
21-07-2010 - 14:12:00
Quote
Valchog
Тогава въпроса ми е за 30 000 евро мога ли да си построя къща около 100 квадрата?
Като тази сума включва всичко от проекта, плочата до вътрешната мазилка и банята.

Този линк строи 100 м2 за около 40 000 лева. [yakinikol.com]
Нормално е да е толкова една къща до 100 квадрата дори да е монолитно изграждането й. Така че твоите 30 000 евра трябва да стигнат и да хартишат за езерце в двора.

Всъщност може би е време да се пусне тема „Търся строител, който не получава печалбата си, като умножава себестойността си по две и по три, а по 20%”.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-21 14:21 от iiujen.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
21-07-2010 - 14:42:56
А какво ще кажеш за ТЕС
[www.tes-bg.com]
Имат и други модели, непоказани в сайта им. И са относително евтини.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
26-07-2010 - 16:41:09
Quote
Valchog
Моля някой отзивчив (ако има такъв) да напише груба сметка за къща на два етажа като всеки е от по 40-45 квадрата. Без мази, просто плоча на равен терен. 2 етажа с 2 бани и 3 спални. Без тераси.
Имам ограничен финансов ресурс, затова ме интересува има ли смисъл да започвам или само да си мечтая.
Да спомена интересува ме цената на къщата с основите, документи (без подкупи), до мазилка ( без обзавеждане на кухня и бани).

Аз също се интересувам от такъв строителен обем, както и от комбинация - примерно първи етаж - монолитен, втория /подпокривен/ - сглобяем тип. В случай че има желаещи строители - могат да дават ориентировъчни цени, като за хора с ограничен финансов ресурс.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
26-07-2010 - 16:47:16
След много, много четене по форумите стигам до извода, че най-евтино и сравнително качествено ще излезе, ако сами си строим къщата на мечтите ни smiling smiley Вероятно ще е нужен и един по-знаещ и правил го за наблюдаващ smiling smiley
Щото такива цени ми спрягат за 100 квадрата едноетажна нормално изглеждаща къща, че ум да ти зайде...разбирам печалба, ама май е далеч над 20-30%....
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
26-07-2010 - 17:04:00
Quote
kalin72
След много, много четене по форумите стигам до извода, че най-евтино и сравнително качествено ще излезе, ако сами си строим къщата на мечтите ни smiling smiley Вероятно ще е нужен и един по-знаещ и правил го за наблюдаващ smiling smiley
..

*ok*
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
26-07-2010 - 17:13:18
А, и да добавя още нещо - нужно е и мнооого време за изпълнението smiling smiley
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
26-07-2010 - 18:04:05
Момчета, за акъл се плаща винаги. Безплатно е само сиренцето в капана за мишката.

За тези сметки, дето ги искате по-горе, най-напред се учи в един институт, сега университет срещу римската стена, после се работи поне десетина години с някой по-възрастен, да се крадне занаята и тогава се правят тези сметки.

А сега го сметнете като време и пари, инвестирани в самоусъвършенстване, и преценете дали някой ей така ще хвърли някакви сметки във форума.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
27-07-2010 - 08:39:08
Quote
slun4o
Момчета, за акъл се плаща винаги. Безплатно е само сиренцето в капана за мишката.

За тези сметки, дето ги искате по-горе, най-напред се учи в един институт, сега университет срещу римската стена, после се работи поне десетина години с някой по-възрастен, да се крадне занаята и тогава се правят тези сметки.

А сега го сметнете като време и пари, инвестирани в самоусъвършенстване, и преценете дали някой ей така ще хвърли някакви сметки във форума.
Аз не съм против това, някой наистина майстор да ми направи къщурката, а съм против това да се искат цени като за 3 къщурки, или да се работи с калпави материали, в другия случай. А и не виждам защо да не опитам сам, след всичката тази информация в Интернет, и наличието на добри материали.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
27-07-2010 - 09:02:07
Quote
slun4o
Момчета, за акъл се плаща винаги. Безплатно е само сиренцето в капана за мишката.

За тези сметки, дето ги искате по-горе, най-напред се учи в един институт, сега университет срещу римската стена, после се работи поне десетина години с някой по-възрастен, да се крадне занаята и тогава се правят тези сметки.

А сега го сметнете като време и пари, инвестирани в самоусъвършенстване, и преценете дали някой ей така ще хвърли някакви сметки във форума.

Изкривения строителен пазар има нужда от множество фалити на строителни мошеници, които са „свенливи” да заявят цените на строителните си услуги. Свенливи са да покажат и продуктите си дори...

Автомобилиста има цена върху автомобила си, а „свенливия” строител – не!?!
Хлебаря е написал цената върху хляба си ....а „свенливия” строител – не!?!
Часовникаря – върху часовника си ....
Зъболекаря, Доктора ...
Продавача на тухли има цена за тухлата си – а „свенливия” строител се свени да напише, колко ще му струва да я монтира в зида ...

Ами бай-бай на „свенливите” строители ... които обявяват единична цена, но после се оказва, че тя била без включено това или онова ... което са пропуснали да ти кажат, защото е трябвало да си го знаел, пишело го край римската стена ... и за което трябва да се доплати ... двойно и тройно ...

Бай-БАЙЙЙЙЙЙЙ ...
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
27-07-2010 - 17:31:22
Bye bye life
Bye bye happiness
Hello loneliness
I think I'm gonna die
I think I'm gonna die ....


Само че има някои, дето пък няма да измрем напук на всички дето ни се канятspinning smiley sticking its tongue out

Идеята ми не е за "свенливите" строители, а за това, че като се иска точна или поне условно точна цена, да се плати на един експерт - има консултантски къщи, надзорници, инвеститорски организации, вещи лица към съда или просто някой техник, а също така и колега който е строил (по-горе някой обясняваше за най-проста табличка на excel). Също така има и един справочник на цените в строителството, дето излиза горе-долу на 3-4 месеца. Ама цялата тая работа изисква някакво усилие. А много по-лесно е да ти се сервира наготово, по възможност сдъфкано и изплюто (в устенцата). Па най-обичам да ми звънне някой и да ми каже: Абе колко ще струва къща 100 м.кв? Не е сериозен този строител, дето ще ти каже ей така - Ами 50 хил.лв. А конструкции, а вертикална, а захранване и т.н.,стига че нещо се запених....

За това е цялата дандания.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход