Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
15-08-2010 - 22:00:59
Ако тези в ъглите са тунинг, какви са останалите кръстосващи къщата?
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
15-08-2010 - 22:05:46
Ето и една от вънка. Красавица е.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
15-08-2010 - 22:27:32
Quote
Nasko.Stoykov
Ако тези в ъглите са тунинг, какви са останалите кръстосващи къщата?

Хоризонталните греди служат да поемат хоризонтални,по дължината им сили и тъй-като не са подпряни видимо по вертикала ,най-вероятно да изпълняват плюс декоративна функция и функцията на противовятърен елемент на конструкцията! Понеже такава къща няма сериозна маса да противодейства на перпендикулярните сили на вятъра тези вътрешни греди играят важна роля! Доколкото си спомням смътно разчета на стените е да издържат сила на ветрови натиск от 90-120 кг./м2.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
15-08-2010 - 22:40:55
ФЛО, в интерес на истината не съм запознат в детайли как става строителството на този тип къщи, или по-точно как се затварят външните стени, какво освен изолация има в тях, освен видимите греди има ли и др. носещи елементи които не се виждат....важното е че са много желани и уютни за живеене....както и скъпи.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
15-08-2010 - 23:29:25
Quote
Nasko.Stoykov
ФЛО, в интерес на истината не съм запознат в детайли как става строителството на този тип къщи, или по-точно как се затварят външните стени, какво освен изолация има в тях, освен видимите греди има ли и др. носещи елементи които не се виждат....важното е че са много желани и уютни за живеене....както и скъпи.
*drink2*Затова казвам,че без значение точно какъв тип къща ще се прави е задължителен предпроектния процес с участието на възложител,проектант,строител и евентуално доставчика на материалите за избистряне на основната идея,след като първо хубаво се замъти*drunk*
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
15-08-2010 - 23:42:44
ФЛО, при срещата за доуточняване на предпроектния процес възложителя и доставчика на материяли във всички положения са едно и също лице, по-интересно стои въпроса, каква част от дървено-гредовата конструкция остава видима след изграждането на външните стени с дървобетон. Имаш ли някакъв снимков материял на блокчета от дървобетон във вида за който споменаваше че няма да се нуждаят от финиш от вънка?
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
16-08-2010 - 00:15:43
Quote
Nasko.Stoykov
ФЛО, при срещата за доуточняване на предпроектния процес възложителя и доставчика на материяли във всички положения са едно и също лице, по-интересно стои въпроса, каква част от дървено-гредовата конструкция остава видима след изграждането на външните стени с дървобетон. Имаш ли някакъв снимков материял на блокчета от дървобетон във вида за който споменаваше че няма да се нуждаят от финиш от вънка?
Ето,това е важен въпрос ,който се дискутира от страните в предпроектния процес. В случая вариантите са три-видима само отвънка ,видима само отвътре и видима от двете страни.И при трите варианта видимата част трябва да е балансирана в смисъл да не се претрупва с видими детайли и да е като това което показваш на практика.Удобството на блокчетата от дървобетон е лекотата на тяхното обработване.Обработват се като дървено трупче,ако трябва да се прави клинче или зъбче,така,че да пасне към конструкцията,за да остане видима например или да се впише греда в зида,ако трябва да е скрита.Реже се с трион обикновен или електрически! Двоумя се още за блокчета с лице,тъй-като това доста ограничава използването им например при видима отвън конструкция /немския тип/пред вид на това,че там има много наклонени и перпендикулярни разпорки на вертикалните видими греди!Не съм сигурен още!Няма никакъв проблем върху блокчетата да се налепи сайдинг от камък, изкуствен или естествен.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
16-08-2010 - 13:49:56
Quote
n.nikoloff
Quote
kalin72
Занапред ако случайно спомена тимбър фрейм да се счита за стик билд smiling smiley Това и искам да построя. Както и исиакм типов проект за гардероб, Наско е абсолютно прав, че у нас всичко е измислено да оскубе клиента без да се мисли за функционалност и леснота. Е няма да се оставя на това течение, сори, ама ще бъде така, както аз искам smiling smiley Но за тимбър фрейм<>стик билд съм съгласен smiling smiley

Колега, насочи си енергията в по-полезни неща за себе си и семейството. Не можеш да пребориш Системата по никакъв начин. Ако успееш, съобразявайки се с нея да извлечеш максималното за себе си - викай "Ура". Ако успееш, използвайки Системата да реализираш максимално къщата която искаш - направи го. Тръгнеш ли срещу нея - ще си загубиш и време и нерви и пари.

От опит!

Калине,
На мен ми звучи, че репликата „да се оставя на това течение” значи, че си на път да бъдеш по-напомпан малкичко за цените на сглобяемите къщи и си готов да те напомпят хууубаво. И накрая ще си готов да плащаш колкото за бетон, желязо и тухли, но вместо тях – ще ти сложат мокри бичмета, талашит, гипс в хартия, вата, стиропор и тям-подобни елементи с „вносни” имена и съкращения. На това му се казва промиване на мозъци, за да богатее СИСТЕМАТА. В резултат на това богатеене – обедняват клиентите, в чието съзнание бараката от бичмета, вата, талашит и гипс в хартия ще се нарича къща. За да не си на пътя на напомпването, разделяй цените на четири, а не само на две. Така цената от 80 000? евро ще стане поне на 20 000 евро, което е 200 евро на квадрат при 100 квадрата РЗП от основа /без маза/, едно етажче и покрив. Почти колкото монолитното строителство до ключ.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
16-08-2010 - 13:59:59
Ще строя това, което се харесва на мен и семейството ми, а не това, което е общоприето да се нарича "къща".
За цената си прав, не повече от 50К лева за това, което искам. Сега проучвам как стои въпроса да строя сам под надзора на техник или там каквото се нарича....
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
16-08-2010 - 14:07:34
Quote
kalin72
Ще строя това, което се харесва на мен и семейството ми, а не това, което е общоприето да се нарича "къща".
За цената си прав, не повече от 50К лева за това, което искам. Сега проучвам как стои въпроса да строя сам под надзора на техник или там каквото се нарича....

Разбрал си ме. winking smiley
Успех ти желая!smiling smiley
Ще ми е интересен опита, който ще натрупаш и евентуално споделиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход