Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
19-02-2011 - 12:50:33
avatar
Quote
neno.penchev
Колеги,вижте тук какво намерих! www.smooth-on.com Нека Калъпите от 400евро да станат в пъти по евтини!Здобих се и с тел.на Представителя за BG както и с emal.Ако проявите интерес пишете ми на kype neno.penchev че тук не е редно да давъм такава имформация!

*write*neno-o-o, neno ....
Само се моля след време да помниш какво си говорил ... или да си направиш елементарна сметка !
Предварително!

Мислех да спра вече да отговарям по темата за формите, но ви давам последен жокер - на теб и на професионалния разузнавач от Беркщайн, (както казва Фло), защото аз може да не съм хванал никого за шлифера, но вие имате уникално голям шанс да откриете топлата вода всеки момент.

Quote
neno.penchev
вижте тук какво намерих!

Виж пък аз какво намерих в пощата си отпреди 3 години !!!
Като казвах на един човек, че отива някъде, откъдето другите вече се връщат - той ми говореше за обущарство



neno, виж датите, виж и полученият файл, виж цените за килограм,
умножи по теглото на една форма (ако го знаете де *sos*), добави после цената на формите за производство на калъпите, сложи труд и някои други интересни разходи, които няма защо да ви казвам и последно раздели на 1,95583 , за да получиуш ЮРО?.

И след тази цялата смятаница,
ако цифрата ти не е по-голяма от 400?
пиши тук до всички, които са ощетени от недостига на информация и лошите форумци, които не я предоставят на всеки поискал я.

Ако цената е под 400?, може и аз да си взема ония тонове, за които вече говорих по-горе при последната находка на КГБ-то.


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
19-02-2011 - 13:21:56
Quote
neno.penchev
Фло,отново ме заинтригува - сега пък със содата каустик! В какъв процент от масата на цимента се слага и съвместима ли,ще е с Калциевия хлорид които слагам за пластификатор и ускорител?
Не искам да те объркам като ти кажа точно някаква доза ,защото на пазара има разни концентрации почвайки от суха на люспи до воден разтвор с различни концентрации! Затова си намираш сода каустик и си правиш проби с нея като почнеш от 0,5 % спрямо масата на цимента и нагоре.Може да се използва и заедно със калциев хлорид в сместта,но е добре да се слага след него ,като е готова сместта и се разбърка още съвсем малко като време след добавяне на содата каустик.
Това са професионални пинизи ,колега! За любителски изпълнения стават ,но носят определен риск за здравето ,противопожарната безопастност на работилницата/гаража/ и т.н.,ако не си подготвен . Натриевата основа е силно агресивна и изисква внимателно боравене и съхранение.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
19-02-2011 - 17:37:23
avatar
Quote
complast
Всички които търсят полиуретан за калъпи могат да го намерят

По повод на това Велико Географско откритие, ето още една малка част от кореспонденцията ми (тази е по-стара от година), за да не мислиш, че с нещо ме изненадваш.



Complastik,

Всеки що годе грамотен и интересуващ се човек, спокойно може сам да намери продуктите, фирмите и контактите, които го интересуват, щом все пак има достъп до Интернет.

Фирмите си работят легално и открито, продават се хубави и лоши неща, скъпи и евтини ... както навсякъде продават коли, но не всички стават за купуване, защото някои са евтини, ама за скрап, а други пък вървят супер, ама са много скъпи ...smoking smiley

Сериозните производители и марки в тази област По света и унас се броят на пръсти и не виждам споменаването им или изброяване на мейлове, телефони и имена да е някакво особено геройство, подвиг или пък да е от полза за някой. Все едно да раздаваш телефонни указатели пред баничарницата до вас.

Виж, ако си чак такъв филантроп и искаш да си полезен, предлагам още утре да се изстреляш и да напазаруваш по 10-15 кила от всички продукти в офертите, предлагани като подходящи от дистрибуторите им и търговците. Прибираш се, правиш от всички материали калъпи, ползваш ги 2-3 години и после идваш да ни кажеш кои да си вземем, че да не се прецакаме случайно. Ей тогава ще помогнеш реално на някого, вместо само да говориш. Така и баба знае.

Сетих се и за още един начин да помогнеш - кажи си точната рецепта за стъклопласта (стъклопластИКа) - това е един от най-евтините начини да се направи калъп, от какъвто се интересува neno. Кажи си рецептата, съотношението, процеса ... снабдителите, цената и себестойността и ще си много полезен с практическа информация.
---------------------
Да подвеждаш човек, който се интересува на степен цитат"чисто хоби и за разтоварване на психиката" край на цитата, да се набутва да изпробва едно след друго, каквото му покажеш, без да рискуваш нищо, а и без да знаеш изобщо за какво става въпрос - не мисля че е най-добрата помощ. Това е все едно да накараш някой, който иска да си стегне 2 болта, да си накупи инструменти за професионална работилница,. На чужд гръб и 100 тояги са малко, нали ?

Спирам да те консултирам повече и да ти отговарям изобщо

neno, последният ми съвет към теб е, да решиш за себе си какво точно искаш да правиш

Ако наистина е чисто хоби и за разтоварване на психиката и имаш да правиш 100-200 м2 плочки, недей да си строиш завод и бетоновъзел по чужд акъл (както ми се струва че ще стане).

Ако пък мислиш да се занимаваш професионално – подходи сериозно, потърси информация, ако не намериш сам, ползвай помощ от близък или приятел за търсенето, но не разчитай, че точно тук ще получиш нещо повече от адреси и информация, която всъщност не е тайна, а си е съвсем публична, щом може да се даде линк към нея и да я намериш през Google.

Сам казваш че си намерил "Същите неща които ни предостави COMPLAST като имформация само,че в пъти по евтини" - т.е. вече знаеш че съм прав.

Виж другата, тайната, полезната информация – нея всеки си я намира сам и си я пази.


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-19 17:40 от rockwall.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-02-2011 - 00:17:47
Нено за начинаещ както се описваш недей да стигаш до самоубийство защото току си се надвесил над смесителя с пура в уста и може БУМ , а ти си все пак бодигард.Ако търсиш бързо ускоряване слагай поташ но внимавай смеситела да не стане паметник.Морето на БЕТОНОВЕДЕНИЕТО е дълбоко и коварно винаги имай едно на ум.Пожелавам ти ДРЪЗНОВЕНИЕ.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-02-2011 - 08:30:31
Че защо да стане - БУМ и какъв е този - поташ?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-02-2011 - 10:29:45
Нено доста отправни точки получи и предупреждения . Не питай защо защо ами вземи разрови в Гугъла и все нещо ще научиш.Фло и аз те предупредихме за БУМ защото се отделя ВОДОРОД, а колкото за поташа той е хранителна добавка Е504.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-02-2011 - 12:17:02
avatar
Колега Пенчев,
поташа и натриевата основа са МНОГО опасни вещества.Карай с калциев хлорид/око не слагаш арматура/.Ако не знаеш от къде да си поръчаш пиши на лични.
За ускорители могат да се използат и други опасни вещества на няма смисъл.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-02-2011 - 13:15:39
Ами,защо да не питам бе Dimitrovv? Като има Google за какъв чеп е този форум?Нали тук е мястото за обмяна на знания,опит,имформация и...! Това,че неса ми ясни доста неща не означава,че съм за мезе тук!Какво се палиш толкова? Аз питам и ако някой реши да сподели знания и опит - да го направи!Попитах те нещо и веднага -защо,защо!Ако някой ме попита нещо - няма да го пращам в Googl !!! Несе пали,ама си е така! Бпагодаря ти,че поясни за натриевата основа! Ааааа,благодаряти,че ми поясни и за поташа*beer**drunk*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-02-2011 - 13:16:45
avatar
Не мисля че е етично/мек за мене израз/ да караш любители да си играят с опасни химикали.Пенчев,пак ти повтарям
не си играй със здравето.Обади се на Гогол да ти достави ИСТИНСКИ ПЛАСТИФИКАТОРИ И УСКОРИТЕЛИ.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
20-02-2011 - 13:22:13
COMPLAST - благодаря за имформацията!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход