Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
20-11-2010 - 08:37:49
Доверието между хората в тези бели държави е на друго ниво, доста години съм бил там и то в няколко държави, така че когато сравнявате тези държави сравнете и другата страна. Там например никога не би се състоял коментар от типа бараки.
Така че можем да водим диалог когато станем бели хора като белите държави.
Колегата ви по горе каза наздраве и можете да си продължите вашият диалог в кръчмата.

Не искам да обидя никого, но и вие се опитвайте да мислите преди да пишете каквото ви дойде и директно да обиждате, което всъщност не е характерно за белите държави.

Селски имоти в Троянският балкан - www.imotitrayana.com,

Сглобяеми къщи по Немски стандарт - www.kasta.alle.bg
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
20-11-2010 - 10:38:47
Топлоизолационни панели тип сандвич състоящи се от:
OSB 3 – 9mm – 2 бр.
Минерална вата – Knauf insulation 100 mm
Дървена рамка
Дървен материал покривна конструкция
OSB 18 mm за покрива
Минерална вата Knauf insulation 100 mm за покрива

Нe знам как наричат в белите държави бараката ,но в никакъв случай няма да нарекът нискоенергийна къща постройка от панел-сандвич от OSB 3 – 9mm – 2 бр със 100 мм. минерална вата по средата. Най-вероятно ще го определят като измама,каквото е подвеждащата реклама със заиграване с терминологията. Там хората бият през пръстите такива мушенгии,нас обаче тука ни призовават към търпимост и уважение към лъжата и трезво мислене! Та в момента е предиобед и съм с най-трезвото мислене от денонощния цикъл и мисля,че такава конструкция е типична за барака за инструменти и кучешка колиба, но в никакъв случай за дом със целогодишно обитаване,още повече пък нискоенергийна къща!
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
20-11-2010 - 14:16:14
Пиша, след като помислих:.winking smiley
Quote
imotitrayana
Там например никога не би се състоял коментар от типа бараки.
Така че можем да водим диалог когато станем бели хора като белите държави.
Еми, хайде и Вие се опитайте като в белите държави.
Обсъжданата конструкция едвам дава U~0,5, което е СТАРАТА НОРМА В БГ.
Наричайте го както искате, но то далеч НЕ ВЛИЗА в съвременните норми за нормално жилище. За нискоенергийно е ...
Проверете и осъзнайте това, ако искате нормален диалог
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
20-11-2010 - 18:54:51
О.К. в Германия тези „бараки„ от 2015 г. ще бъдат като норма за строителство и сега също се строят. И малко инфо за да не бъркате нещата - има голяма разлика между „нискоенергийна къща“ и „пасивна къща“ , но и цената не е същата.
Всъщност желая ви късмет с тухларките и облепени със стериопори, не желая да споря с праволинейни и ограничени хора.
Ако някой иска повече информация може да ми пише на лично съобщение, няма да присъствам повече тук във форума.

Селски имоти в Троянският балкан - www.imotitrayana.com,

Сглобяеми къщи по Немски стандарт - www.kasta.alle.bg
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
20-11-2010 - 21:29:44
Quote
imotitrayana
О.К. в Германия тези „бараки„ от 2015 г. ще бъдат като норма за строителство и сега също се строят. И малко инфо за да не бъркате нещата - има голяма разлика между „нискоенергийна къща“ и „пасивна къща“ , но и цената не е същата.
Всъщност желая ви късмет с тухларките и облепени със стериопори, не желая да споря с праволинейни и ограничени хора.
Ако някой иска повече информация може да ми пише на лично съобщение, няма да присъствам повече тук във форума.

Може бе,що да не се строи в Германия?! Само дето с тези показатели на топлопроводност, дето имат Вашите бараки ще строят жилища за немски овчарки ,вързани със синджир да не избягат при студено време!
Обсъжданата конструкция едвам дава U~0,5, което е СТАРАТА НОРМА В БГ.

Сега,аз може да не съм много трезвомислещ , може да съм праволинеен /все съм мислел пък,че това е качество/ даже може да съм ограничен,но това не е основание някой да ме баламосва с измишльотини и да ме лъже, като ми предлага барака с U~0,5 за нискоенергийна къща !
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
21-11-2010 - 15:42:16
Фло, И-траяна,
Колете ме, бесете ме, но ИМАМ ГРЕШКА ВЪВ ВЧЕРАШНИТЕ ДАННИ.
Отдавна не бях ползвал т.н. "турски калкулатор".
Сам се усъмних в резултата и уж го проверих, ама...
Новите сметки за 10см вата + 2х0,9 ОСБ, външна стена са:
U ~ 0,35
Стара норма - 0,5
Нова норма - 0,35

Това за същинската стена. Където има конструктивни елементи - рамки и подобни - U~1,1. Това ще увеличи U~0,35 по просто тройно правило, като се види каква част от площта на стената покриват въпросните конструкции.
Не ми се търси сега за нискоенергийните какво се дава - предполагам ок. 0,2 - 0,25.
Пасивните са от порядъка на 0,1. На това отговарят ок. 35-40см вата.
Пак се извинявам.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
21-11-2010 - 18:22:02
Абе съмнявах се аз,че не си съвсем трезвомислещ като активен биропиец,ама нейсе.То въпроса беше принципен, но няма да стане дискусия с тоя образ,понеже ти не си трезвомислещ пък аз съм праволинеен и ограничен и трезвомислещ само сутрин! Така,че наздраве*beer*
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
21-11-2010 - 18:35:31
Още веднъж - съжалявам.*beer*
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
12-02-2011 - 00:47:46
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
12-02-2011 - 01:10:33
pri nas cenata e 300lv za 1m2 i vkluchva vsichko do kluch,bez fundamenta,mokrite pomeshtenia sa na tapi i sa do dva etaja. absolutno vsichko drugo vliza v cenata el i vik instalacii,kluchove,kontakti,vrati,PVC dograma,vhodnata vrata e blindirana,oluci,pokriv,boia,vanshna izolacia ot do.nikade po nashite konstrukcii ne se polzvat pironi vsichko se zglobiava s vintove,boltove,shpilki,montajni planki i visoko iakostno lepilo
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход