Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Няколко ремонтни въпроса

Публикувано от peterpan111 
Няколко ремонтни въпроса
06-07-2009 - 13:15:25
Предстои ми малък ремонт - смяна на дограма. В една от стаите ще слагам вътрешна изолация - защо вътрешна, ами така реших.
Каня се да го направя сам, не е голяма философия, като платната EPS 5 см ще ги лепя на гребен (стената е равна). Прозорците се каня да ги обръщам също с EPS, дори и там където не слагам изолация. После от ония протектори с мрежичката и замаска.
Въпросите ми са:
- с какво да изгладя стената над замаската около прозорците - колор кит ли, сатен гипс ли, друго ли?
- има ли нужда да дюбелирам плоскостите, след като са вътре в стаята?
- има ли значение плътността на стъклофибърната мрежа или мога спокойно да вземам от най-евтината?
Re: Няколко ремонтни въпроса
06-07-2009 - 17:52:10
avatar
Привет!
Мрежи бол - няма значение каква ще е.Дюбелирането е задължително имайки в предвид лепилата които ще положите - и да не търсите най евтиното такива ще ви дадат .Обръщането се прави с ХПС 2см и заглаждате с циментова шпакловка...
Успех! *yes*

Чест и почитание
Re: Няколко ремонтни въпроса
06-07-2009 - 18:55:21
абсолютно точен е Гогол, аз само добавям, че става и със сатен последно и е по-гладко. Аиде и да ни поканиш на гости ...да видим как си се справил. *beer*
Re: Няколко ремонтни въпроса
06-07-2009 - 20:15:34
Tук се сещам да добавя, че дървената дограма е до тавана. Когато вземаха мерките за новата отгоре предвидиха двоен профил, за да може да се сложи корниз на тавана (в момента корниза е хванат с едни Г-образни планки за дограмата). За да обърна отгоре ще ми трябва нещо по-дебело (докато мислех да го правя с ЕПС смятах просто да взема най-дебелия който има в магазина). Но няма драма - ще взема най-дебелия ХПС.
Ако има някаква друга хватка да обърна отгоре - нещо което не знам, ще съм ви задължен ако ми го споделите.
Гогол, значи препоръчвате изолацията с ЕПС, а самото обръщане с ХПС - така ли??
И последен въпрос, за да не ставам досаден: циментовата шпакловка само около прозорците ли, или цялата замаска с мрежата да направя с този материал?
Благодаря ви за отговорите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-06 20:50 от peterpan111.
Re: Няколко ремонтни въпроса
06-07-2009 - 23:30:51
Задължително дюбели. Циментова шпакловка на две ръце и тогава сатен, колоркит....пак на мин. две ръце с прешлайфане между тях. Грунд, интериорна боя, а ако е тапет, може да минеш и с една ръка финиш. *yes*
Re: Няколко ремонтни въпроса
07-07-2009 - 15:49:32
avatar
Браво на колегата - точно е определил всичко....
Гипс не се слага ,че ако види вода се надува и напуква - при цим.шпакловка не е така...
Успех... *beer*

Чест и почитание
Re: Няколко ремонтни въпроса
07-07-2009 - 21:05:26
Само не разбрах - излоацията с ЕПС, а обръщането с ХПС - така ли??
Каква е логиката да се прави с различни материали?
Re: Няколко ремонтни въпроса
07-07-2009 - 22:35:25
avatar
Различна твърдост...... *yes*
И удобство....

Чест и почитание
Re: Няколко ремонтни въпроса
08-07-2009 - 08:47:22
ОК, мерси за съветите. След 20тина дни ще е готова дограмата и ще видим какво ще стане.
Поздрави
Re: Няколко ремонтни въпроса
12-07-2009 - 22:02:05
Ox, аз пак премислям нещата.
Четох техническите характеристики на различни циментови шпакловки и като основи сочат различни повърхности - бетон, мазилка, дърво, но никъде не срещнах ЕПС. Има ли това нещо адхезия към стиропора, или не. Трябва ли да направя първо замаска с лепило и мрежа или направо със шпакловката.
Съжалявам, ако станах досаден, ама искам добре да премеря, преди да "отрежа".
Еми тъй де - да не вземе да ми се отпори после замаската smiling smiley
Поздрави



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-12 22:13 от peterpan111.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход