Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада

Публикувано от kalin72 
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 20:03:08
Quote
Geto
Тук кзват следното: "Учете се от грешките на другите, не от своите". Та в тази връзка може би ще е добре да го оставим Калин да свърши тази работа за всички бъдещи наивници желаещи да направят подобна глупост, но много се съмнявам, че самият той ще има смелоста след време да раскаже тук на съфоромците си и за поука на другите какво му е струвало всичко това и дали е удовлетворен от стореното.
Така че кураж Калине, не се отказвай от мъдртата идеяwinking smiley
Кое точно е глупост? Да търся качеството, гаранцията, но не на думи, а писмена? Или това, че не вярвам на българските строители и материалите използвани за конструкцията?
Винаги си признавам грешките, тук виждам, че има хора, които ме четат и в други форуми, та знаят това. Не се притеснявай, дори и да сгреша, ще го кажа открито.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 20:30:41
avatar
Quote
percival
....Имам обаче известни съмнения по отношение на нашите норми - гледам, че сеченията на рамките им са 45/90(140) мм - малко тъничко ми се вижда... Може пък да се компенсира от качествата на материала...

winking smiley Почваме да си идваме на думата... Мене ще ми е много интересно ако Калин си поръча тази къща да ида и в несглобен вид да видя материалите. 100% съм сигурен, че на тези цени няма с какво да превъзхождат материалите , набавени в България. ...Но знае ли човек....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 20:38:33
Мисля, че Англия не е земетръсна зона, бях чел и за маивното им строителство - често без колони, само наредени тухли единички. Това обаче няма да мине в България. Може би преди да се поръчва готова къща трябва да се покаже проекта и да се занесе за утвърждаване в общината, може да не го одобрят защото не отговаря на нормите за земетръсоустойчивост, пожаробезопасност и бог знае какво още. Аз лично не бих рискувал да поръчвам и после да търся майстори от кол и въже.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 20:40:43
avatar
Ето един критерий наготово - за да е пожароустойчива конструкцията - ако не се лъжа - клас В1 трябва сечението на основната опорна конструкция да е мин 16/16 см.
Вот так вот....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 20:50:10
n.nikoloff , не може да не си се интересувал от материалите дето предлагат тези
Сподели имаш ли впечатления.

[nortop.com]

Гледам и немски внос правят, а и вакуумно импрегнирани греди предлагат (само дето не пишат с какво...*pardon* )

Сори за оффтопика...

PS 16/16 е много бе, си римските колони дето ще станат... ама пък колко ТИ събира *ok*
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 21:00:14
avatar
В Нортоп работят професионалисти. Нямат слаб продукт. В определени случаи тяхните трегери с метална сърцевина са незаменими.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 21:20:52
Мерси много, интересуваше ме мнението ти.
Почвам да им търся дистрибутора за Варна.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 21:24:23
avatar
Питай ги по телефона.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
20-02-2010 - 00:23:41
Калине, направих си труда да погледна сеченията на конструкцията и респективно дебелината на изолацията, струва ми се че тези неща са също толкова тънки колкото и цената на кита. Другото нещо което ме впечатли е че дървесината не е третирана. Имай на предвид че цената на фундамента и довършителните неща ще се окажат 2Х по-скъпи от това което ще докараш в контейнер, да оставиме на страна бюрокрацията и разходите по узаконяването и вързването към енергото, септични ями или канализация, плюс труда по монтажа...мисля че Венци е сметнал доста точно цената на крайния продукт. Мисля че такъв "таралеж в гащите" можеш да си пуснеш само ако си способен да извършиш голяма(да не кажа цялата) част от монтажа и довършителните неща. Това е само мое виждане и не целя да те плаша. Успех!!
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
20-02-2010 - 08:37:24
Наско, каква е разликата от този кит и това, което обещават БГ фирмите? Губи ми се нещо....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход