Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
30-04-2010 - 21:32:33
Стуко 2-ра ръка е готова smiling smiley:


Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
30-04-2010 - 23:36:26
Браво Иво. Много готино става.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
30-04-2010 - 23:38:28
А между другото - в тази стая ти е камината. Няма начин след 2-3 години да не се опуши тавана. Това би трябвало да се мие без проблеми. Така ли е?
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
01-05-2010 - 10:24:15
Quote
bulhomes
Това би трябвало да се мие без проблеми. Така ли е?
Така е, след цикленето и ваксата повърхността става като стъкло и не поема вода. Мие се без проблем. Като го завърша ще пусна снимки от текстурата на повърхността след всяко едно наслояване.

Quote
bulhomes
...в тази стая ти е камината. Няма начин след 2-3 години да не се опуши тавана
Да бе! winking smiley Не случайно коминното тяло, ако се прави както трябва, излиза по-скъпо от горивната камера. Ето ти снимка от тавана, след 1 отоплителен сезон.


По-скоро проблем ми прави циркулацията на въздуха от въздушната риза и понякога когато предстои да се вдига пушлка, затварям долния отвор на камината. Със стрелки съм посочил едни петънца до вентилационните отвори - това е всичкото зацапване за 2 години.


Опушването най-често става от цигарения дим и малкия обем на помещенията. Ако често ще се се събират пушачи, най-добре е да се направи вентилация ... При мен съм предвидил място за въздуховоди, но не направих вентилацията - за сега всичко е ок. Но когато направя кухнята и ако абсорбатора не се справя с изпаренията ще си бодна и вентилация за хола...това е друга тема.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
01-05-2010 - 15:15:14
Ivo. Eto Tyk.
Като че ли стуко преведено на "дюлгерски" ще се яви нещо от рода на "мазилка". Външна, вътрешна и още 1 дузина разновидности.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
01-05-2010 - 16:33:43
Наско, хващаш се за думата. Точното наименование на нещото, което показвам в темата е "ВЕНЕЦИАНСКА МАЗИЛКА", на италиански звучи СТУКО ВЕНЕЦИАНО. Предполагам за улеснение, между такива, дето се занимават с декоративни мазилки в БГ, разговорно, вместо да се произнася цялото име, за краткост му се казва СТУКО. За нещастие ти го изписваш по търсачките и вадиш резултати за мазилки, което те обърква. Набери в търсачката не STUCCO а "STUCCO VENEZIANO" *xxx* *write*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-01 16:35 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
01-05-2010 - 17:28:56
Иво, стуко венециано е ясно какво е, по-интересно ми беше да не би самата дума стуко да означава само едно определено нещо, а аз да го използвам погрешно. Много вероятно е това което правиш ти да се изплзва само за интериор, а за външни мазилки да си има други видове "стуко". Много добре изглежда майсторлъка ти. Евалла.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
02-05-2010 - 17:58:46
3-тата ръка на мазилката и цикленето се правят заедно. Това е най-бавната и трудоемка част.


Вижда се вече огледалния ефект. Откога го чакам ако знаетеее!!! :]
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
02-05-2010 - 19:03:25
и ние май..
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
03-05-2010 - 01:50:08
Иво поздравявам те за майсторлъка и енергията която влагаш в изпипването на детайлите.
Ако бях някой венециански дож вероятно балната зала на палацото ми щеше да бъде изписано със "Стуко венециано", ама на моя таван висок 2 м. не знам*xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход