Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада

Публикувано от kalin72 
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
18-02-2010 - 23:13:31
Калине,в този форум имаш щастието да комуникираш с един от сериозните бг предприемачи и ако още не си го познал,да ти подскажа:ника му е n.nikoloff.Разгледай му сайта,обади му се по телефона или му пиши тук на лични и му сподели болката си/той вече е съвсем наясно ти какво искаш/-ще ти направи къща чудо,ще си доволен и цената ще бъде по-ниска от тази,която си предвидил!
С тази схема за купуване от Шотландия,докарване до тук,узаконяване,монтаж и т.н. ще се видиш в голямо приключение вервай ми!
Николов е с богат опит за този тип къщи,има всичко необходимо да построи това което искаш и съм сигурен,че няма да съжаляваш ако се разберете с него!Николов не ми се сърди за горенаписаното,че не съм ти искал съгласието,но не искам това момче да сбърка,защото къща не се строи всяка година...
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
18-02-2010 - 23:47:38
avatar
Благодаря ти, но все пак решението ще си го вземе той. Ако реши да ме потърси - ще му помогна, ако ми се обади за съвет - ще му го дам, ако реши сам да преодолява всичко и да си къса нервите - нека постъпи така. Досега можех да му пусна 100 лични и да почна да го омайвам, но това не е моя стил. Мога да помагам на хора когато го искат, ако не искат не се натрапвам. Непоисканото добро нищо не струва и се наказва жестоко обикновено!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 00:06:37
Добре де, аз искам съвсем малко, предполагам и други като мен искат това - типови проекти, точни цени, точно описание от какъв материал е това или онова. Фирмата от Шотландия ми дава точно това. Кое му е приключението да докарам 500 кила дървен материал и толкова изолация, гипсокартон и железарии? И каква точно е разликата в узаконяването на Шотландската къща и тази на Николофф? Питам най-откровено, незнам, вие ще ми отговорите, но на мен ми се струва, че не е голямо приключение да внеса елементите и да ги сглобя с бригада.
И за това съм псотнал тая тема, ако има хора, правили това, да кажат. Но наистина минали по тоя път, не чували оттук оттам.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 01:44:55
Калине,
транспорта колко ще излезе питал ли си? Контейнерните линии малко понамаляха последната година така че имай си едно наум - може бая да почакаш.

Като дойде в какво състояние ще са материалите? - трудно се намира читава бригада за класически строеж, камо ли за сглобяема къща. има си тънкости. ти сам можеш ли да жодиш такъв строеж? да не опреш до абсурдния вариант пак да ползваш услугите на някоя БГ фирма за дървени къщи за сглобяването и да ти излезе всичко златно.

За типовите проекти си прав - там където аз съм питал масово пробутват чуждоземски проекти, недомислени... Никой не си е направил труда да заплати на БГ архитект за 5-6 типови проектчета които да предлага. Точно тук има ниша - дано се усетят БГ фирмите. В БГ има читави фирми, но маркетинга им куца много - нито знаят какво се търси, нито как да си представят продукта.

Иначе нищо не ти пречи да поговориш с николофф, може да се сработите. Също и argonavt мисля с това се занимаваше - може и него да потърсиш. Поне съвети да получиш...
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 01:45:45
Явно Калине от пишещите тук,а и не само тук,няма хора с такъв опит,които да са внасяли от други държави къщи,да са ги узаконявали и монтирали.И знаеш ли защо?Защото излиза много по-скъпо и нерентабилно!Къщата към която си се насочил е хубава,цената и е добра,но на тази цена да бъде вдигната на мястото,което си определил за нея.Разходите,които ще направиш по нея след като я купиш от шотландците ще са колкото самата къща!Можем да посмятаме и ще се убедиш,че съм прав.Не искам да те разубеждавам,искам да чуеш повече мнения и сам да решиш какво да правиш.
Купуваш избраната от теб къща,да речем 100квадрата за 45000лв/примерно
Къщата не тежи един тон,а много повече-ще ти трябва ТИР-грубо от Шотл-я около 3-4 хил лв.Или да купиш от там два 10 тонни камиона,да си докараш къщата и тук да продадеш камионите-няма да спестиш много!
Проект и узаконяване-още 4 хил.лв.
Основи,бетон,арматура,канализации и труд за основите и монтирането на къщата-минимум 200лв на квадрат=20 000.
Не знам в какъв вид продават къщите си шотландците-степен на завършеност вътре-ел,ВиК,бани,тоалетни,шпакловки,бои,подови настилки и да не изброявам по-нататък...???
Може да пропускам още неща,но ще спра до тук.
Колко станаха горе-долу?Около 75хил.лв,без вътрешните работи по последната точка или квадрата ти идва около 750лв.Ако къщите нямат нещата по същата последна точка-нещата доста загрубяват-отиваш на над 1000лв/квадрата,което за такъв тип къща не е хич малко!
Искрено ти желая да осъществиш плановете си и да прецениш трезво риска-хващаш се с нещо,което никой не е правил досега.
Напълно те разбирам за ентусиазма и идеята ти.Всичко изглежда при Тях толкова лесно,а при нас толкова сложно....за жалост е така!
Хайде до скоро и със здраве!
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 03:22:15
Аз нещо не мога да схвана защо трябва да се внася нещо от др. край на света, когато двама дърводелци ще свършат цялата работа на място*xxx* Така поне е тука в Канада, ама то всеки си е башка луд:}

Да Венци е прав, твоя човек е Николов ама не Калин си е въобразил че ще мине по тънката лайсна но за жалост този филм вече не се прожектира *drink1*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-02-19 03:30 от Geto.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 07:26:14
Двама дърводелци когато направят такава къща ,ела ми се обади. Това е фабрично, конвейерно производство, не направи си сам, а сглоби си сам. Да, къщата идва като само дървенията и стенуи, подове, покрив. А всички останали работи, дето казахте, да не би да липсват при традционалната къща? Да не би да ги има и при дървените къщи, предлагани на нашия пазар?
По тънката лайсна искам да мина основно заради качеството на материалите, както и поради факта, че всичко е произведено във фабрика, не сделано на двора или гатера от тук оттам. Консултирал съм се, продължавам да се консултирам и с Николофф, но нещо не може да ме грабне идеята. Имам чувството че у нас се работи на парче. А знаете, това съвсем не е error prove.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 07:38:50
avatar
По принцип наистина се работи на парче, защото това строителство не е масово, а и няма да стане масово. Освен това аз съм радетел на индивидуалните проекти, а не на типовите, защото поради спецификата в страната ни относителна разлика в цените при типовите и при индивидуалните няма. И в сроковете на изпълнение също няма.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 08:12:18
Quote
venciev

Основи,бетон,арматура,канализации и труд за основите и монтирането на къщата-минимум 200лв на квадрат=20 000.

Само за протокола - горецитираното е просто невярно.
Иначе - нуждата от детайлна сметка на всички разходи наистина е наложителна!
Ако питащият колега по някакъв начин си е въобразил, че допълнителните разходи по къщата ще са в рамките на 15-20% върху покупната цена - дълбоко се лъже.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 08:23:59
Не, не съм си го въобразил това. Заложил съм 40% отгоре за всички разходи преди и след монтирането на къщата. 70-80К лева мисля са достатъчни за проекта, като цяло. Все още не съм се засилил да навляза в детайлите, затова и попитах въпроса си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход