Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
05-03-2011 - 20:36:55
О ФЛО ако знаеш колко малко са хората които разсъждават като тебе(нас).Повечето чукундури разсъждават по характерния еснафски начин и крият каквато и да е информация за да нямали конкуренция , пък то....... без конкуренция няма и популярност , оттам няма и оборот оттам и печалба.Повечето ни съграждани с охота гледат клипове в Ютуб , Вбокс и т.н. но си викат "ебаси балъците тези" дето показват там свои ценни практики , методики и просто опити. Смятай колко трябва да "пораснем" за да качим собствен принос към усилията на другите.
А за опита ме притеснява че няма да има ефект на запресоване "вплътняване" заради абсорбиращата натиска способност на полистирола и след отпадане на налягането стиропора ще оттава и ще се пукат.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
05-03-2011 - 21:16:29
Колега,няма да пресоваме, ами както казват чалгаджийките ще упражняваме вибратото:],обаче лекинко,за 30 сек. да заеме бетонната смес пространството между топчетата и като е бързовтвърдяващ цимента,с малко пяна ще излизат здрави и яки. Поначало полистиролбетона "обича" малко повечко цимент примерно от 250 кг. нагоре за кубик. Номера според мене е,че след разбъркване за минута -две да се добави ускорител с разбъркване и веднага да се изсипва в машината. При мене това технологично е възможно,тъй като смесителя е свързан с ръкав за машината.Само трябва да се експериментира с инициатора за втвърдяване и образуване на циментовия камък колко да е за да действа след 2 минути примерно. За разлика от берковската бетонна школа,аз мисля ,че при лекия бетон първоначалната якост не е функция на налягането/пресата/ а на химическата реакция хидратация и скоростта на образуване на циментения камък.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
05-03-2011 - 22:16:24
Трябват проби и то сериозни с анализ на резултатите .Лошото е че никъде не виждам такива блокове навсякъде са ляти в индивидуална форма или в голяма но ляти.
Мен ме притеснява и това че никой не вижда дъмпинга на пазара от страна на Винербергер. Я сравнете керамичните блокове и тези от лек бетон в Русия например.Пенобетонните и полистиролбетонните са на нашите цени но тези на Поротерм примерно са двойно по високи от тук.
Щях да давам за пример в град като Варна да няма на едно място поне да се леят блокове от пено или полистиролбетон едва ли е нормално но пък и не може да очакваш да ги продаваш на тези цени.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
05-03-2011 - 22:51:29
Причината да ги леят вместо да пълнят вибро калъп е изключително проста-никой не иска да си разваля калъпа за кухотели тухли за да го преработи за пълнотели,а със сравнително малки познания по леките бетони риска е голям ! И при мен падна голямо триумене,щото калъпа в комбинация с поансоните е много скъп ,затова първо си направих единичен виброкалъп и като видях резултата метнах заводския с ъглошлайфа.Сега имам 5-гнездна форма за блокчета и капацитет от 1200 бр. дневно,ако тръгна да правя бизнесче със зидарски блокове от полистиролбетон.Лошото е,че тука и цимента и топчетата са много скъпи и себестойността е висока и не може да се вкара достатъчно добра добавена стойност при производство с цел търговия, а производство,ако не му е заложена 50% горница е безперспективно!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
05-03-2011 - 23:27:29
Прав си така е.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
06-03-2011 - 09:10:47
avatar
Quote
stivemaster
Да бе и аз си мисля да не е накаква глина това , много голяма първоначална якост ми се струва това.Нека се вклячат и други колеги с някакъв коментар.Според мен не е циментопясъчен разтвор това или не използваме машините си както трябва тук което е по малко вероятно.

Тази технология се използва предимно за производство на цветни изделия с лице и гръб-вижда се ,когато изделието се погледне отстрани,има два слоя.
Първия разтвор е каменно брашно(или кварцов пясък),сив цимент марка 42,5( или бял,ако изделието е цветно),оксидна боя и пластификатор.
Втория разтвор,който се вижда,че слагат ,е т.нар.гръб,който е от отсевка0-5мм,сив цимент и пластификатор.
За разлика от вибрираните изделия в калъпи,вибропресоването позволява да се работи с два разтвора и понеже цената на първия разтвор е значително по-скъпа,да се произведе крайно изделие с по-ниска себестойност.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Тротоарни плочи - рецепта
06-03-2011 - 09:15:50
avatar
за този дето ще "пресова" стиропор,
никъде не съм давал данни за пресован лек бетон/ако е въобще възможно/.Горе един колега го бе написал,но пишещия чукча не прочел:Стиропор се не пресова, щото ако не знаеш е еластичен.
И не ми се прави на много отворен.Защото когато в завод "Мрамор" съм правил пресовани бетонови изделия/преди 40 години/ ти си ходил прав под масата.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
06-03-2011 - 10:25:36
Да се караме колега complast няма смисъл , пък и без лоши чувства ще ти кажа че е много жалко ако сам твърдиш "ако знаеш аз какво съм правил" Ако наистина си придобил някакви умения и ценен опит колко души си научил на същото ? Може да го приемеш като лирично отклонение , но след нас остава освен построеното от нас и спомените на хората.


Я вижте какво намерих .....! тук и тук



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-06 10:31 от stivemaster.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
06-03-2011 - 10:51:27
А за свързана бъркачка ФЛО това ли имаш предвид ?



Макар че такива обороти за принудителна бъркачка сефте виждам , може би по този начин активира циментовите гранули по добре.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
06-03-2011 - 11:38:58
Нещо подобно имам, само дето ръкава се мести ръчно а тука е автомат.С него се пълни бункера преди матрицата. Исках да кажа,че разстоянието от смесителя до машината е малко/ 50 см./ и би могло да се използва много бързо втвърдяващ цимент.

За оборотите на принудителното смесване въпроса е много интересен. Вероятно високите обороти при къс път за транспортиране на сместта имат значение за първоначалната якост и за да го правят така сигурно са го мислили.На мен ми се струва,че това е вредно.Поначало препоръките са за не по-вече от 2 минути време за смесване при нормални обороти примерно 50 об./мин.

Тука нещо информативно от нета:
"Процеси на образуване на циментовия камък. Счита се, че циментът се втвърдява при участието на колоидхимични и кристализационни процеси, при което се различават следните три периода:

3.1. Период на разтваряне. Веднага след смесването с вода започва разтваряне на част от съединенията на цимента – свободен CaO и др. Същестевременно се извършват и химични реакции по повърхността на циментовите зърна с участието на водата. Тези процеси могат да се изразят по следния начин:

а) между алита и водата:

б) между белита и водата:

Допуска се, че хидролизата на алита протича по-бързо от хидролизата на белита, и с това се обяснява особената роля на първия при втвърдяването на цимента.

Хидратираните съединения се получават във вид на колоидни разтвори. Отделяният Ca(OH)2 отначало образува молекулярен разтвор, който след насищането си отделя Ca(OH)2 в колоидно състояние. На тези колоидно разтворени вещества се дължат пластичните свойства на тестото. Дотогава разтворът трябва да се приготви и да се нале в подготвените форми (кофраж). В опреден момент редом с образуването на колоиди започва и процес на кристализация.

3.2. Свързване. Поради нищожната разтворимост на 2CaO.SiO2.nH2O във вода той започва трайно колоидния си строеж. Обаче калциевият хидроалуминат и особено калциевият хидрат имат значителна разтворимост във вода, поради което частиците им при условията на наситен разтвор започват да нарастват. Получават се иглести кристалчета, които пронизват пихтиестата маса. Това довежда до загубване на пластичността и до свръзване.

3.3. Окончателно втвърдяване. В този етап продължават до известна степен кристализационните процеси. Окончателното втвърдяване се дължи главно на превръщането на золната форма на колоидите в гел и на обезводняването на последния."



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-06 13:25 от фло.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход