Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада

Публикувано от kalin72 
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
17-02-2010 - 15:12:55
avatar
Quote
kalin72
Къщето излиза 106 квадрата. Плюс това искам дървена конструкция, и само дървена конструкция. С добра изолация. И отгоре на това нямам доверие на български фирми за каквото и да е било строителство - най-вече за качеството на използваните материали и непрекъснатите добавки към цената, за това или за онова.

Тука не си прав!
За да си категоричен трябва да си направил маркетинг, а ако беше направил маркетиг щеше да разбереш, че това не е така. А ако си направил маркетинг и след разчитане на получените резултати го казваш то или маркетинга ти е бил проформа или нямаш знания да прочетеш и разбереш резултатите.
Във всички тези случаи не можеш да бъдеш категоричен в това, което казваш. Ако просто казваш - да, моя си работа, мои си пари и ако искам от Луната ще си доставя къща е едно, но съвсем друго е да кажеш, че в България не съществува вариант да се изпълне с качествени материали и по технология. Понеже аз познавам в детайли нещата казвам - не си прав.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
17-02-2010 - 17:03:51
Quote
salvador
Не искам да ти развалям плановете,но това упражнение няма смисъл.Това къще няма 80м2.Като добавиш фундамент и т.н. без административните разноски по една къща,въобще не съм сигурен дали няма да ти излезе по-евтино да я направиш масивна.Просто тия 40-50 хил лева ще станат 60-70 и вече и вече отиваме на цените на масивното строителство.Тук има достатъчно постове,от които да се ориентираш колко струва в момента строителството.И по другите форуми е пълно с такива.
Просто в твоя случай сметката не излиза,при това с много.

човекът по-долу е писал, но и аз да кажа - дървената къща се строи защото е примерно по-готина, по-приятна, по-ти-харесва, а не защото е по-евтина от "монолитно" строителство.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
17-02-2010 - 18:04:42
avatar
Quote
mehudi
Quote
salvador
Не искам да ти развалям плановете,но това упражнение няма смисъл.Това къще няма 80м2.Като добавиш фундамент и т.н. без административните разноски по една къща,въобще не съм сигурен дали няма да ти излезе по-евтино да я направиш масивна.Просто тия 40-50 хил лева ще станат 60-70 и вече и вече отиваме на цените на масивното строителство.Тук има достатъчно постове,от които да се ориентираш колко струва в момента строителството.И по другите форуми е пълно с такива.
Просто в твоя случай сметката не излиза,при това с много.

човекът по-долу е писал, но и аз да кажа - дървената къща се строи защото е примерно по-готина, по-приятна, по-ти-харесва, а не защото е по-евтина от "монолитно" строителство.

*ok*clap:

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
17-02-2010 - 21:25:06
Тръгнем ли по тоя път,много уверено сме се запътили към термоблоковете и Итонг-а smiling smiley
Дървото си има предимства като строителен материал и е грехота да не се ползват,особено ако вместо тях се намесват понятия като "по-готино", "по-приятно" и т.н.Поне аз така го виждам...Смисълът да се използва един конкретен материал е в това да се използват на максимум неговите свойства.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
17-02-2010 - 21:38:39
Quote
salvador
Тръгнем ли по тоя път,много уверено сме се запътили към термоблоковете и Итонг-а smiling smiley
Дървото си има предимства като строителен материал и е грехота да не се ползват,особено ако вместо тях се намесват понятия като "по-готино", "по-приятно" и т.н.Поне аз така го виждам...Смисълът да се използва един конкретен материал е в това да се използват на максимум неговите свойства.

Не е зле преди да философствате на тема "строителни материали" да се опитате да давате вярна информация по поставената тема. Като начало - да се откажете от твърдението си за "къщето от 80 кв.".
"Къщето" е цели 106 истински квадрата.Грешката Ви е само 26 кв., а при подобни грешки - всичко останало става доста несериозно......
winking smiley
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
17-02-2010 - 21:43:39
Quote
percival
Процедурата е следната:
1. Закупувате от доставчика пълна проектна документация;
2. Давате я на местни проектанти с пълна правоспособност да я "преведат и легализират" според изискванията на ЗУТ и подзаконовите нормативни актове; Ако е необходимо - преговаряте с доставчика промени в някои детайли;
3. Внасяте проектите за одобряване и издаване на разрешение за строеж според българското законодателство;
4. Транспортът е най-често по морски пътища, в контейнери. Възможен е и вариант до пристанище Солун, а оттам до България - с ТИР;
5. Ако доставката е от страна от Евросъюза - не дължите мито.

Единственото коректно и смислено мнение по темата на колегата!
Аз бих добавил само едно - преди покупката на ПД от страна на питащия - нека си намери проектанти с опит в тази сфера, както и и митнически консултант. След като получи тяхното ОК! и предварителни разчети - може да се пристъпи към изпълнението на предложената схема!
Успехsmiling smiley
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
18-02-2010 - 09:46:45
Благодаря на всички за менията, ще очаквам и още дали по темата, дали леко извън, но е добре да има поне една тема тук, в която да е описан процеса от начало до край - става дума за поръчка, купуване, докарване и инсталация на къща timber frame.
Относно казаното, че не съм прав относно българските фирми, може би е така, не съм си направил труда да проуча достатъчно много, но самия факт, че не видях нито един сайт с нужната ми информация, а нея я получавах едва след запитване, говори, че нещата не са чак толкова добри. Съмнението се заражда и от факта, че никой не може да ми отговори на въпроса с какви точно материали се работи. Не на парче, ами като цяло, за всички проекти.
Благодаря още веднъж smiling smiley
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
18-02-2010 - 21:17:13
avatar
Всъщност нещата в бранша са точно такива - пълна мъгла като цяло. Както казах има няколко фирми (макс 5) които вършат всичко професионално, но ако не се лъжа никоя от тях или най-много една има сайт. Те наистина са затрупани от работа и тази форма на комуникация с клиента ще им дойде в повече. Останалите са "преписвачи" - от нета или от други фирми, нямат инженерна подготовка , но като правило с хубави сайтове. Обадиш ли се - пълна мъгла. Аз затова казвам, че маркетинга не е много коректе, защото по принцип за първата малка група инфо в нета почти няма, но те си съществуват и са си български - значи не бива да се правят цялостни категорични изявления. winking smiley Ето това ми беше лайтмотива в писанието.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
18-02-2010 - 22:29:39
Ами прекрасно е че ги има тези фирми, ама аз като клиент, който искам открита процедура, не съм съгласен някой "майстор" да ми смята по телефона колко и какво ще струва нещо си...искам проекти, не индивидуални, а типови, които са с цени, които са произведени във фабрика, и всичко е стиковано. И когато си поръчам кит-а, да няма изненади.
И като лгедам, ще си поръчам точно този кит, който показах по-горе, и се надявам за не повече от 80К лева разходи за пълното изграждане на къщата.
И другото, няма да се занимавам с проекти, 4000 лева ми искат за проект за 100 квадрата къща, едноетажна, кажете ми, нормално ли е това????



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-18 22:31 от kalin72.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
18-02-2010 - 22:47:21
avatar
Да - нормално е...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход