Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за груб строеж

Публикувано от Geto 
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 15:30:06
Офертата е нереално висока към момента.И сега има напъни да качват цената но печели този който предпочита врабче в ръцете отколкото орел в небето.Пък за догодина ще се види.Сега работят на 40лв. етаж и 50лв. покрив.При искани 70лв. за етаж и за покрив.Ако се разтърси повечко човек се намира и на 35лв. за етаж.Много е вярна поговорката за баницата........ :} :} :}
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 15:34:48
djorch Написал:
-------------------------------------------------------
> Офертата е нереално висока към момента.И сега има
> напъни да качват цената но печели този който
> предпочита врабче в ръцете отколкото орел в
> небето.Пък за догодина ще се види.Сега работят на
> 40лв. етаж и 50лв. покрив.При искани 70лв. за етаж
> и за покрив.Ако се разтърси повечко човек се
> намира и на 35лв. за етаж.Много е вярна
> поговорката за баницата........



-=============================
Както и за "безплатните или евтините" неща - всеки преценява какво да си купи !
качество или мечти (продавачи на мечти-дал Господ)
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 16:25:36
Осама,принципно си абсолютно прав!И за инерцията и за т.н.Но само принципно!!За мен обаче момента е важен СЕГА,защото аз поне сега строя,както и повечето пишещи тук.Какво ще стане догодина ме боли фара!!!Понеже съм в производствения сектор виждам отблизо/а не от телевизията/ как хвърчат хора и надници,съответно навън и надолу.За какви тенденции и инерции говорим,при положение,че догодина хората няма да си купуват хляб,камо ли жилища,бетон,арматура и т.н.Проблема е че няма да има незасегнати,включително и най-качествените.А засегнат значи не гладен,а с по-ниски доходи!!
Понеже в няколко теми се опитвам да го преведа на български ще опитам пак:
НОРМАЛНО е да се работи качествено и на разумни цени,а не скъпо и некачествено,както е в момента.Когато се извърви този път в стрителния бранш,тогава ще спра да опонирам на теб,Келепирски и други.
В момента на мен ми строи фирма на около 50-55лв/м2 труд.И строят.И ако продължават да са коректни,както до сега-ще строят.И кервана ще си върви,кучетата ще лаят.......
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 16:32:27
pike Написал:
-------------------------------------------------------
> Осама,принципно си абсолютно прав!И за инерцията и
> за т.н.Но само принципно!!За мен обаче момента е
> важен СЕГА,защото аз поне сега строя,както и
> повечето пишещи тук.Какво ще стане догодина ме
> боли фара!!!Понеже съм в производствения сектор
> виждам отблизо/а не от телевизията/ как хвърчат
> хора и надници,съответно навън и надолу.За какви
> тенденции и инерции говорим,при положение,че
> догодина хората няма да си купуват хляб,камо ли
> жилища,бетон,арматура и т.н.Проблема е че няма да
> има незасегнати,включително и най-качествените.А
> засегнат значи не гладен,а с по-ниски доходи!!
> Понеже в няколко теми се опитвам да го преведа на
> български ще опитам пак:
> НОРМАЛНО е да се работи качествено и на разумни
> цени,а не скъпо и некачествено,както е в
> момента.Когато се извърви този път в стрителния
> бранш,тогава ще спра да опонирам на теб,Келепирски
> и други.
> В момента на мен ми строи фирма на около
> 50-55лв/м2 труд.И строят.И ако продължават да са
> коректни,както до сега-ще строят.И кервана ще си
> върви,кучетата ще лаят.......
---------------------------------

ЗА МОМЕНТА СИ АБСОЛЮТНО ПРАВ - но за МОМЕНТА !!!
Abu
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 17:31:00
В момента изпълнявам дървена покривна конструкция за 30 лв./м2 труд. Е, ако се сметнат по площта на плочата, а не по действителните размери на покрива ще излязат 40 лв., ама пак не са 50 евро... По принцип мога да работя и на 25 - пак ми се връзва сметката (нямам свободно време, не ме търсете за работа!).
Geto, ти да не си развявал някакви пачки долари пред тия и да са те разбрали неправилно?
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 19:35:26
Не Абу, не е имало пачки, но научиха че съм в америка и изглежда са решили че ще им помогна да забогатеят за 1 месец winking smiley

Благодаря на всинца! Със сигурност ще продължа да се допитвам тук и с други оферти.
Ако имате и др. коментари ще се радвам да ги чуя!

Поздрав,
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 19:50:18
Гето, просто виждам как ще налетиш на бай Златко. Вместо да договаряш цената, договаряй условията и качеството. Наеми си сериозна фирма, която можеш да държиш отговорна за срокове, качество и пр. Успех! *book*
LKK
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 19:54:39
Don Balon, при цялото ми уважение къмтеб и ника ти ще си позволя да вметна, че в БГ няма как, еле пък фирма, да държиш отговорна за срокове, качество и пр. :g:
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 19:58:53
Жалко!! *beer*
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 21:24:01
avatar
Ето един работник за грубия строеж .... eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:28 от n.nikoloff.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход