Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
04-03-2011 - 10:36:38
avatar
Начална якост на вибропресован: с 1кг/см2 -24 часа- 265кг/см2 ; 28 дена -662кг/см2
с50кг/см2 -24часа -462кг/см2 ; 28дена -803кг/см2
както се казва:" без коментар".
Re: Тротоарни плочи - рецепта
04-03-2011 - 11:51:00
stivemaster ,това на втората минута да редиш блокчета на 9 реда е голяма работа,значи от машината директно на палет. Спестява се много площ и време,което иначе отива да събираш 1200 блокчета за палетизиране на другия ден. Замислям се дали е приложимо при полистеролбетонните блокове за зидария.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
04-03-2011 - 15:05:36
Аз също , но трябва да се пробва че да не пружинира стиропора от налагането и да ги разрушава.Иначе явно масово се прилага гледай и


тук пак същото.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
04-03-2011 - 15:22:08
Quote
stivemaster
Аз също , но трябва да се пробва че да не пружинира стиропора от налагането и да ги разрушава.Иначе явно масово се прилага гледай и


тук пак същото.

Тези използват 2 вида смес,ако обърнеш внимание-по малко от едната на дъното на калъпа и допълват от другата,която е и от другата страна на машината.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
04-03-2011 - 19:08:12
Да бе и аз си мисля да не е накаква глина това , много голяма първоначална якост ми се струва това.Нека се вклячат и други колеги с някакъв коментар.Според мен не е циментопясъчен разтвор това или не използваме машините си както трябва тук което е по малко вероятно.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
04-03-2011 - 19:42:23
Най-вероятно на дъното на калъпа да слагат слой земновлажен бетон ,направен от бързовтвърдяващ цимент R 42, 5 СЕМ I /портландов клинкер до 95% /,а горната част да е слой от бетонна смес ,в която има СЕМ II /портландов клинкер до 80% /,обаче с добавка ускорител и като се срещнат двете смеси , при натиск и вибрация ,което дава добро сцепление и междуслойно проникване ,да се задейства бърза реакция на втвърдяване на бързовтвърдяващия цимент от долния слой. Аз така бих направил,ако трябва да използвам две смеси за едно изделие.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
04-03-2011 - 21:21:47
Къде да пробваме с полистиролбетон ти имаш ли къде да пробваш , да потърсим някой с машина да видим резултата.Аз знам един ама е с гравитачна бъркачка и няма да се разбърка добре трябва да бръкнем дозата в кош но тогава е друго.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
04-03-2011 - 22:38:56
Quote
stivemaster
Къде да пробваме с полистиролбетон ти имаш ли къде да пробваш , да потърсим някой с машина да видим резултата.Аз знам един ама е с гравитачна бъркачка и няма да се разбърка добре трябва да бръкнем дозата в кош но тогава е друго.
Имам всичко,само да се стопли времето!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
05-03-2011 - 00:11:21
Едни такива в Тула -СТРОЙМЕХАНИКА направиха такъв опит и се получи 780кг на м3 и кво къде е топлоизолацията .Има мазета има затворени помещения ,защо чакате пролетта до тогава може да бъдете изпреварени нали претендирате че сте в зората , НЯМАТЕ ВРЕМЕ БЪРЗАЙТЕ и се ДОКАЗВАЙТЕ и ако не Ви достигат средства взимайте кредит.Римляните са казали :ЦЕЛТА ОПРАВДАВА СРЕДСТВАТА*ok*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
05-03-2011 - 20:07:00
Топлоизолацията е в топчетата колега dimitrovv,като вкараш 1000 л.от тях в 1 м3 лек бетон с обемно тегло 500 кг. например! 1000 литра! Експеримента не е в топлоизолацията,която е известна или как се прави лек бетон, ами в това дали може да се редят във височина веднага като излязат от машината и на колко високо може да стане това. Нямаме притеснения,че някой може да ни изпревари,защото самия продукт е в ембрионална фаза на пазара ,не е широко познат и търсен така,че всяка конкуренция е добре дошла да помага за информираността на потенциалните клиенти .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход