Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Интериор, довършителни работи
14-04-2010 - 00:12:25
Увлякъл си се - зазидал си една врата...*ok*

П.С. С нетърпение чакам "стуко"-то
Re: Интериор, довършителни работи
14-04-2010 - 06:23:25
Браво на колегата, личи си че е професионалист и перфекционалист. Ще си позволя само да отбележа някой неща, за стукото, първо по-скоро трябва да е колкото може по-право, а не чак толкова гладко и за цената определено не си прав.
Re: Интериор, довършителни работи
14-04-2010 - 13:23:03
avatar
Quote
n.nikoloff

Това е истина - 99% от обявите за имоти са подвеждащи и ако не са лъжливи то са манипулативни, спестяващи част от истината. Абсолютно съм съгласен. Но това го направиха брокерското съсловие и сега се възмущават предимно от "колегите" си, вместо от себе си,макар че правят същото. Обаче има и друго. Ако аз обявя, че продавам 80 квадрата дървено-скелетна къща за 1 000 000 лв циник ли съм или измамник? Не съм - просто нямам клиенти и толкоз, но не съм подвел никой.

В интерес на истината, не брокерите го направиха. Не можеш да обявиш нещо по начин, неодобрен от клиента. В случая, строителите измислиха прибавянето на % ид.ч. към квадратурата на жилището, като в наглостта си ги обърнаха и в реални.
Re: Интериор, довършителни работи
14-04-2010 - 13:25:51
avatar
Quote
камелия
Quote
n.nikoloff

Това е истина - 99% от обявите за имоти са подвеждащи и ако не са лъжливи то са манипулативни, спестяващи част от истината. Абсолютно съм съгласен. Но това го направиха брокерското съсловие и сега се възмущават предимно от "колегите" си, вместо от себе си,макар че правят същото. Обаче има и друго. Ако аз обявя, че продавам 80 квадрата дървено-скелетна къща за 1 000 000 лв циник ли съм или измамник? Не съм - просто нямам клиенти и толкоз, но не съм подвел никой.

В интерес на истината, не брокерите го направиха. Не можеш да обявиш нещо по начин, неодобрен от клиента. В случая, строителите измислиха прибавянето на % ид.ч. към квадратурата на жилището, като в наглостта си ги обърнаха и в реални.

И това е вярно.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Интериор, довършителни работи
14-04-2010 - 19:31:20
avatar
Това, което не могат да кажат и сто думи го казва и една снимка!

Браво от мен за майсторлъка, невероятно усърдие влагаш!

ПП Радвам се, че жената не влиза във форума инак бял ден няма да видя на тема Стуко. winking smiley
Re: Интериор, довършителни работи
14-04-2010 - 20:28:31
Quote
iliyanivanov
Браво на колегата... Ще си позволя само да отбележа някой неща, за стукото, трябва да е колкото може по-право, а не чак толкова гладко
Иванов, със шпакловката не се опитвам да го заглаждам, пълня кривините на стената. Преди да започна беше гладко, но "къдраво". Не четеш всичко, писал съм вече, *book*, даже и фотки правих...



така изглежда същия таван след първата шпакловка, ще кача снимки как изглежда след 2-та ръка и как след "шкурката"



Quote
iliyanivanov
...за цената определено не си прав.
Цената...ами...шпакловките: финиш, суперфиниш и шкурка - 10 лв/кв (само за труд) повечето сте я плащали, ама дали са ви я направили както трябва е отделен въпрос. Италианското Стуко изилиза около - 20 кинта за метър (вече има и българско 12 лв/м) а ТРУДА: грундиране, 3 ръце стуко, изцикляне, най-накрая полиране с вакса (6 пъти се минава...) - Дори да викна някой да ми го прави, не бих си позволил да му платя по-малко от 20-25 лв. за метър защото смятам, че би било обидно и несправедливо! Ами сметни го, излиза - 50-55 лв. за квадрат. Ако вече е шпакловано и основата е равна, махни 10 лв. от цената, но ако трябва някъде да се кърти и да се правят мазилки, може да отиде и повече от 60 лева. :]
Снимката на Стуко-то, дето Булхоум е постнал в темата си личи, как е мацнато тук там - набърже. Интересно ще ми е да направиш разбивка на цената за такава мазилка по пера? За кое точно не съм прав?

Булхоуме, позна - временно затворих вратата към барбекюто - него още го няма, когато го направя ще отворя входа, ейййй тц тц тц разкри ме smiling smiley Стига с тва стуко - до 2-3 дена ще го започна, почти съм готов winking smiley *beer*. Днес ми пристигна касата за плъзгащата врата, нея ще монтирам.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-14 21:04 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи
14-04-2010 - 20:50:33
Quote
valsodar
Това, което не могат да кажат и сто думи го казва и една снимка!
Браво от мен за майсторлъка, невероятно усърдие влагаш!

Мерси *angel*, но да призная - ако се ползва правилния инструмент и точния материал става лесно, също така да не се спестяват операции, които тук ги квалифицирате като престараване и невероятно усърдие. Валсодар, то затова и бг имотите ни са такива полу-направени, полу шпакловани, с течове, с кривини...когато някой като мен покаже, че нещата могат да се правят по правилния начин, повечето не искат да повярват на очите си. winking smiley

Горе-долу, сте добили представа технологично как се прави шпакловка, след като човек е научил поредицата на операциите, може да наеме някой който да ги изпълни, а заплащането...цената вече се договаря, но не за сметка на намаляване броя операции...или за сметка на крайния резултат.
*drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-14 20:53 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи
14-04-2010 - 22:49:41
То не е до очите и дали им вярваме...това,което правиш,е твърде сложно.Там е проблемът.Резлтатът си е екстра,ама колко човека ще имат нерви да се хванат изобщо на това хоро...един от сто.
Re: Интериор, довършителни работи
15-04-2010 - 18:51:57
Основата за "Рафаело" (венецианска мазилка) трябва да е идеално гладка - в момента не е! това ти си го казал ти.
Не че се заяждам, но за цената си много в грешка. Цената за труд на стукото, добре, макар че за 20-25 лева ми се ще да видя как я правиш. За шпакловка с Шитрок на две ръце обаче 10 лева........, МНОГО НАГОРЕ, ВЕРВАЙ МИ.....
А за цената на самата венецианска мазилка кардинално си в грешка, да на Оикос и Сан Марко се връзва горе долу 20 лева, но има италиански такива с не по-лошо качество вариращи от 3 до 10 лева на квадрат.
Re: Интериор, довършителни работи
16-04-2010 - 15:17:35
Илиане, имам за прешпакловане още около 100-150 квадрата в коридорите, ако си свестен и можеш, заповядай, с удоволствие ще платя по 10 лв./м. Пиши ми на лични или направо ми звънни. winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход