Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Интериор, довършителни работи
02-04-2010 - 08:06:16
avatar
Основния принцип в бизнеса, за който говоря е, че не е цинично да купя(произведа) един телефон, напр. за 1 лев и да искам да го продам за 20, стига да има кой да го купи. Това не е цинично и не е измама или мошеничество. Циничното, измамата и мошеничеството е, когато продам телефона за 20 лва, а се окаже, че това не е телефон, а просто кутийка за телефон. Дано съм се изразил правилно и разбираемо.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Интериор, довършителни работи
02-04-2010 - 09:04:59
Quote
n.nikoloff
Циничното, измамата и мошеничеството е, когато продам телефона за 20 лва, а се окаже, че това не е телефон, а просто кутийка за телефон. Дано съм се изразил правилно и разбираемо.

Продавам 80 кв. м. ново строителство, 55 кв.м застроени, 5 кв.м мазе и право да си монтирате слънчев колектор на 2 кв.м на покрива за..........., т.е купуваш телефон, пардон , 80 кв.м, а получаваш кутийка за телефон, пардон, 50 кв.м.

Г-н Тепавичаров не вижда никаква разлика в позициите .
Re: Интериор, довършителни работи
02-04-2010 - 09:30:41
avatar
Quote
Спиридон Тепавичаров
Quote
n.nikoloff
Циничното, измамата и мошеничеството е, когато продам телефона за 20 лва, а се окаже, че това не е телефон, а просто кутийка за телефон. Дано съм се изразил правилно и разбираемо.

Продавам 80 кв. м. ново строителство, 55 кв.м застроени, 5 кв.м мазе и право да си монтирате слънчев колектор на 2 кв.м на покрива за..........., т.е купуваш телефон, пардон , 80 кв.м, а получаваш кутийка за телефон, пардон, 50 кв.м.

Г-н Тепавичаров не вижда никаква разлика в позициите .

Това е истина - 99% от обявите за имоти са подвеждащи и ако не са лъжливи то са манипулативни, спестяващи част от истината. Абсолютно съм съгласен. Но това го направиха брокерското съсловие и сега се възмущават предимно от "колегите" си, вместо от себе си,макар че правят същото. Обаче има и друго. Ако аз обявя, че продавам 80 квадрата дървено-скелетна къща за 1 000 000 лв циник ли съм или измамник? Не съм - просто нямам клиенти и толкоз, но не съм подвел никой.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Интериор, довършителни работи
02-04-2010 - 10:28:20
n.nikolov, весели празници и внимавайте с яйцата.....
тук, там може да ви пробутат и кожени . Пундела козината, пардон, НИК-а си мени , но нрава не !
Re: Интериор, довършителни работи
02-04-2010 - 11:40:31
avatar
Весели Празници на всички и умната.... може и русата...

Ивчо, извинявай, че ти оспамихме темата...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Интериор, довършителни работи
07-04-2010 - 20:11:45
Хубави празници за всички!

А що се отнася до Иво-браво!clap: Иво не те познавам, но ми допада хъса , желанието с което правиш всичко и не се скъпиш на искрени, добронамерени съвети, а аз винаги съм склонен да приемам такива. Хората-естети, които имат изисквания и към себе си са достойни за уважение*beer*

Всички търсим истината!
Re: Интериор, довършителни работи
08-04-2010 - 01:08:22
Привет на всички, ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !
Още не съм започнал Стуко Венециано-то защото ми се отвори малко "работа" по празниците с едни агнета :]








Ще мепрощавате и мен за спама, ама ми е хубаво да си го припомням smiling smiley
Булхоуме, трябваше да се запознаем по великден, но тази година пропуснахме троянския район. Иначе пак го наблегнахме на ЕТНО-туризма (Банско, Лещен)









Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-08 08:31 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи
08-04-2010 - 02:06:58
Днес понаправих някои неща - еднин "дизайнерски отвор" нещо ми дразнеше погледа... извадих къртачката и го потроших :} Идеята ми е да вкарам в новото място плъзгаща врата скрита в стената.







От другата страна на стената довърших куфара от ГК и го шпакловах. Утре ще оформя ъглите с ленти, в други ден ще се финоса ГК...по-други ден, когато изсъхне - шкурка smiling smiley











Лелеееее, отплеснал съм се - 2 часа сутринта е! Лека ви нощ!

*beer* smiling smiley *drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-08 02:14 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи
12-04-2010 - 00:03:31
Отново малко къртене и поправки.




Колекторните кутии се продават в комплект с едни грозни ламаринени капаци...много дразнят, често ги заменят с едни още по-грозни пластмасови капаци... Аз поръчах да ми направят вратичка за скрит монтаж, която след боята няма да личи че я има:



Пак прекалих с къртетено,но сега е удобен момент да поправя кривините winking smiley






Колоната е подготвена за облицоване с камък.


Re: Интериор, довършителни работи
13-04-2010 - 22:38:27
За да се оформи хубав ръб на свода, трябва да се сложи ръбохранителна лайсна. Ако се вкопае легло за лайсната ще стане още по-добре winking smiley


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход