Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 21:41:53
avatar
Теоретично би трябвало да стигнат.
Грешно е да се пресмята 1 кв.м. = 300 евро и готово.
При къщите положението е строго индивидуално.
Дори и да не стигнат - то ще са останали дребни довършителни (вътрешни) работи.
Един съвет - не пести откъм покрив.

Радвам се като чуя някои да има амбицията за строеж на жилище.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-18 21:42 от TZARS.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 21:53:05
Quote
peterbg
.................................... ако ти си работникът който прави всичко,това е до ключ*write*
Те това е решението.И ако си забъркаш глина и си изпечеш тухлите пък и дървеният материал да краднеш и да не ползваш авто транспорт само кон и каруца ще направиш и 300м2 палат .Само като го завършиш ще си грохнал ама нали си спестил кеша *ok*
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 22:29:16
Има хора на които им се отдава да майсторят. Аз смея да твърдя, че съм от тях, но чак пък къща да строя не мисля. Всичко се постига с практика, а аз такава нямам в тази насока.
Като цяло идеята ми е да си продам панелката и с парите да си построя къща. Затова финансите са ми ограничени.
За плочата имам човек и съм я уредил може да се каже. За грубия строеж сигурно бригада ще трябва или фирма, ама както казват всички ще трябва и надзор от някой който разбира. Аз бих отделил време понеже в момента нямам много работа и предполагам, че парите които бих спестил от строителна фирма не мога да ги изкарам за това време.
Мисля, че терасите са излишни за двуетажна къща.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 22:58:15
Добре си решил да минеш от панел в къща. Действай смело форумът ще помага с каквото може*ok*
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
19-05-2010 - 07:19:30
Quote
Valchog
Има хора на които им се отдава да майсторят. Аз смея да твърдя, че съм от тях, но чак пък къща да строя не мисля. Всичко се постига с практика, а аз такава нямам в тази насока.
Като цяло идеята ми е да си продам панелката и с парите да си построя къща. Затова финансите са ми ограничени.
За плочата имам човек и съм я уредил може да се каже. За грубия строеж сигурно бригада ще трябва или фирма, ама както казват всички ще трябва и надзор от някой който разбира. Аз бих отделил време понеже в момента нямам много работа и предполагам, че парите които бих спестил от строителна фирма не мога да ги изкарам за това време.
Мисля, че терасите са излишни за двуетажна къща.

Колега,строителството е много скъпо нещо!И като гледам как я мислиш няма да ти стигне тоя бюджет-говориш за уредена плоча ,а темата ти е дървена къща и т.н.
Трябва да си изясниш концепцията на нискобюджетната къща преди да си дадеш проектното задание на архитект.Например:при100м2 нямаш нужда от плоча!На първия етаж разполагаш основните помещения а на втория,който се явява подпокривно пространство спалните!Пода на спалните е таван на първия етаж изпълнен като гредоред.Пода на първия етаж дори да е с бетон не се казва плоча а настилка!Самата конструкция на къщата се прави от греди и колони от метален профил 8Х8.Шест метра такава греда е 200лв.Въобще конструкцията би могла да е с метал и дървени греди за ребра и покрив! Стените се запълват с евтини и толоизолационни материали на принципа на сухото строителство!Така вероятно би влязъл в бюджета!
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
19-05-2010 - 08:26:26
avatar
Quote
фло
Колега,строителството е много скъпо нещо!И като гледам как я мислиш няма да ти стигне тоя бюджет-говориш за уредена плоча ,а темата ти е дървена къща и т.н. Трябва да си изясниш концепцията на нискобюджетната къща преди да си дадеш проектното задание на архитект. Например:при100м2 нямаш нужда от плоча! На първия етаж разполагаш основните помещения а на втория,който се явява подпокривно пространство спалните! Пода на спалните е таван на първия етаж изпълнен като гредоред. Пода на първия етаж дори да е с бетон не се казва плоча а настилка! Самата конструкция на къщата се прави от греди и колони от метален профил 8Х8. Шест метра такава греда е 200лв.Въобще конструкцията би могла да е с метал и дървени греди за ребра и покрив! Стените се запълват с евтини и толоизолационни материали на принципа на сухото строителство! Така вероятно би влязъл в бюджета!

Абсолютно вярно.
При дървени къщи не се говори за "груб строеж" и плоча.
След пресмятане човек трябва да избере, дали да вдигне тухлена къща или да бъде тип "американска".
Всяка си има своите предимства и недостатъци.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
19-05-2010 - 08:33:45
Quote
Valchog
Има хора на които им се отдава да майсторят. Аз смея да твърдя, че съм от тях, но чак пък къща да строя не мисля. Всичко се постига с практика, а аз такава нямам в тази насока.
Като цяло идеята ми е да си продам панелката и с парите да си построя къща. Затова финансите са ми ограничени.
За плочата имам човек и съм я уредил може да се каже. За грубия строеж сигурно бригада ще трябва или фирма, ама както казват всички ще трябва и надзор от някой който разбира. Аз бих отделил време понеже в момента нямам много работа и предполагам, че парите които бих спестил от строителна фирма не мога да ги изкарам за това време.
Мисля, че терасите са излишни за двуетажна къща.

моят съвет е да си вземеш архитект, дето разбира от дървени къщи. няма да е евтин, но ще ти спести много недоразумения. такъв архитект може да ти е най-скъпото нещо за тази къща.

също помисли какви инсталации искаш - инсталацията може да е до 30-40% от цената на къщата.

за терасите е въпрос на вкус.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
19-05-2010 - 08:37:20
Quote
фло
Quote
Valchog
....

Колега,строителството е много скъпо нещо!И като гледам как я мислиш няма да ти стигне тоя бюджет-говориш за уредена плоча ,а темата ти е дървена къща и т.н.
Трябва да си изясниш концепцията на нискобюджетната къща преди да си дадеш проектното задание на архитект.Например:при100м2 нямаш нужда от плоча!На първия етаж разполагаш основните помещения а на втория,който се явява подпокривно пространство спалните!Пода на спалните е таван на първия етаж изпълнен като гредоред.Пода на първия етаж дори да е с бетон не се казва плоча а настилка!Самата конструкция на къщата се прави от греди и колони от метален профил 8Х8.Шест метра такава греда е 200лв.Въобще конструкцията би могла да е с метал и дървени греди за ребра и покрив! Стените се запълват с евтини и толоизолационни материали на принципа на сухото строителство!Така вероятно би влязъл в бюджета!

плоча - yok, с това съм съгласен. колони от метален профил !?!? - може, но не бих сложил. както казах - трябва архитект дето разбира от дървени къщи. и съм съгласен, че трябва изчистване на концепцията.

според австврийските норми не е позволено да има спални в подпокривното пространство.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
19-05-2010 - 20:23:15
Quote
mehudi
плоча - yok, с това съм съгласен. колони от метален профил !?!? - може, но не бих сложил. както казах - трябва архитект дето разбира от дървени къщи. и съм съгласен, че трябва изчистване на концепцията.

според австврийските норми не е позволено да има спални в подпокривното пространство.

Това не е подпокривно пространство а нормални спални,просто няма неизползваем таван!Рационално,или казано по друг начин тавана на спалните е с известен наклон и става доста висок с приличен обем!Позволява голяма интериорна дизайнерска фантазия !
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
19-05-2010 - 22:17:22
Quote
фло
Quote
mehudi
...
според австврийските норми не е позволено да има спални в подпокривното пространство.

Това не е подпокривно пространство а нормални спални,просто няма неизползваем таван!Рационално,или казано по друг начин тавана на спалните е с известен наклон и става доста висок с приличен обем!Позволява голяма интериорна дизайнерска фантазия !

колега фло, напълно те разбирам. може би и аз бих направил така в определена ситуация. НО в австрия не може да се спи под покрива по какъвто и да е начин - просто не се одобрява. (може да се спи неодобрено, но обикновеният австриец не прави така). тр да имаш покрив, кухост, и тогава да спиш.

вълчо, сори за разводняването на темата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход