Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
17-08-2010 - 19:54:01
Така е, вярно че е пестелива конструкция защото все пак е само едноетажна плевня и ще носи само товара на снега и вятъра. Исках само да покажа концепцията макар че не се съмнявам - тя ти е позната Mоже би по-скоро на Калин за да заговориме на един език.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
17-08-2010 - 20:50:30
Quote
Nasko.Stoykov
Така е, вярно че е пестелива конструкция защото все пак е само едноетажна плевня и ще носи само товара на снега и вятъра. Исках само да покажа концепцията макар че не се съмнявам - тя ти е позната Mоже би по-скоро на Калин за да заговориме на един език.

Плевня,плевня ама изглежда и ,че ще е многофункционална, заради черните стърчилки от пода,които няма начин да не са изводи за вода и ел.захранване,при това обилно ми се струва!*beer*
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
17-08-2010 - 21:24:04
Не знам какво смятате...ама в тия конструкции гредите дето се ползват,са 10,12,дори по 15 ИНЧА !!
12х12 в метричен размер е греда 30х30.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
17-08-2010 - 21:36:01
Quote
фло
[При обемна маса 850кг/м3 - U= 0,17/Wm2K . Аз не мога да преценя много ли е или малко и затова питай Любо да даде някакво сравнение! Зида е дебел 20 см.!
Нали смятахме наскоро.
При това задание се получава U=0,74, което е далеч от старите нормативи (0,5) и още по- от новите.
Старите сметки, за сравнение са тук:
[forum.imoti.net]

Наско, Фло,
Мисля че в линковете на Калин беше показано какво следва нататък при тази конструкция - "термоизолационни панели" отвън на показаното на картинката (първата обсъждана). Вярвам те довършват назначението на конструкцията, докато стане къща. Не го твърдя със сигурност, но като преглеждах, не видях на панелите да се възлагат конструктивни функции. Сигурно за някакви условия, показаното е достатъчно. Иначе бих очаквал (на картинката) да се появят вертикални елементи при прозорци и врати, където "евентуално конструктивните панели" се прекъсват.
Салвадор,
На мен пък на картинката ми изглеждат 10х10 см (12х12 макс) гредите?
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
17-08-2010 - 21:45:55
Гредите са 6Х6 инча(поне на мене така ми изглеждат), ама мошениците тука те карат да плащаш и фирата от гатера и др. обработка, така че като ги премериш са 5.5Х5.5. Къщата която постнах в самото начало обаче е нещо друго, там са минимум 8Х8 дори 10Х10.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
17-08-2010 - 21:49:25
Quote
Любо
Quote
фло
[При обемна маса 850кг/м3 - U= 0,17/Wm2K . Аз не мога да преценя много ли е или малко и затова питай Любо да даде някакво сравнение! Зида е дебел 20 см.!
Нали смятахме наскоро.
При това задание се получава U=0,74, което е далеч от старите нормативи (0,5) и още по- от новите.

Нещо не ми е ясно,как от U= 0,17 става на U=0,74. На арболита му дават това -*pardon*850кг/м3 - U= 0,17/Wm2K!
Изискванията са за U=0,36 май!
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
17-08-2010 - 22:19:54
Аде бе?
Фло,
Знам че не ги обичаш тези сметки, но в др. тема даде и аз се съгласих с данни от руснаците:
Quote
фло
Теплопроводность арболита при средней плотности, кг/м3
650 0,13

700 0,14

750 0,15

800 0,16

850 0,17

Ключовата дума тук е "Теплопроводность" (Коефициент на топлопроводност - Ламбда W/mK) - 0,17 в случая, която е характеристика на материала и НЕ ЗАВИСИ от геометрията на елемента (дебелината в случая).
При зададената дебелина (20см), Коефициентът на топлопреминаване за ТАЗИ стена U=0,74 W/m2K.
Понеже спомена, че предпочиташ съпротивленията: R=1/U=1,35 m2K/W.
Нищо свърхестествено, при тази плътност, материалът се доближава до сгурия, шлака, гипсокартон, тежките газо- и пено-бетони, които не са кой знае какви ТИ материали. А и преди (по-памет) говорехме за дебелини 30см и нагоре, при по-ниски плътности.
Мисля че няма грешка в сметката - то калкулатор де, ама и там можеш да въведеш грешно.

П.П. Ако питаш за съществото, за куриоз вж. това от преди 5г.
[forum.imoti.net]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-17 22:24 от Любо.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
17-08-2010 - 22:53:22
Quote
Любо

При зададената дебелина (20см), Коефициентът на топлопреминаване за ТАЗИ стена U=0,74 W/m2K.

Може да е от мохитото колега обаче не вдявам! Формулирай ми последователността на това как от 0,17 получаваш 0,74, ако и да са ватове ,ако и да са на квадратен метър!

п.с. После видях,че този въпрос въобще не е лесен и отговора му се крие в цял стандарт създаден за случая и това е БДС/EN ISO 6946 наречен: Определяне на коефициент на топлопреминаване! В наредба 7/2005 ,приложение 4,таблица 1, дават дървобетона да има U=0,23 при обемно тегло от 700 кг/м3 и най-добрия специфичен топлинен капацитет от 1400 за зид.
Интересно ми е все пак твоя топлинен калкулатор дали е взел предвид формулите от стандарта за определяне на топлопреминаването и как го получи това U=0,74 ?
За сравнение ще ти цитирам изчисление на под от действителен проект:
ПОД:
-пясък 100 мм.
-бетонова плоча 100 мм.
-фибран 50 мм
-армирана циментова замазка 30 мм
U=0,41 W/m2K / изчислено от магистър-маш.инж.с пълна проектантска правоспособност ОВКХТ/
А кажи ми сега може ли този 28 см. под да има това U=0,41 W/m2K ,а 20 см. пресован талаш с малко цимент за спойка да има U=0,74 W/m2K *xxx*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-18 00:34 от фло.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-08-2010 - 19:05:58
Quote
фло
А кажи ми сега може ли този 28 см. под да има това U=0,41 W/m2K ,а 20 см. пресован талаш с малко цимент за спойка да има U=0,74 W/m2K *xxx*

Без да си играя да "смятам", вярвам че МОЖЕ. Тук ключовата дума е Фибран 50мм, с Ламбда ок. 0,035

И друг път е ставало дума (напр. при термомостовете) - всички материали имат някакво "топлинно съпротивление". При по-малка топлопроводност е достатъчна по-малка дебелина за постигане на желан резултат. Ако е по-голяма, респективно е необходима по-голяма дебелина.
При соц. панелките "желаният резултат" се е постигал с двадесетина сантиметра бетон!?
Някаква елементарна и стара табличка за това има в линка ми от вчера.
При някаква дебелина (крайна при това - метър например), дори и най-елементарният бетон се изравнява в това отношение с 50мм Фибран.
За бърза ориентация взимаш ламбдите и едната дебелина и по просто тройно се ориентираш за другата дебелина. При Ламбда на арболит 0,17 и дебелина 20см, същият резултат ще постигнеш с Фибран (Ламбда 0,035
0,17/0,035 = 4,86 отношение на Лабдите. Съответно дебелините 20/4,8 = ок. 4см Фибран дават същия резултат.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-18 19:17 от Любо.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
27-10-2010 - 22:11:58
Ето ви малко информация за сглобяеми къщи.

=11&v4=EUR&v9=1]Модел 1

=9&v4=EUR&v9=1]Модел 2

=9&v4=EUR&v9=1]Модел 3

=9&v4=EUR&v9=1]Модел 4

=9&v4=EUR&v9=1]Модел 5



Можем да изградим вашата къща или вила на изгодни цени.
Виж повече информация -
Може да бъде изпълнен и във Вариант с РЗП 35 м2, който е най подходящ за застрояване в земеделски земи.

Къщите построени от нас се отличават със следните безспорни предимства:
Бързо изграждане около 45 дена.
Екологични материали използвани при строителството
Липса на мокри процеси - по този начин се избягва образуването на конденз
Ниска трудоемкост – строителство без използването на тежка строителна техника и с малък екип от хора около 4 – 5 човека
Разнообразие – технологията ни на строеж позволява изпълнението на сложни архитектурни решения в зависимост от клиентските изисквания.
Отлична топлоизолация – бързо самоизплащане на инвестицията чрез редуциране разходите за отопление и климатизация. При нискоенергийната къща годишната консумация на ел. енергия за отопление и охлаждане е около 6 пъти по – ниска от консумацията при монолитна сграда стандартен тип при която консумацията на ел. енергия възлиза на 250 – 300 kwh/m2 годишно.
Ниска себестойност – продиктувана от намалените разходи за труд, срок на изпълнение и уникалността на технологията.

До 2015 г. строителството на тези къщи ще се превърне в норма за Германия, Австрия също обмислят вариант.


Тук Ви предствяме ориентировъчни цени на нискоенергийните сглобяеми къщи. Цените на примерните проекти в нашият сайт са ориентировъчни, но те дават обща предства за ценовата ни политика спрямо бъдещите клиенти. По долу Ви представяме няколко Вариaнта за цени на къщите според степента на завършеност:

Груб строеж - 140 EUR без ДДС
Базово изпълнение - 210 EUR без ДДС
Завършено изпълнение - от 250 EUR без ДДС
....................................................................

ГРУБ СТРОЕЖ – 140 EUR без ДДС

Грубият строеж включва:
Дървен материал стени
Топлоизолационни панели тип сандвич състоящи се от:
OSB 3 – 9mm – 2 бр.
Минерална вата – Knauf insulation 100 mm
Дървена рамка
Дървен материал покривна конструкция
OSB 18 mm за покрива
Минерална вата Knauf insulation 100 mm за покрива
Импрегнанти за дървен материал
Крепежни материали
OSB обшивки
Транспорт и монтаж в рамките на страната
Изготвяне на проектна документация

Труд Груб строеж включва:
Производство на топлоизолационни панели с минерална вата
Монтаж на топлоизолационни панели
Изграждане на конструкция – стени
Изграждане на покривна конструкция
Полагане на минерална вата на покрива и OSB плоскости

БАЗОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ – 210 EUR без ДДС

Под базово изпълнение или „Базов пакет” се визира къща,при която да са постигнати критерийте за нискоенергийност и да е неподатлива на атмосферните условия.

Базовия пакет включва Груб строеж плюс:
Хидроизолация на покрив + грунд
Ондулин, Ондувила, Керамични, Метални или Битумни керемиди
Външна PVC дограма цвят бял
Външна врата
Ел. Инсталация до контакт и фасунга
ВиК инсталация до тапа
ПВЦ улуци
Труд за Базово изпълнение
Транспорт и монтаж в рамките на страната

ЗАВЪРШЕНО ИЗПЪЛНЕНИЕ – от 250 EUR без ДДС

Изпълнението до ключ включва Базов пакет плюс:
Топлоизолационна система от Експандиран пенополистирол 5 см
Облицовка на стени с гипскартон
Шпакловка и боядисване в цвят по избор на клиента
Вътрешни интериорни врати MDF
Облицовка на таван с ламперия или гипскартон
Силиконова минерална мазилка в цвят по избор
Външна декоративна облицовка по избор от:
Естествен камък,
Винилов сайдинг или
Дървен сайдинг
Транспорт и монтаж в рамките на страната

Цена на фундамента

Цената на основата се определя от спецификата на почвата и от наличието на денивелация на конкретния терен. Ориентировъчната цена за ивичест фундамент при липса на денивелация и твърда почва е от порядъка на 85 – 100 лв. за м2.


Плащане

Начините на плащане могат да се договорят индивидуално, но общоприета е следната схема:
10% при подписване на договор
30% след изготвяне на проектна документация
20% при доставка на материалите на обекта и започване на строителни работи
30% при завършване на къщата етап „Груб строеж”
10% при предаване на обекта


Цените са за Вътрешния пазар и са актуални до обявяването на нови !!!
За контакт

Тодор Атанасов, 0670/ 9 88 44 , 0884/087 464, imotitrayana@abv.bg

Селски имоти в Троянският балкан - www.imotitrayana.com,

Сглобяеми къщи по Немски стандарт - www.kasta.alle.bg
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход