Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада

Публикувано от kalin72 
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 22:03:57
Какви точно са специфичните условия в България? Като гледам техническите характеристики на кит-а и на други подобни, и съшпставям с български проекти, не виждам разлика в полза на БГ. Инак да, малко съм наясно с обстоятелствата там, не точно в Англия, но в САЩ. Имам дори и почти година трудов стаж като roof worker, ceramic tiles.
Вече съм убеден, че няма да поръчвам кит от чужденеция, основно заради факта, че е възможно да не мога да узаконя постройката. Не че няма да й намеря място на село, където никой няма да пита какво е това и на кой е, но все пак smiling smiley
Та, здравейте български майстори, вярвам в доброто начало, но опита ме е научил да подхождам с недоверие. Накарайте ме да си променя мнението smiling smiley
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 22:22:19
avatar
Според мен при всички условия ще си я узакониш. Въпроса е само на каква цена и за какъв период от време и не на последно място - за какви нерви.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 23:10:11
Quote
n.nikoloff

Тука не си прав!
За да си категоричен трябва да си направил маркетинг, а ако беше направил маркетиг щеше да разбереш, че това не е така. А ако си направил маркетинг и след разчитане на получените резултати го казваш то или маркетинга ти е бил проформа или нямаш знания да прочетеш и разбереш резултатите.
Във всички тези случаи не можеш да бъдеш категоричен в това, което казваш. Ако просто казваш - да, моя си работа, мои си пари и ако искам от Луната ще си доставя къща е едно, но съвсем друго е да кажеш, че в България не съществува вариант да се изпълне с качествени материали и по технология. Понеже аз познавам в детайли нещата казвам - не си прав.

Какво значи 'да си направил маркетинг'? Няма смисъл в изказаното. Може би имаш предвид Market research, което е абсолютно несвързано с Маркетинг. Излагате си фирмите като се изказвате неподготвено, специялно като не уважавате критериите за отговор на оригиналният постер.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 23:23:32
avatar
Я! Има и някой неразбрал! Интересно. Ако имаш да кажеш нещо по темата - пиши, ако не - има си спам теми - пиши там...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 23:53:29
Брех, темата набъбнала много яко. Калине, не мога да разбера- като купуваш този кит от шоПландците, не купуваш ли и всичката документация, архитектурен проект, напречни сечения на стени на подове , покривна консструкция, изглед от изток, запад, север, юг, изобщо всичко това което един БГ проектантски колектив би направил ако си поръчаш къщата у нас???Да не искаш да кажеш че всичко влиза в тази цена, или изобщо липсва???Ужас!!! Бягай далече от тези . Еди типов проект на запад струва между 1500-2500 $, разбира се без часта за фундамента.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
23-02-2010 - 07:24:20
Наско, всичко описано влиза в цената.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
23-02-2010 - 08:05:37
avatar
Нормално е да влиза - въпрос на принтер.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход