Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада

Публикувано от kalin72 
Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
16-02-2010 - 15:18:29
Здравейте,
Интересува ме някой дали е имал контакти и дали е внесъл сглобяема къща от САЩ/Канада или от Европа? Как стои въпроса с транспорта, с мито, ако има, със узаконяването?
Аз започнах кореспонденция с ето тази компания от Шотландия за ето тази къщурка с цена около 40К лева.

[www.scotframe.co.uk]

Бих искал да разбера от първа ръка кое как става, по вноса, построяването, прекарването на инсталациите и узаконяването smiling smiley
Благодаря smiling smiley
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
16-02-2010 - 16:14:15
[onlineshoppinguk.econt.com]

Това би трябвало да ти помогне доста, специално за UK
Ще черпиш smiling smiley

Виж за узаконяването и инсталациите...това е вече друга песен
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
16-02-2010 - 16:53:12
Калине,за 40х.лв. разглобена ли я купуваш тази къща?Не идват ли да си я монтират шотландците?Кой прави основите ,канализациите и т.н.???
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
16-02-2010 - 16:55:26
avatar
около 40К и 48К не са едно и също, май.... winking smiley ако и аз работех с 20-30% грешка......eye popping smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
16-02-2010 - 17:04:24
Ами 22К паунда са 49500 лева, по днешния курс. Плюс това, говоря за около сумата 40К, може и по-малко, може и повече. Това не е толкова важно, поне за мен.

Инак къщата е разглобена, виж на сайта им има доста филмчета. Основите и канализацията сам си правиш.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
16-02-2010 - 17:10:52
avatar
Quote
kalin72
....... Плюс това, говоря за около сумата 40К, може и по-малко, може и повече. Това не е толкова важно, поне за мен.

Припомни си го това, когато търсиш монтажници и всякакви подобни услуги....winking smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
16-02-2010 - 17:14:51
Добре, не ме разбра комай smiling smiley В момента не е толкова важно, защото е пример само smiling smiley И дал ие 40-50-60 К лева, няма голямо значение. Говорим за принципа - къща, произведена в чужбина и доставена тук, кое как е около нея. Цените - разбира се важни са, но всеки може да ги намери на сайта на фирмата.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
16-02-2010 - 18:20:26
Процедурата е следната:
1. Закупувате от доставчика пълна проектна документация;
2. Давате я на местни проектанти с пълна правоспособност да я "преведат и легализират" според изискванията на ЗУТ и подзаконовите нормативни актове; Ако е необходимо - преговаряте с доставчика промени в някои детайли;
3. Внасяте проектите за одобряване и издаване на разрешение за строеж според българското законодателство;
4. Транспортът е най-често по морски пътища, в контейнери. Възможен е и вариант до пристанище Солун, а оттам до България - с ТИР;
5. Ако доставката е от страна от Евросъюза - не дължите мито.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
17-02-2010 - 10:04:04
Не искам да ти развалям плановете,но това упражнение няма смисъл.Това къще няма 80м2.Като добавиш фундамент и т.н. без административните разноски по една къща,въобще не съм сигурен дали няма да ти излезе по-евтино да я направиш масивна.Просто тия 40-50 хил лева ще станат 60-70 и вече и вече отиваме на цените на масивното строителство.Тук има достатъчно постове,от които да се ориентираш колко струва в момента строителството.И по другите форуми е пълно с такива.
Просто в твоя случай сметката не излиза,при това с много.
Re: Сглобяеми дървени къщи от Европа и САЩ/Канада
17-02-2010 - 11:00:47
Къщето излиза 106 квадрата. Плюс това искам дървена конструкция, и само дървена конструкция. С добра изолация. И отгоре на това нямам доверие на български фирми за каквото и да е било строителство - най-вече за качеството на използваните материали и непрекъснатите добавки към цената, за това или за онова.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход