Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
06-03-2011 - 16:43:51
avatar
Тази бетонобъркачка има такива обототи защото/според мен/ за размесването на материала тук са разчита на центобежните сили а не на лопатки.сигурен съм,че тази бетинобъркачка е само за земновлжни смеси.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
06-03-2011 - 20:40:56
По интересното е че хората очевидно правят такива блокове и не откриваме топлата вода.Вместо сгур в случая мисля че можем да използваме варовиково каменно брашно и при плътност 400-500 кг. да пробваме първоначална якост.Какво мислите ?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
06-03-2011 - 22:34:08
Аз мисля,че трябва да се търси въздействие върху активната съставка-цимента.Например с използване на малки количества до 2% към масата на цимента добавка от алуминиев хидрооксид трихидрат.Цената му е съвсем прилична 1 лв/кг.Предполагам,че ще ускори свързването и началното втвърдяване до около 1 минута.
В тази 1 минута бетонована смес трябва да е вече в матрицата и да започне уплътняването.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
07-03-2011 - 10:18:13
Съвсем приемливо ,трябва да се пробва , макар че ти си по напред от нас в тази насока и щом предлагаш ....А като пълнител пясък или каменно брашно ?.Тези руснаци показват само обикновен сгуробетон.Дребен изглежда пълнителя на клипа .
Е такава първоначална якост поне ако постигнем смятам че е много добре , не знам какво мислите .За такава проста машина , е трима души все пак .... но.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-07 10:53 от stivemaster.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
07-03-2011 - 10:51:11
Лошата новина е ,че в момента тая химия я няма,току що проверих. Иначе е евтина,понеже е отпаден продукт от друго производство,което в момента не се извършва. Ще трябва да се търси и нещо друго от сорта на алуминатите!Sika имат такъв ускорител за втвърдяване до 30 сек.,на база алуминати,но не съм проверявал за цени.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
07-03-2011 - 11:06:55
avatar
според мен този, който натиска върху вибромасата, скоро време ще се нуждае от резервни части

относно машинкатане мога да кажа нищо, но относно тримата човека - според мен това може да се прави от 1 човек с няколко нескъпо струващи подобрения на обстановката около него и периодично изключване на вибратора,за да се наредят блоковете на стелаж

Лошото е, че тези явно нямат здравината на китайските, щом ги редят на стелаж, а не на палет


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-07 11:08 от rockwall.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
07-03-2011 - 13:50:13
avatar
Quote
rockwall


Лошото е, че тези явно нямат здравината на китайските, щом ги редят на стелаж, а не на палет
Нямат здравина щото на практика имаме само вибриране.
А ето и една нискобюджетна машина за тухли.


Re: Тротоарни плочи - рецепта
07-03-2011 - 15:49:10
avatar
тва е добро

има ли такава за правене на огради или на колове за огради

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
08-03-2011 - 08:33:58
avatar
Quote
rockwall
тва е добро

има ли такава за правене на огради или на колове за огради
За огради не съм видял но са облицовачни тухли има!*beer*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
08-03-2011 - 16:58:39
avatar
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход