Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-03-2011 - 22:32:51
Quote
Galardo
тея направо ме убиха с тая лопата хахах .:}

Ако обърнете внимание върху какво поставя калъпа тоя юнак,като го пълни ,ще забележите,че това е доста подвижно и клатещо се устройство приличащо на пън,за което си мисля,че вътре има пружини и лопатата играе роля на вибромотор,като блъска отгоре!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-03-2011 - 11:24:34
avatar
Quote
rockwall
кви са тия *write*

вибриране с права лопата досега не бях виждал - те затова в Мексико като ги
изпраска едно земетресение и после могат да си строят наново и да си променят градоустройствения план, щото не е останало тухла върху тухла

в интерес на истината доста интересни са 3 неща

1 - не пръска между пълненията - вярно че на клипа бяха само 2, но не виждам и "оборудване" за пръскане - може да е скрил една кофа и да топи метличка и да ръси с нея като със светена вода
2 - материалът явно е доста пластичен - след като натупа калъпа с лопатата, после поизстърга излишното, изсипа малко отизстърганото, за да изравни и мина САМО 1 път върху него с лопатата, след което обърна калъпа на 90', а от загладения матерал не падна нищо - това при условие, че изглежда земновлажен в началото, си е бая интересно
3. дали е бъркано на земята - ръчно с лопати *xxx*

При земновлажните смеси формите не се пръскат

Тези на втовия клип правят КЕРАМИЧНИ тухли не БЕТОНОВИ
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-03-2011 - 17:37:54
и после печът ли ги тия тухли
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-03-2011 - 18:04:42
Дори и керамични ти виждал ли си как излизат тук от машината ще ги хванеш така да ги преместиш ама ....
Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-03-2011 - 20:33:37
avatar
мерси за разясненията, ама нямаще нужда

1. много ясно се вижда, че са глинени и
2. много добре знам че за земновлажно не се пръска, но не знам да се удря с лопата,
затова предположих, че може да пръскат или да правят вуду магия

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-03-2011 - 20:45:01
Quote
rockwall

2. много добре знам че за земновлажно не се пръска, но не знам да се удря с лопата,
затова предположих, че може да пръскат или да правят вуду магия

Това не е съвсем така в практиката,когато се ползва ръчен калъп ,който после се обръща!
Пръскат го с вода обикновенно по ъглите,когато е добре уплътнена сместта и после го обръщат.Това съм го виждал на много места и го практикуват, понеже не обмазват калъпа отвътре с отделител и калъпа се изтегля нагоре с триене,така с овлажнаване на ъглите си помагат при плъзването нагоре при първите 3-5 сантиметра.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
15-03-2011 - 08:30:14
avatar
не споря и с двамата - не съм спец по земновлажното,но за 3 удара с лопата, тези тухли излизат доста добре

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-15 08:30 от rockwall.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-03-2011 - 01:18:18
Колеги,сажалявам,че не мога да намеря един клип ,че тогава да се хванете за главата! Тоя мангал с лопатата на клипа е - ЦВЕТЕ! Ама стигам до извода ,че всичко си е до рецептура а, и до практика!Защото си мътим главите със сложни системи ит.н. а не се замисляме,че колкото е по - просто - толкова по ефикасно!!! Не казвам , че не трябва да несме със съвременната технология но - най дребните неща са най-значими и дават основата за всичко останало! Както "Фло" сподели за онези отливки дето се изгорих.Много биле скъпи ,много това,много онова - ама станаха и то по възможно най простия начин дето го сподели "ФЛО" !!! Та - не се чудете как мангала с лопатата вади такова качество!Просто производството в момента е много напреднало и затова ни се струва необичайно , но - да не забравяме кое,от къде и как е започнало!!!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-03-2011 - 22:00:38
Олеее не знам кво да кажа !!!!



и това явно е нормално постижение



както и това






Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-03-17 22:08 от stivemaster.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-03-2011 - 23:23:32
И да им се чудим е да не им се чудим на латиноамериканците номера им е в материяла.
Нарича се Sascab-естествен минерален материал,описан като "разложен варовик" и се е ползвал от хилядолетия при маите. В този смисъл може да се определят като вид силикатни тухли за които високото налягане на формиране при калъпи или екструдери върши работа за висока първоначална якост.Тоя филм може да се играе и у нас при умело смесване на вар,чист пясък и някой и друг иширет с вода и поне 50 градуса последващо нагряване,най- много до 150 ,което все пак не е кой-знае колко голям разход!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход