Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за груб строеж

Публикувано от Geto 
Re: Оферта за груб строеж
03-01-2009 - 23:22:51
Ламинат,е това беше готино мнение,честно!Лошото е че тя цялата тема е такава-търсене на кусури,надявам се никой не се връзва-все пак са почивни дни и всеки го е ударил на писане.Гледам и по други форуми кво е smiling smiley
Re: Оферта за груб строеж
03-01-2009 - 23:26:59
pike Написал:
-------------------------------------------------------
> Ламинат,е това беше готино мнение,честно!

Готиното мнение готин човек го оценява, знаеш, че като има разбирателство нещата вървят и в строителството и навсякъде

*beer*
Re: Оферта за груб строеж
05-01-2009 - 01:30:08
@Гето
В случай, че не се шегуваш: Съжалявам, оферти по интернет, по форуми , без да съм видял обекта, проекти и пр. не давам. На инвеститор, който ми я иска така, и наяве няма да дам. Сори, сигурно не бих имал проблеми с теб, но съм си казал: като ми светне червената лампичка да не я пренебрегвам. Сигурно разбрахте, мотото ми е случката от "Алиса в страната на чудесата". Ще я перефразирам малко: " Ако не знаеш къде искаш да отидеш, няма значение кой път ще хванеш, все НЯКЪДЕ ще стигнеш" Е, в тоя случай, аз нямам желание да съм наоколо...

@pike
Аз нямам проблем, след като си сметна на каква цена съм съгласен да поема обект, да я представя по хиляди начини, ако се налага. Но това не води до нищо за вас, освен че ще може да сравнявате така или иначе измислени числа. Във всички случаи, ако въобще дам такава оферта, тя ще важи "всичко или нищо". Е как тогава ще се пазариме: Ти казваш, много е кофража (може би като си пропуснал, че в офертата на Гето е с материала, което по мои калкулации - железни подпори, трегери, отделно дърв. материал, читави платна е около 10 лв./м2 - себестойност) Аз казвам, о'кей кофража да ти го прави някой друг, само че тогава арматурата ми е 2,50/кг, ами наливането ... разбираш ли в какви филми се вкарваш?
Добрата практика за мен е договор с брутни суми на етапи, в края на които страните, ако не са доволни, да могат да се разделят без особени затруднения. Примерно: изкоп - еди колко си, основи - ... , кота 0, етажи 1/2/3, покрив, мазилки, замазки и т.н. Съчетай това с гаранции, че уговореното ще се плати ( а не: boyaneca: "не му платих последните 30% от стойността на офертата"winking smiley и бъди сигурен, че ще получиш ниска оферта. Ниска, сравнително разбира се, защото едно голямо перо в строителството е риска, инвеститора да (не може) да си плати. Елиминирай го, и ще се приближиш в някаква степен към себестойността.
И недейте с такова нихилистично отношение към българското правосъдие. Аз примерно, не бих препоръчал на никой да не си изпълнява договор с мен.
Re: Оферта за груб строеж
05-01-2009 - 07:48:34
мустафа Написал:
-------------------------------------------------------

> Добрата практика за мен е договор с брутни суми на
> етапи, в края на които страните, ако не са
> доволни, да могат да се разделят без особени
> затруднения. Примерно: изкоп - еди колко си,
> основи - ... , кота 0, етажи 1/2/3, покрив,
> мазилки, замазки и т.н.


Ей това е истината за точната оферта и за точната сметка после!!!
Re: Оферта за груб строеж
05-01-2009 - 13:14:04
Мустафа,предложенията ти за начин на работа са наистина реални *ok*.Може би точно за измислените числа ставаше въпрос-поне при мен още там става раздялата.Филми не гледам,както разбирам - и ти също.
Всеки е хванал някакъв начин и го е приел за добър.В крайна сметка всички сме на принципа устройва ме/не ме устройва.Аз лично се спазарих за крайна цена с плащане на и след завършени етапи. Хубаво е че става дискусийка,дано да е от полза за всички.
Но няма да се съглася/поне в близките 1-2 години/за правосъдието.Много добре знаеш за кво става въпрос и не искам да отклоняваме темата в тази насока,щото ще стане друга тема,и то не за форум.Идеята ми е хората да знаят,че не трябва да се стига дотам,щото иначе "твоите пари" и "моята къща" пак ще си ги получиме,ама кога...... :] :] :]
smiling smiley smiling smiley
Re: Оферта за груб строеж
05-01-2009 - 18:02:35
мустафа
ти явно имаш доста добри адвокати
в точка други явно включваш и процент адвокатски хонорар

и моля те кажи ми риска на инвеститора в перо " калпав строител " къде да си го навра ,
ти в твойте договори в раздел неустойки какви предвиждаш за строителя

на 31/12/2008 ходих да видя една къща на груб строеж защото проекта ми хареса 130 кв,м / 65000-70000 лв за груб строеж
СТРОЕЖА БЕШЕ УЖАСЕН
:g:
криви стени , криви колони от основите до покрива smoking smiley
и не мисля че строителя ще корегира нещо
защото трябва да я бутне цялата
е ако иска инвеститора да го съди :g:

извинявам се за спама *ok*
Re: Оферта за груб строеж
05-01-2009 - 18:46:50
на 31/12/2008 ходих да видя една къща на груб строеж защото проекта ми хареса 130 кв,м / 65000-70000 лв за груб строеж
СТРОЕЖА БЕШЕ УЖАСЕН


Вероятно имаш предвид 6500 -7000 лв., за труд за обект от 130 м2?
Или 65 000-70 000, но заедно със земята?
Re: Оферта за груб строеж
05-01-2009 - 18:56:39
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> на 31/12/2008 ходих да видя една къща на груб
> строеж защото проекта ми хареса 130 кв,м /
> 65000-70000 лв за груб строеж
> СТРОЕЖА БЕШЕ УЖАСЕН
>
> Вероятно имаш предвид 6500 -7000 лв., за труд за
> обект от 130 м2?
> Или 65 000-70 000, но заедно със земята?

зп-130 кв,м рзп - 165 кв
65000/70000 труд и материали , проект
без парцела


*ok*
Re: Оферта за груб строеж
05-01-2009 - 19:56:11
зп-130 кв,м рзп - 165 кв
65000/70000 труд и материали , проект
без парцела

Имал човекът бол пари - дал.
Re: Оферта за груб строеж
06-01-2009 - 00:30:22
ghost13 Написал:
-------------------------------------------------------


> СТРОЕЖА БЕШЕ УЖАСЕН
>
> криви стени , криви колони от основите до покрива
>
> и не мисля че строителя ще корегира нещо
> защото трябва да я бутне цялата
> е ако иска инвеститора да го съди
>
> извинявам се за спама
Е, като ще избираш строител е добре поне името му да знаеш, да видиш какво е изградил, нещо препоръки от инвеститори, проектанти. Като се изперчи някой мераклия да си строи къща с чета манг... Ъъъъ роми, по на 20 лв гюндюлюк е въпрос на време да се посуче кофража заедно с бетона, при самото леене, това е най-интересното което съм виждал-първи етаж посукан в една посока , с отклонение от поне 17 см за Н=2.80м, втория етаж също се бе посукал, но в обратна посока, та на всичкото отгоре отдалеч не изглеждаше много трагично-просто на места с по 20 см мазилка, рамки, мрежи, пълнежи и се оправя работата...


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход