Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада

Публикувано от kalin72 
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 16:58:32
Вярно е писано, но си мисля, че прогреса не е спрял, и има решение на проблема, както прочетох на доста места в Интернет.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 16:59:47
avatar
Да, ама тази технология си е една и съща откакто е създадена и в нея нищо не е мръднало.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 17:07:31
Ами доколкото знам, има решение на загниването на ЕПС-а. Та затова си мисля, че като технология, все пак има някакво развитие, ъпгрейд.
Инак аз предпочитам варианта timber frame със силиконова мазилка+фибран 5 см(или подобна изолация)+OSB3+каменна вата 10 см+OSB3+гипсокартон, разбира се, и влагозащитна мембрана. Но доколкото разбрах, ти и майсторите в тоя форум работите по друг тертип...незнайно какъв.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 17:09:54
avatar
Колеги, малко се чувствам неудобно. Много моля не пишете повече на Калин да ми се обажда за намеренията си. Човека ако има нужда от мен ще ми се обади, ако не - не. Тръгнал е да си троши собствените пари и ще прави с тях каквото си реши. Аз знам прекрасно какъв ще е крайния резултат от поръчката на къща отвън - виждал съм го много пъти и отказвам да оправям и поправям работата на друг, защото винаги се започва "може ли по-евтино, че много пари дадохме за да дойде къщата". Като че ли аз трябва да нося отговорност за това. Не му натяквайте на момчето. Ако нашите коментари му помогнат - добре. Накрая обаче той ще стисне парите в джоба и САМ ще си избере накъде да върви, за да си носи САМ отговорността от решенията си. Това е.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 17:14:55
Чакай малко, защо така назидателно??? Обърнах се към теб със сума ти въпроси, отговори ми нормално, но все още не намирам това, от което имам нужда, у нас - каталог на типови къщи, реални цени, опис на материали, гаранция, която се спазва. И затова пиша в тая тема, все пак това е форум, обменяме идеи.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 17:16:31
avatar
Quote
kalin72
Ами доколкото знам, има решение на загниването на ЕПС-а. Та затова си мисля, че като технология, все пак има някакво развитие, ъпгрейд.
Инак аз предпочитам варианта timber frame със силиконова мазилка+фибран 5 см(или подобна изолация)+OSB3+каменна вата 10 см+OSB3+гипсокартон, разбира се, и влагозащитна мембрана. Но доколкото разбрах, ти и майсторите в тоя форум работите по друг тертип...незнайно какъв.
Технологията на стените ми е почти същата, само дето аз ползвам EPS вместо XPS; 10-сантиметровата конструкция я слагам в къщите си Клас С - т.е. за ваканционно ползване и никога двуетажни. Къщите за целогодишно ползване са Клас А и ги правя с опорна конструкция 20/20 см импрегнирана в автоклав слепена греда и външната стена става 29 см с общо 25 см термоизолация. (Ха сега някой да каже дали това не съм го писал над 10 пъти!!!) Исвен това слагам и паромембрана и т.н. и т.н.
И най-вече - моите къщи не са най-евтините на пазара, но смело мога да кажа, че са в ТОП 5, ако не и в ТОП 3 на пазара по качество....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 17:17:56
avatar
Калине, обръщението не беше към тебе - просто ми стана неудобно, че колегите ме споменават във почти всеки пост. Нищо повече.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 17:34:14
avatar
Калине незнам от къде си. Но мога да ти кажа къде да отидеш и да видиш за какво става въпрос. Има едно село между Пловдив и Асенов град, Брестник се казва там мой познат си построи къща от Канадски тип в която живее постоянно. Човека се казва Павел който и да попиташ за него в селото ще ти каже къде му е къщата. Приятен човек е и със сигурност ще ти покаже къщата си ако го помолиш. Също така се занимава с ремонт и строителство на същия тип къщи в Канада така че със сигурност ще може да ти отговори на въпросите. След няколко дена ще си е в България но незнам колко време ще остане но предполагам че няма да е по малко от 1 месец. Та ако си в този раьон иди и виж напиши си на един лист въпросите за основи, стени, прозорци, изолации, инсталации, кумини, чертежи, узаконяване и прочие. Идеята ти за къща която да пристигне в контейнер и някой да е събере за мене не е най удачната, ако нещо се случи "бог високо цар далеко". Онези са си взели парите и ти може да имаш нещо дето да се чудиш как да го сглобиш, да сигурно ще има некакви чертежи но като си представа че мерките може да са в ичове и футове нещата може да станат малко неприятни. Не че неможе да се преизчисли и да се обърне в метри но стават не естествени мерки, най добре в този случай да си имаш ролетка в тяхните размери, 30 инча мериш и режеш, 8 фута мериш и чертаеш обрни ги само тези 2 мерки в метричната система и ще видиш какви криви мерки ще се получат. Иначе една такава къща ако се почне изкопи, основи Март – Септември трябва да си се нанесъл всичко завършено. И ако отидеш сподели тука какво си видял кое ти е харесало кое не ти е харесало сподели мнение.

П.П. 98% от матерялите си ги закара с контейнер по това време немаше май такова разнообразие на матеряли.

Ни копува ни продава
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 18:15:43
Николофф, благодаря за отговора, да, писал си го, дори и на лични го имам. Уффф, проблема е, че искам типов проект. Не искам да се занимавам с архитекти, да губя месеци време, докато се направи проекта. Не че имам готовност да строя в близките 3-4 месеца, но все пак. Та, искам типов проект 120-130 квадрата, 3-4 спални, голяяяяма кухня и трапезария smiling smiley
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
22-02-2010 - 18:25:04
avatar
Ако някой архитект те бави с месеци за 120-130 квадрата мини да ти дам едно от моите чифтета да го гръмнеш с дребни сачми!!! Някой беше писал - най-добре е да ползваш местен архитект - там където ще строиш, а най-добре е (ако не е София или някой от големите градове,де) да идеш при главния архитект на Общината и да поискаш да ти проектира по твоите изисквания. При всички други случаи ще имаш повече в някаква степен нерви. BTW за 2 месеца ми направиха проект за 2100 РЗП със всички части!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход