Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за груб строеж

Публикувано от Geto 
Re: Оферта за груб строеж
03-01-2009 - 17:30:13
За съжаление си прав Салвадор , но един строител специалист едва ли , ще се уплаши от Проект-предизвикателство ! Не е толкова сложен и контрола ! Имам предвид проектантски контрол . На обект - къща дори .... казвам го защото е пета категория строеж , аз винаги съм вземал конструктора за да ми приеме армировката и да разреши по-нататъшните операции , бетон и т.н. Не виждам къде е проблема ? Според мен един от големите проблеми на един инвеститор са от загуба на контакт с изготвителите на проекта . Ще им плати някакви пари за прекарани часове на обекта и всички съмнения биха отпаднали . Къде е сложното ? ? ?
Re: Оферта за груб строеж
03-01-2009 - 19:14:59
То не е сложно,ама като изправиш клиента пред задача с толкова много неизвестни и него го свива стомахът.И след ден размишление все пак решава,че е по-добре да си продаде парцела с иначе доброто положение,а с парите (плюс още някой лев) да си закупи обикновен тристаен ( с луксозни общи части "на зелено" и в класическия случай в сграда насред полето *ok* ) ,вместо да се занимава със строежи. Много добре знае,че това е за сметка на качеството му на живот.Но му спестява куп рискове.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-03 19:16 от salvador.
Re: Оферта за груб строеж
03-01-2009 - 19:25:34
Е, как да ти кажа , че не си прав , като може да се окажеш прав !? smiling smiley
Представи си какво селище с къщи бихме направили ние от форума !? :] :] :] Сигурно после трябва да го кръстим "Габрово Вилидж" !? Евтино , но за сметка на това суперкачествено ! :] Нека не се обиждат хората , които режат опашките на котките ! *pardon* *pardon* *pardon*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-03 19:25 от MB2316.
Re: Оферта за груб строеж
03-01-2009 - 20:00:23
Кажете нещо за офертата на Geto
Re: Оферта за груб строеж
03-01-2009 - 20:44:16
Аз написах какво мисля по въпроса . Има неостойностени позиции , има такива които могат да се коригират . Могат да се дадат и нови оферти , но проект да виждаш някъде !? Трябва задължително да се отиде до мястото и да се преценят няколко неща преди офертата . Каквото и да си говорим тук - висока , ниска оферта ........ Гето ще си реши в крайна сметка . Само не знам как са му направили тези оферти ? Доколкото разбрах не е в БГ !? Аз количествена сметка от проектант , читава не съм виждал и не бих се нагърбил да пусна оферта без да си извадя сам количествата . Някой беше писал тук или в друга подобна тема , че е в преразход 100 кг желязо на 9 тона . Ами може да е от относителното тегло на армировката от различните производители или кантара на арм. двор .
Боянец , нали и ти строиш ? Не можеш ли да коментираш нещо !? Поне като крайни цени .
Re: Оферта за груб строеж
03-01-2009 - 21:44:06
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз написах какво мисля по въпроса . Има
> неостойностени позиции , има такива които могат да
> се коригират . Могат да се дадат и нови оферти ,
> но проект да виждаш някъде !? Трябва задължително
> да се отиде до мястото и да се преценят няколко
> неща преди офертата . Каквото и да си говорим тук
> - висока , ниска оферта ........ Гето ще си реши в
> крайна сметка . Само не знам как са му направили
> тези оферти ? Доколкото разбрах не е в БГ !?
> Аз количествена сметка от проектант , читава не
> съм виждал и не бих се нагърбил да пусна оферта
> без да си извадя сам количествата . Някой беше
> писал тук или в друга подобна тема , че е в
> преразход 100 кг желязо на 9 тона . Ами може да е
> от относителното тегло на армировката от
> различните производители или кантара на арм. двор
> .
> Боянец , нали и ти строиш ? Не можеш ли да
> коментираш нещо !? Поне като крайни цени .


Имах предвид,че 100кг са просто нищо-100лв!И то заради моя промяна трябваше да се усилва допълнително..А за двата кубика бетон-забравих,че правих водомерна шахта и едни други гъзарии.Проектантската кол.сметка излезе перфектна.А имах оферти от фирма със завишени 1500кг арматура и 16 кубика бетон.Но всичко това го споделям след като приключих с бетона и арматурата,признавам си-бях на тръни до края!!
Преди малко прочетох,че коментирате проектантския надзор- *ok* ,без него сме за никъде.Заради това което вършеше проектанта на всяко идване -вечер спях спокойно.Всъщност това е единствената фигура,която е била от моята страна на барикадата и също препоръчвам на всеки,който строи еднофамилно, да не се бъзика с тая работа.Говорим за проектант-конструктора,нали,не за стр. надзор
winking smiley :]
Гето,давай друга оферта smiling smiley
Re: Оферта за груб строеж
03-01-2009 - 21:53:33
Не се изисква за строеж 5-та категория стр надзор ! Говорех и аз за проектантски надзор . smiling smiley Но това е за спокойствие и на двете страни все пак . Не само инвеститора да спи спокойно ! *ok*
Re: Оферта за груб строеж
03-01-2009 - 22:48:47
То и стр.фирма лицензирана не се изисква,ама нали за спокойствието говорим......,пък и така го правим де.Да видим накрая да не стане :cry:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-03 22:49 от pike.
Re: Оферта за груб строеж
03-01-2009 - 22:56:08
Лицензирана строителна фирма е РЕКЕТ бе човек ! За да могат ония около Симеон Пешов - Главболгарстрой (нали те го измислиха това) да разредят фирмите участващи за поръчки с големи европейски и държавни пари ! Да не би България да е построена от Лицензирани фирми ! ? Тия дето са построили къщи , с лицензирани бригади ли са го направили ?
Ох не ми се говори точно по тази тема , защото това е прокарано от лоби !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-03 22:57 от MB2316.
Re: Оферта за груб строеж
03-01-2009 - 23:08:26
pike Написал:
-------------------------------------------------------


> Гето,давай друга оферта
Е... Момчета, то да обсъждаме офертите на хората е забавно, но нека помислим и за този, който дава офертата, има хора, които се притесняват, че и 1000 лв на етаж да им остане, пак ще се намери кой да им завиди и подиграе. Така, че когато една оферта има крайна цена и нормално посочен начин на разплащане- такъв, че да дава спокойствие и на двете страни и тая крайна цена е по-добра от останалите оферти .
Защото като дадеш една напълно разбита по пера оферта е лесно някой да я атакува- това е много , от това го отрежи, тук е добре, но го натисни още /та ако не си прецени и се навие да СЕ МОЛИ ПОСЛЕ ЗА някой левец/ , от едно се печели, от друго се губи и когато имате честен човек на среща си все ще гледа да му се върже сметката на цената, която е дал.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход