Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пригодяване на таванско помещение за живот smiling smiley

Публикувано от kalin72 
Пригодяване на таванско помещение за живот smiling smiley
20-07-2010 - 14:58:32
Знам, че не може да се каже без да се види, но все пак, ориентировъчно, бих искал да разбера цената на начинанието ми smiling smiley
Таванско помещение в кооперация, 25-30 квадрата, няма вода, нито канал, затова ще го направя на хол+2 легла на високо под покрива (има място, над 2.50 метра е. Покрива е стар и неизолиран по никакъв начин тип, сега с дъски, но мисля да сваля керемидите, да сложа ОСБ3 със съответната парна мембрана, вода изолация и каменна вата, и после пак керемиди (ондулин?).
Вътре е на тухла, и плоча, та мисля за сух под на Кнауф и гипсокартон+каменна вата. За прозорец - Велукс Кабрио, скъпо, но функционално удоволствие+още един Велукс прозорец.
Та, като пари колко горе долу може да стане това?
Re: Пригодяване на таванско помещение за живот smiling smiley
20-07-2010 - 15:27:37
Защо не си го сметнеш сам, вместо да питаш непознати да ти дават отговор "горе-долу", по описание "около"? Ако все пак се интересуваш от сума, според мен - от 500 до 30 000 лв. Евентуално, но може да е малко по-евтино, а може и да е доста по-скъпо.
Надявам се да разбираш какво имам предвид и да не се засегнеш. Освен ако самият ти не си правиш майтап с нас *pardon*
Re: Пригодяване на таванско помещение за живот smiling smiley
21-07-2010 - 09:26:52
Не си правя майтап, искам отговор от хора, които са правили подобно нещо smiling smiley
Re: Пригодяване на таванско помещение за живот smiling smiley
21-07-2010 - 10:22:47
Добре де, сметни си сам. Хората могат и дори ще ти кажат суми, които се различават в пъти. Никой във форума не знае какво точно искаш - дали да сложиш латекс за 20 лв или за 150, дали ламинат за 12 или естествен паркет за 100. За сравнение, преди година аз си направих една количествена сметчица за моя ремонт, взех средни цени за материали и труд и получих доста точна сума - не повече от десетина процента разлика между проект и реализация (събирах си касовите бележки и сметнах грубо накрая дали съм познал).

Затова просто си направи една табличка в Ексел и нанеси всички дейности по групи - примерно 1. подове, 2. стени, 3 таван, 4. дограми, 5. ВиК, 6. ел инсталации т.н., разбий си ги на отделни дейности, примерно пода на: къртене, грунд, замазка, настилка и т.н. Това разбиване по редове, а после по колони за всяка дейност си сметни квадратурата и я запиши срещу нея, после намираш средна цена за квадрат за материали и труд (или цена към която се стремиш - ако искаш по-луксозно изпълнение, си вземаш по-високи цени). Тук във форума можеш да питаш примерно колко се взема за квадрат шпакловка при еди-си-каква квдратура и качество или колко ще ти струват материалите за 3 см циментова замазка на квадрат - предполагам ще получиш точни отговори. Защото ако питаш колко струва 20 квадрата замазка, не е ясно дали нямаш денивелация 5-6 сантиметра, ще имаш ли тръби в нея, дали циментова или саморазливна, какво ще е покритието за да се определи гладкостта и т.н. Като гледам, поразбирваш от строителство, би трябвало да можеш да си свалиш размери, дебелини и да се ориентираш грубо за материалите. Както и да е, мисълта ми беше, после като имаш за всяка дейност квадратура и цена за труд и материали на квадрат, си смяташ цената за нея и накрая ги сумираш. Добавяш цени за къртене, извозване, транспорт и други безразмерни дейности и си готов. Ако в движение се окаже, че трябва да ползваш по-скъп материал или че трудът за шпакловка ще ти излезе по-малко, коригираш само цената на квадрат и ако разбираш от Ексел, автоматично получаваш резултата. Ако не - сумираш наново (като мен *pardon*). Ако си достатъчно подробен, ще получиш много по-точна крайна цена, отколкото тук може да ти каже някой, освен това - ще знаеш колко точно материали ти трябват, което може да ти спести транспортни разходи. Аз имах поне 3-4 излишни малки курса, при това от по-близки, но скъпи железарийки - не е като да си поръчаш наведнъж от някой евтин склад.
Аматьорски подход за количествена сметка, но за малки ремонти върши работа - пак ти казвам, доста точно успях да си сметна колко пари ще ми трябват, можеш и ти. Успех.
Re: Пригодяване на таванско помещение за живот smiling smiley
21-07-2010 - 12:03:44
Правил съм подобно нещо.Съвет от мен-на пода дюшеме,цена 5-15лв+каменна вата,с поставяне още толкова,значи ок.30лв.кв.м.На покрива сложи топлоизолация.Защо ондулин?Според мене това е за бараки,навеси.Да не би да имаш предвид шиндли?
Re: Пригодяване на таванско помещение за живот smiling smiley
21-07-2010 - 12:27:10
Благодаря на двама ви smiling smiley
Не, ондулин имах в предвид, с всичката му влаго, паро и топлоизолация. Но може и шинГли, обаче...за топлия климат в югозападна България, не са особено подходящи smiling smiley Така че оставам на керемиди, засега.
Re: Пригодяване на таванско помещение за живот smiling smiley
25-07-2010 - 22:06:50
avatar
Казвай като го построиш,че не искам да си смятам и аз подобното начинание което съм замислил.....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход