Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
18-02-2011 - 15:15:12
Quote
salvador
Това май и у нас го има в производство.Виждал съм такива настилки....и понеже бяха покрити декари с тях,не вярвам да са внос.

и защо да не са покрити декари и да не са внос ? в миналата година Евро съюза отпуснаха близо 4,500 хиляди евро за инфроструктура за пътя Добрич > Константинопол и с тези пари внасят испански кликерни плочи за Добричшкият площат .А и сами знаете колко струва клинкера, така че нищо не пречи да е внос и декари smiling smiley
Re: Тротоарни плочи - рецепта
18-02-2011 - 21:42:26
avatar
в пловдив има -поне 5 фирми за тротоарни плочки, а главната и панаирът са с турски, така че не се чудете

нещо такова като модел ли търсиш


това е с размери 8 бр - дебелина до 25 мм, 1 - 160х80 мм, 1 - 375х80 мм, 1 - 535х80 мм, 1 - 160x160 мм, 2 - 270x160 мм, 1 - 375x160 мм, 1 - 535x160 мм


6 бр - 3 - 200x200 мм, 3 - 400x200 мм, дебелина 35 мм


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
18-02-2011 - 22:05:00
До колкото си спомням стандарта на плочки за уличен тротоар изисква дебелината на плочките да е 5 см.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
18-02-2011 - 22:41:38
не , фло аз съм правил миналата или по миналата година за вранино сумати и квадрати на 3 см дебелина
Рок Търся това което се вижда жълто и червено >черно и червено / три модела са 1 цяла от нея 1/2 и о и 1/4
и това което ми прати първо като форма на калъп и птливка то беше просто перфектно smiling smiley
Re: Тротоарни плочи - рецепта
18-02-2011 - 23:26:52
Galardo,стандарта е БДС/ЕN 1339/2003г. за плочки тротоарни! Провери дали аз бъркам или ти! Дебелината е толкова 50 мм с допустими отклонения!Поначало като се работи нещо и за него има стандарт ,добре е да се вземат мерки и да се закупи стандарта от БИС! В тоя случай с плочките струва около 134 лв.,но спестява други стотици и хиляди левове дадени от липса на информация!

За да излезеш на пазара със стока за която има евростандарт трябва да имаш и декларация за съответствие и протокол от изпитване от сертифицирана лаборатория за анализ на съответствието и въведена система№4 за управление на качеството!Затова едно такова производство се започва със закупуване на съответния регламент , приет и като БДС от Българския Институт по Стандартизация.
Това е пътеката!
Аз самия имам калъпи с дебелина 3 см. и такива може да се намерят на много места,но когато става въпрос за качество и стандарт трябва да се спазва регламента!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-19 00:03 от фло.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
19-02-2011 - 01:25:59
Фло около 800 или 1200 м2 плочи на 3 см дебелина взеха от мен . Не ме интересува каде ще ги дават или слагат . хората си платиха и това е . Тогава бях като под испълнител и нямах но сега имам вече Сертификат за съответствие от наша лаборатория със всички те му деклараций към него . Нензма не ми се търси утре ще погледна наистина дали има някакъв стандарт на плочите като размери за общински тротоар ,но то и ако има си мисля че ще се разграничават като алеи, тротоари, спирки, площади и тк нт . много ми се спи направо незнам как виждам и си лягам smiling smiley лека на всички и дано утре да е по делови ден за всички smiling smiley а и щях да забравя фло , за водно стъкло не бях чувал в плочите да се слага
Re: Тротоарни плочи - рецепта
19-02-2011 - 07:05:25
avatar
Фло е прав за стандарта и 5-те см , но виждам на пазара доста плочки, които са дори и под 3см

Това, че стандартът за тротоарни плочки дава ограничение, не ограничава някой, който заяви, че произвежда (примерно) декоративни плочки за градинска пътека върху раиграс на 3см, а клиентите му сами си решават дали им вършат работа и за друго... Отговорността е tricky thing

Galardo , за тази форма ли говориш ??

Ти само събери парите за 10-20м2 (4200-8400$), а аз ще гледам да добутам цената с доставката да е близко до тази без доставка smoking smiley





Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2011-02-19 08:02 от rockwall.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
19-02-2011 - 08:34:29
За водното стъкло. Аз съм го използвал рядко ,щото е скъпо , за ускорител с цел бързо втвърдяване на бетоновата смес.Обикновено за тази цел се използва натриева основа или както още я наричат сода каустик. Това е ускорител на втвърдяването, а пък за забавяне на втвърдяването се използва лимонена киселина.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
19-02-2011 - 11:37:47
Колеги,вижте тук какво намерих! www.smooth-on.com Същите неща които ни предостави COMPLAST като имформация само,че в пъти по евтини! Никаде в сайта не пише но-въпросната фирма има представителство в България,имали и склад и във Видин! И от двете фирми ми изпратиха ценови оферти на продуктите си и трябва да ви кажа,че разликата в цените за едни и същи продукти са огромни!Нека Калъпите от 400евро да станат в пъти по евтини!Здобих се и с тел.на Представителя за BG както и с emal.Ако проявите интерес пишете ми на kype neno.penchev че тук не е редно да давъм такава имформация!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
19-02-2011 - 11:45:34
Фло,отново ме заинтригува - сега пък със содата каустик! В какъв процент от масата на цимента се слага и съвместима ли,ще е с Калциевия хлорид които слагам за пластификатор и ускорител?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход