Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-10-2010 - 00:48:41
Не знам защо,ама като започне някой да ми обяснява как ще си "възвърна инвестицията" от изолация на 35 м2 дървена къща и ....започвам да гледам тъпо.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-10-2010 - 08:24:01
avatar
А как "са постигнати критерийте за нискоенергийност" и как "е неподатлива на атмосферните условия" при незнайна плътност на "Минерална вата – Knauf insulation 100 mm " ? А какво е нивото на шумоизолация при тези 10 см? Интересно ми е и как върху монтиран EPS ще се монтира (и най-вече защо) сайдинг, ламперия или камък???

И престанете да говорите за собствената къща като инвестиция. Собствената къща си е чист разход.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
10-11-2010 - 15:27:38
Мога да ви уверя че разликата е огромна, но да мислим заедно. Когато топлите или охлаждате въздуха топлите или охлаждате стената - мазилката тухлата, но в същото време отвън истива или се стопля и това е постоянна загуба на енергия. При този вид строителство стената НЕ поема топло или студено, тя е само стена между вътрешната и външната среда.
Всъщност това е проста логика.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
11-11-2010 - 22:51:48
avatar
Quote
imotitrayana
Мога да ви уверя че разликата е огромна, но да мислим заедно. Когато топлите или охлаждате въздуха топлите или охлаждате стената - мазилката тухлата, но в същото време отвън истива или се стопля и това е постоянна загуба на енергия. При този вид строителство стената НЕ поема топло или студено, тя е само стена между вътрешната и външната среда.
Всъщност това е проста логика.
Верно? Как не се сетих....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
13-11-2010 - 09:11:55
Мисля че искахте да кажете нещо което не разбрах, ако имате нещо против този тип строителство и в полза на традиционното пишете конкретни неща.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
13-11-2010 - 10:21:21
:]:]:] Николов с това се занимава - остава да има нещо против.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
14-11-2010 - 20:19:21
Е, аз похарчих доста повече за м2, но и честно казано вложих и доста скъпи материали, като се започне от дървото та се стигне до гранитогреса. Цената стигна до 500е. и това е резултата: [gvozdeikov.snimka.bg]
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
14-11-2010 - 21:56:54
avatar
Поздравления за ентусиазма и резултата!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
15-11-2010 - 09:13:40
Все пак благодаря за коментара, в спора се ражда истината.

Селски имоти в Троянският балкан - www.imotitrayana.com,

Сглобяеми къщи по Немски стандарт - www.kasta.alle.bg
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
16-11-2010 - 11:03:26
Аз да Ви кажа си направих бунгало 25кв. за 20 000лв като в цената се включваше всичко без фундамента. Много съм доволна от фирмата, както се бяхме уговорили всичко се изпълни. Техните цени са най - ниски и включват всичко - допълнителни работи, В ИК и ЕЛ,покриви, тавани, дограми, улуци, всичко до ключ, даже и банята обзавеждат и кухненски бокс влизат в цената. Ако искате вижте www.tes-bg.com Казват се ТЕС ЕКОСТРОЙ и имат изложбен център на Младост 4 с/у магазин КОМО, на околовръстния път.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход