Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-02-2011 - 15:00:22
Ами то си е така като нямаш пари за качествено производство сертификация , въведен производствен контрол и лаборатория си не аматиор ами аматьор.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-02-2011 - 17:21:27
avatar
не знам за 2 000 000, но ГУСВ не е ли държавно ???

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-02-2011 - 17:29:35
Говориш пълни глупости АМА ПЪЛНИ . Ти изобщо знаеш ли колко пари струват тези документи , даже и лаборатория да си направя ,че ми говориш за 2 милиона евро . Знаеш ли колко струва поточна линия за производство на вибропресован бетон с капацитет до 800 м2 за 8 часа ; 2 милиона евро хаха няма да можеш да ги преброиш до коледа тези пари
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-02-2011 - 17:47:55
Да знам колко струват документите в зависимост от стандарта от 35000 до 70000 лв.Само матриците за един вид плочка италиянците им взеха 20000 евро но и сега в кризата работят въпреки че са държавно предприятие.Баба навремето казваше че "С пръдня боя не става".
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-02-2011 - 18:36:16
Незнам каква работа имат но ми говориш за много пари . знам колко струват сертификатите щото имам winking smiley и не са между 30 70 хиляди .
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-02-2011 - 19:04:07
Ако имаш само протоколче от някоя гладна и никому неизвестна лаборатория си прав може да се разминеш с 1500-3000лв ама само до тук.За да издаваш декларация за съответствие ти трябва производствен контрол и кихаш за марки за теглилки за пожарни проекти и сертификати за здравна среда или както там мя викат ами екологията с какво пакетираш.КИХАШ
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-02-2011 - 19:36:38
Най -общо системите за оценяване на съответствие могат да се видят тук

Например за продукти, за които се поставят съвсем ограничени изисквания за безопасност се прилага система 4. Тази система може да си я направи и приложи на практика и сам всеки мераклия. При нея само първоначалното пускане на пазара изисква Протокол за оценка на съответствието от акредитирана лаборатория. При наличието на протокол и въведена система 4 за производствен контрол, производителя има право да издава Декларация за съответствие за своята продукция. Разбира се първо трябва да си закупи стандарт БДС/ EN № хххххххх.по който да изработва продукцията си.
Какво да представлява системата за производствен контрол,и как да се организира това е работа на самия производител и може да се приложи НАССР.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-27 19:46 от фло.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-02-2011 - 22:54:46
Димитров ти ми говориш за много сложни неща < както пише в книгите > прав си но пак са много 2 милиона за бетонов цех . Все едно да ми кажеш че който не кара Бугати вейрон не кара нищо - за това се дразня
Ти с какво се занимаваш Димитров
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-02-2011 - 23:17:21
Аз прияателю се занимавам с полагането на полистеролбетон но се познавам с хора или по точно с производителите на ТИВИТ и от много добрите с тях взаимоотношения знам какво те инвестират законодателно в своето производство .Всичко което правят е да прескочат онази психологическа бариера че на латински ТИВИТе ТИВИТ а не тубум.Това се доказва с маса сертификати простотии и ред други документи които ЕО изискват от българския производител и понеже аз нямам такива средства правя само това което мога.Затова ти пожелавам ако си занаятчия по плочките УСПЕХ.*beer*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
27-02-2011 - 23:22:20
Димитров малко се бърка ама може и така да са му се "похвалили" тарикатите.Може би сте забравили фирми като кренвиршопроизводителите дето вкарваха машини втора употреба по предсъединителни програми пък им ги плащаха като нови по 18 по дебела цена.
Във Варна гледах модерна линия изобщо не ми пука дали е италианска на стойност 50 000 Е с проект по еди коя си програма и надписване на цената им излязла 20 000 .
По начина описан от ФЛО сертификата от НИИСМ излиза 900 лв. Така че айде да не се подхвърляме във въздуха някои хора вече сме проверили как стоят нещата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход