Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада

Публикувано от kalin72 
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
20-02-2010 - 17:50:15
Поразпитай и Николофф какво предлага. От повече впечатления глава не боли, също така и Аргонавт, който има построена къща която можеш да видиш с очите си на живо, а не на уебсайт.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
21-02-2010 - 07:19:23
momcheta, tova koeto se predlaga e bungalo, ne kusta. ne se ostaviaite da vi go prodavat na cenata na istinska kusta. stava za liatna vila. kustata na pra-diado ti ste bude mnogo po-priatna za jiveene prez zimata ot tezi kashoni
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
21-02-2010 - 11:52:15
Quote
nickhristov
momcheta, tova koeto se predlaga e bungalo, ne kusta. ne se ostaviaite da vi go prodavat na cenata na istinska kusta. stava za liatna vila. kustata na pra-diado ti ste bude mnogo po-priatna za jiveene prez zimata ot tezi kashoni
Ти някога живял ли си в такова бунгало? Целогодишно? Щото аз съм, в продължение на 10 години, и вярвай ми, много добре знам предимнствата на този тип строителство.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
21-02-2010 - 12:36:17
avatar
Quote
asseteng
[www.vipdom.bg]

Kalin75,
би ли коментирал!
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
21-02-2010 - 14:19:23
Quote
kalin72
Не, не съм си го въобразил това. Заложил съм 40% отгоре за всички разходи преди и след монтирането на къщата. 70-80К лева мисля са достатъчни за проекта, като цяло.

Само за протокола - при положение, че първият тип къща , която има сравнително удовлетворителна планировка, е моделът Cypress с цена от 26 000 лири, а транспортът/разтоварването франко обекта няма как да излезе под 4 000 евро, то цената за покупка на кита и транспортирането му ще е в идеалния случай от порядъка на 62 000 лева.
Да се мисли, че за сума между 8 и 18 000 лева върху тази ще може къщата да се монтира, да се изпълнят довършителните работи, да се узакони и пр. е дълбока заблуда на питащия и показва сериозно непознаване на съотношението на цените "груб строеж/довършителни работи".
Моят съвет остава същият - смятане му е майката. Защото ако разполагаемата сума е от порядъка на 80 000 лв. - рискът купувачът да остане на поляна в компанията на купчина дървени панели е огромен.....
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
21-02-2010 - 14:30:13
Quote
asseteng
Quote
asseteng
[www.vipdom.bg]

Kalin75,
би ли коментирал!
Нереално високи цени. - да уточня, за мен smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-21 14:51 от kalin72.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
21-02-2010 - 14:57:53
Калине, а тези на които ти си се спрял са нереално ниски. Искам да добавя че не съм разглеждал сайта им подробно(освен тази част описваща конструкцията) за да видя какви са цените, но от това което споделяш и предполагаш че ще ти струва къщата в завършен вид(80,000 лв), друго заключение не мога да си направя.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
21-02-2010 - 15:01:42
Иворад, смятал съм. При къща, струваща 60К лева, 20-25К лева отгоре са достатъчни за основа и документация. Поляната е двор в регулация, с ток, вода и канализация, градчето е малко. Основите са ивичест фундамент. По-голяма част от довършителните работи - ток, вода, канализация мога и сам да се захвана. Остават отоплението. Да, там ще е цифра, от сорта на 5-7К лева за соларно отопление+пелетна (газова) камина.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
21-02-2010 - 15:03:56
avatar
Само камината ще е толкова (по последни оферти към мен...)

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
21-02-2010 - 15:04:14
Наско, ето какво влиза в кит-а:

[www.scotframe.co.uk]

Защо да са нереално ниски, след като това е фабрично производство??? Плюс това, цените на запад в много отношения са доста по-ниски от тези в България. При по-високо качество.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход