Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колегите стр. фирми !

Публикувано от MB2316 
Re: До колегите стр. фирми !
20-03-2009 - 11:38:31
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Да ама без него на къде...?
> Без доверието де....

Абе доверие, доверие ама... Опре ли до пари, никой не ще п.... на хоризонта и гледа не се овътри.
Re: До колегите стр. фирми !
20-03-2009 - 14:19:21
Труда не трябва да се авансира,всяко авансиране на труд =лошо качество и загуба на време.Разумният аванс е процент от материалите и разплащане при завършване на етапа още повече ,че доставчиците подават материали с отложено плащане.Според мен разумен аванс е до 20% от стойността на материалите.
Re: До колегите стр. фирми !
20-03-2009 - 15:51:51
Чшшшшш , я ми ги дай тия доставчици да поработя с тях и аз малко ! :]
Никой не говори за аванс за труд . Стига си драскал , ще те помоля ! Нали аз съм написал как се харчи аванс ?
Ако искаш напиши и ти , ама недей да правиш мъдри изводи !
Отложено плащане - ами ти си противоречиш бе пич !? Аванс за материали в граници до 20% , после материали с отложено !
Вземи чети преди да натиснеш бутона " ИЗПРАТИ "! :g:
Re: До колегите стр. фирми !
20-03-2009 - 16:54:57
avatar
Бях решил да не пиша повече в темата, ама няма как....
Уважаеми колеги, не прекалявайте с разделянето на труд , материали и т.н. Вие колеги продавате продукт. В този продукт влизат материали, доставно-складови разходи, механизация, труд, допълнителни раходи, печалба и т.н.... Вие взимате аванс за продукта, който предавате на клиента според договора. Почнете ли да цепите материали, ама доставката отделно, ама труд на работниците, ама труд на техническия персонал, ама труд на ръководния персонал, и т.н. става дявол на магаре. Договаряте груб строеж Х лева, взимате, напр., 30% аванс за целия процес, актувате на определените етапи и на всеки актуван етап ви се доплаща 70% от акта и толкоз. Топлата вода е измислена много преди нас. Всички проспериращи фирми работят по тази схема и никой не се е наел да я оспорва, защото само се предизвика смях и ще разберат, че сте далече от бизнеса.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: До колегите стр. фирми !
20-03-2009 - 17:10:16
avatar
clap: *ok*

Чест и почитание
Re: До колегите стр. фирми !
20-03-2009 - 17:26:51
clap: clap: clap:
Re: До колегите стр. фирми !
20-03-2009 - 20:15:11
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Да ама без него на къде...?
> Без доверието де....
> Считай ме за голям капиталист.......


Щото имаш много доверие ли?

Дай ми 100к аз ще ти върна 1 млн. след 2 дена.
Имай ми доверие няма да те излъжа.
Ако си зайнтерсуван ще ти дам телефон за връзка.
Ако не ти ги дам няма да си говорим пове4е
:]
Re: До колегите стр. фирми !
20-03-2009 - 20:56:31
avatar
Човече имам да вземам бая пари и всичко е на доверие........
Да не казвам голяма дума,ама мои клиенти досега за 12 години не са ме дънили...
Що ли ? И аз не знам ....
Въпос на отношение навярно....
Уви аз съм си такъв и май такъв и ще си умра....
Навярно ще ме помислите за глупав,но аз все още вярвам в хората....
Щото имам съвест и си върша работата с кеф - не съм лъгал никого и имам доволни клиенти....
Между другото мои обяви никъде няма да видите .... *huh* *yes*

Чест и почитание
Re: До колегите стр. фирми !
20-03-2009 - 21:55:37
А на теб ще ти стиска ли да вземеш 100к за два , та дори и за повече време дори ? :] :] :]
Re: До колегите стр. фирми !
20-03-2009 - 22:43:02
Естествено е, когато работиш дълго с някой да работите на доверие, а и в строителството по принцип е така, големите фирми строят на големи клиенти на кредит, защото взимат на кредит. На времето всички чужди хотели тук ги строиха така. Японският/Кемпински/ го построиха, а Ню-Отани плащаше 5 години на строителят. Тук няма толкова големи строители и доставчици, но лека полека ще започне.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход