Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада

Публикувано от kalin72 
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 08:27:04
Quote
kalin72
И другото, няма да се занимавам с проекти, 4000 лева ми искат за проект за 100 квадрата къща, едноетажна, кажете ми, нормално ли е това????


Както вече Ви казаха - меко казано е нормално. По-точно - изключително евтино, съпоставено с европейските цени.
Какъв е смисълът на тези , според Вас, "грешни" пари?
Ами, например, един кадърен проектант никога няма да Ви проектира къща от 106 кв.м., в която родителската спалня е само 9,6 кв.м. И в която ще се гънете цял живот, след построяването, ругаейки избора си всеки Божи ден......Наред с това ще отговори на специалните Ви изисквания, ще Ви консултира по всички архитектурни проблеми, ще ситуира къщата в парцела Ви по най-добрия начин, ще Ви направи ДОМ ПО МЯРКА, нещо, което винаги си заслужава да се вложат малко пари!
А Вие сте се залетели да купите именно такова недоносче. С " безплатен" проект. Чиято безплатност ще изкупувате с неудобство за цялото време на експлоатация на дома.
Апропо - така и не сте обърнали внимание, че за около 5000 лири отгоре, можете да купите много, много по-добър дом.
Ето че Ви дадох един полезен съвет. Безплатно.
Такива работиwinking smiley
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 08:30:44
Quote
kalin72
Не, не съм си го въобразил това. Заложил съм 40% отгоре за всички разходи преди и след монтирането на къщата. 70-80К лева мисля са достатъчни за проекта, като цяло. Все още не съм се засилил да навляза в детайлите, затова и попитах въпроса си.

Когато човек залага някакъв процент - следва да е върху някакви предварителни разчети.
Да започнем с елементарното - наясно ли сте с транспортните разходи?
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 08:33:57
Има една приказка, на вкуса и на цвет товарищи нет. Та така и в случая. Предпочитам 9.6 квадрата спалня, но 50 квадрата кухня и хол.
Говорейки за 4000 лева проект, неминуемо стигаме до следващата стъпка, кой и как ще я построи тази къща, с какви материали, при положение че в България не знам да има производители на панели. А и като знам как се работи у нас, благодаря, вярвам повече на произведеното в чужбина. Каква е гаранцията от местните производители на подобни къщи? Като гледам, май почти само Бял бор в Брацигово си заслужават. Макар и там да няма поглед върху вложените материали, поне има писмена гаранция.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 08:49:27
Да, наясно съм, с контейнер по море около 1500 евро, с камион около 2500 евро.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 08:54:25
Quote
kalin72
Има една приказка, на вкуса и на цвет товарищи нет. Та така и в случая. Предпочитам 9.6 квадрата спалня, но 50 квадрата кухня и хол.

ОК!
Само че в дадения случай кухнята и хола са под 40 кв.....
Не се връзва!
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 08:56:20
Quote
kalin72
Да, наясно съм, с контейнер по море около 1500 евро, с камион около 2500 евро.
Т.е. - какъв ще е общият разход франко парцела?
4000?
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 09:00:47
Кое не се връзва??? Къде съм казал, че ще се оженя за точно тази къща??? Дал съм я като пример, със същия успех бих могъл да сложа линк и към Cherry
[www.scotframe.co.uk]
където кухня, хол и всекидневна са 51 квадрата.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 09:08:56
Quote
kalin72
Кое не се връзва??? Къде съм казал, че ще се оженя за точно тази къща???


Ето къде:

Quote
kalin72
И като лгедам, ще си поръчам точно този кит, който показах по-горе, и се надявам за не повече от 80К лева разходи за пълното изграждане на къщата.

Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 09:15:26
Да, ще си поръчам не значи поръчал. И мога да си променя мнението smiling smiley
Но това не мсиля има голямо значение, дали е 106 или 130 квадрата, разликата в елементите, транспорта, узаконяването и фундамента не са големи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-19 09:17 от kalin72.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
19-02-2010 - 09:20:32
Quote
kalin72
Да, ще си поръчам не значи поръчал. И мога да си променя мнението smiling smiley

Това с промяната на мнението е добре!
Като начало - пробвайте да осъзнаете, че никъде не твърдя, че сте поръчалиwinking smiley
Успех в пресмятанията!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход