Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Интериор, довършителни работи
28-03-2010 - 23:54:43
Quote
vlastoy
Иво, поста ти ме подсети за темата венецианска мазилка. Може ли някакво инфо за нея ?

Подготовка на основата:
Мазилка...(майки, нанасяне, подравняване, пердашене, заглаждане, циклене)
Като съсъхне мазилката покривява (няма такива филми от един път да стават нещата winking smiley )...
Корекции + Финиш, Суперфиниш, Шлайфане с лампа и ...основата е готова за СТУКО

стукото се нанася на 3 ръце (преди него се грундира, след него се полира-изцикля) ... най-накрая се нанася вакса и се лъска с парцал. В общи линии това е.
Изисква специален инструмент, търпение и старание.
Резултата: Красива, равна и гладка повърхност, отраженията са правилни, като от огледало и не се кривят, перлени отблясъци...ще качвам снимки от етапите.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-18 10:07 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи
29-03-2010 - 01:10:05
Тука сме в ситуацията с "английския двор" от другата тема.Никъде другаде по света на това нещо не му казват "мозайка".Спада към арт мазилките,но няма нищо общо с каквато и да е мозайка.Както всяка подобна мазилка-къртовски ръчен труд...няма как да е евтино.
Re: Интериор, довършителни работи
29-03-2010 - 09:28:02
Благодаря Иво,тая информация струва ми се ще изпълни една цяла тема ако има подробности. Аз съм виждал направена, но не съм пробвал. Готова ли се купува и от къде?
Re: Интериор, довършителни работи
29-03-2010 - 19:23:26
Хм, и аз не разбирам що е туй??? Защо не сложиш едно фото?
Re: Интериор, довършителни работи
29-03-2010 - 22:06:06
Quote
Geto
Защо не сложиш едно фото?
Гето, като я завърша венецианската мазилка естествено че ще постна фотки. В нета има снимки, но повечето са правени с любителски Хапаратчета и е невъзможно да разбереш от снимка за какво иде реч. Трябва да се види на живо!
В момента съм на етап Финишна шпакловка, утре ще мина Супер финиш, после ще го изшкуря и ... чак тогава ще започна с венецианската мазилка, не бързай smiling smiley. След малко ще кача снимките от днес.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-29 22:10 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи
29-03-2010 - 22:44:11
Quote
Ivo.NovDom
Quote
Geto
Защо не сложиш едно фото?
Гето, като я завърша венецианската мазилка естествено че ще постна фотки. В нета има снимки, но повечето са правени с любителски Хапаратчета и е невъзможно да разбереш от снимка за какво иде реч. Трябва да се види на живо!
В момента съм на етап Финишна шпакловка, утре ще мина Супер финиш, после ще го изшкуря и ... чак тогава ще започна с венецианската мазилка, не бързай smiling smiley. След малко ще кача снимките от днес.

браво браво, с интерес следя темата и ще се радвам наистина, като накрая си доволен от резултата!
Re: Интериор, довършителни работи
29-03-2010 - 23:28:10
Това е апаратчето, с което щракам снимките, които поствам във форума (даже има и дистанционно) smiling smiley


ВАЖНО е да не се работи МЪРЛЯВО! Метене му е цаката winking smiley


Някои увиват датчиците с лепенка, аз предпочитам да ги откача:


Започвам финишната шпакловка на тавана:








Когато съм с тия пръчки, най-мразя да си изпусна нещо :]


Слизам...




Сложих водачи за мазилката:


Това е от днес, утре продължавам.
Re: Интериор, довършителни работи
29-03-2010 - 23:47:39
Убден съм, не ви е много ясно какво точно представлява "финиш" какво е "супер финиш" и защо въобще се прави.
Направих още няколко снимки за да се опитам да го онагледя.

на тази снимка съм снимал тавана след "финиша" (това дето го правих днес) както виждате стои лееееко къдраво. Ако ще се слага латекс е напълно достатъчно. Но се вижда, че му трябва още - след Суперфиниша и Шкурката неравностите съвсем ще изчезнат.


Ето част от тавана, който все още не е обработван, така погледнат изглежда перфектен:


Но погледнат от друг ъгъл winking smiley:


Това е фотка от тавана в другата стая, който е обработен както е необходимо: 1. Финиш, 2. Супер-финиш, и 3. Шкурка (може и по-добре, но за моите цели тази гладкост е достатъчна):


По-ясно не би могло да го обясня какво означава "подготовка на основата". Ако с цел икономия решите да правите Стуко върху ужким правия таван, но иначе накъдрен - резултата ще е ... грозна гледка.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-30 00:18 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи
30-03-2010 - 09:14:56
Иво, гипскартон е думата. Аз лично много гладки ги правя таваните*yes*
Re: Интериор, довършителни работи
30-03-2010 - 11:15:27
И на тавана ли ще е венецианска? Вярно, че помещението е голямо и сигурно няма да стои претрупано.
Досега си мислех, че имаш фирма и някой друг ти ги прави всички тези неща и чак след последните снимки и коментари разбрах, че сам ги майсториш. Успех и очакваме с нетърпение снимки на венецианската clap:

П.П. И аз се бях навил да пробвам вкъщи да се пробвам да направя стуко на една стена за акцент, но добре, че се отказах. 2-3 месеца след като завърших шпакловките и боядисването и вече няма стена, на която сина или жената да не са се разписали, само щеше да ме е яд confused smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход