Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
16-08-2010 - 15:44:26
avatar
Аз също ти желая успех!
Също и се надявам да споделиш коректно какво се случва по време на процеса (когато и да е). Интересно ми е също какви ще са компромисите, влизащи в "не повече от 50К лева", но може би това, което ще се получи наистина се харесва на семейството ти, така че няма какво повече да се обсъжда темата. Понеже аз много добре знам какъв ще е резултата - ще чета с интерес.*beer*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
16-08-2010 - 15:58:14
Най-обичам недомлъвки от този сорт smiling smiley Хайде сподели, какво мислиш, ще се получи? Също така, по-напред, може би няколко страници по-напред, те попитах някои неща, чиито отговори би следвало да са точни, но дотам...
Само да уточня, както и винаги съм го правел, в тези 50К лева НЕ влиза цената на фундамента. НЕ влиза покривното покритие. НЕ влиза отопление, охлаждане, слънчеви колектори, в тези 50К лева влиза скелета на къщата, изолацията, инсталациите, гипсокартона.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
16-08-2010 - 16:15:13
Не влиза това, не влиза онова, и хоп още 50К за да можеш да влезеш smiling smiley
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
16-08-2010 - 16:20:58
Е аз мога и до още 100К да ги докарам, ама тук говорим за цената за строеж на КЪЩА, не за цената на самия завършен и готов за живеене дом.
Мен точно това ме интересува, като се съгласих, че фундамента може да стане 5-6К лева, но искам добре изолирана едноетажна къща 100 квадрата на ниво weather tight за 50К лева. Непостижими ли е това? Не мисля.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
16-08-2010 - 16:35:33
Quote
kalin72
Е аз мога и до още 100К да ги докарам, ама тук говорим за цената за строеж на КЪЩА, не за цената на самия завършен и готов за живеене дом.
Мен точно това ме интересува, като се съгласих, че фундамента може да стане 5-6К лева, но искам добре изолирана едноетажна къща 100 квадрата на ниво weather tight за 50К лева. Непостижими ли е това? Не мисля.

Ох, сега разбрах къде се разминаваме. Аз под къща завършена до ключ разбирам да можеш да си вкараш мебелите и да заживееш. Т.е. дом smiling smiley
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
16-08-2010 - 16:59:44
avatar
Quote
Boby
Не влиза това, не влиза онова, и хоп още 50К за да можеш да влезеш smiling smiley

Горе-долу и моята мисъл беше такава. Освен това има една друга плоскост по която човек се плъзга много лесно (поне аз съм така и още много народ, които познавам). В процеса на строителството ми идват идеи - малки и големи (то малките са по-опасни), които ми вдигат цената с много. "Айде ще дам още 300 лв за това вместо онова, за да е по-добре", "Айде тука едни 500лв - не е кой знае какво на фона на цялото наинание, пък и нали правя къща за себе си - няма да спестя от това" и т.н. И накрая всички малки идеи и големи такива наистина доста завишават предвидените разходи. И накрая си казваш - "Да, ама първо съм инвестирал в моята си къща и второ без тях нямаше да се получи както трябва". Е, аз прескачам всички тези етапи и ти казвам - качествена къща ще струва толкова.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
17-08-2010 - 03:57:55

Ето м-р Фло как изглежда "скелета" на една тимбър фрейм къща или още наричана post and beam. 95% от всичко това остава видимо в интериора. Как обличат това чудо, къде стои изолацията...мога само да гадая. Те едно такова чудо да ми спретне Николофф, а ти да го изидаш с дървобетони блкчета:]....това наричам перфектна къща.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-17 04:13 от Nasko.Stoykov.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
17-08-2010 - 04:09:45

Нещо такова само че с дървобетон вместо тухли.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-17 04:11 от Nasko.Stoykov.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
17-08-2010 - 09:32:11
avatar
Quote
Nasko.Stoykov

Ето м-р Фло как изглежда "скелета" на една тимбър фрейм къща или още наричана post and beam. 95% от всичко това остава видимо в интериора. Как обличат това чудо, къде стои изолацията...мога само да гадая. Те едно такова чудо да ми спретне Николофф, а ти да го изидаш с дървобетони блкчета:]....това наричам перфектна къща.

Давай парите ! :]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
17-08-2010 - 13:57:49
Quote
n.nikoloff
Quote
Nasko.Stoykov

Ето м-р Фло как изглежда "скелета" на една тимбър фрейм къща или още наричана post and beam. 95% от всичко това остава видимо в интериора. Как обличат това чудо, къде стои изолацията...мога само да гадая. Те едно такова чудо да ми спретне Николофф, а ти да го изидаш с дървобетони блкчета:]....това наричам перфектна къща.

Давай парите ! :]

Аз забелязвам,а предполагам и г-н Николофф от раз,заради безапелационната му реакция,че това е една доста пестелива скелетна конструкция,особено първия етаж!Това означава,че не би следвало да се прави пълнежна зидария а такава,която се нарича конструктивна зидария.Таква е демонстрирана на втората ти снимка,плюс значително повече допълнителни гредови елементи!Блоковете от арболит /дървобетон/ следва да бъдат с обемно тегло ,близко до това на гредите или около 850-900 кг/м3 и съответната якост да работят общо с гредите в конструкцията. При обемна маса 850кг/м3 - U= 0,17/Wm2K . Аз не мога да преценя много ли е или малко и затова питай Любо да даде някакво сравнение! Зида е дебел 20 см.! Това от снимката №1 може да се построи за 15 дена във вид ,под който се разбира понятието груб строеж!Зидането е около и малко над 10 м2 на ден и започва веднага след като се опаянтят колоните с хоризонталните греди!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход