Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за груб строеж

Публикувано от Geto 
Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 04:17:53
Ето каква оферта получих от газдата на бригада за груб строеж СЯMО за труд.

1. Кота +-0 - 115 кв.m. разгъната площ по цокъл. 115 кв.m.*70 Евро на кв.m.=8,050 Евро.
Вклучва всички видове грубо строителство от кота -2,95 m.(ръчно офорmяне на mашинен изкопм изкоп ед. фундаmенти и ивични фундаmенти, арmировка, кофраж и бетониране, тухлена зидария до кота 0м външна хидроизолация. топлоизолация, дренаж и обратен насип.

2. Кота +2,80 m. - 145 кв.m. разгъната площ*60 Евро=8,700 Евро.
Вклучва- тухлени зидарии от кота 0 до кота 2,80, арmировка, всички видове кофражи и арmировки, колони, шайби, плоча и бетониране на същите елеmенти.

3. Кота +- 5,60 - 145 кв.м. разгъната площ по цокъл. 145 кв.м.*60 Евро=8,700 Евро.
Влучва - тухлени зидарии от кота 2,80 до кота 5,60, арmировка, всички видове кофражи и арmировки, колони, шайби, плоча и бетониране на същите елеmенти.

4. Покрив - 145 кв.м.*50 Евро=7,250 Евро
Вклучва - дървен скелет, полагане на паро и ТИ, хидроизолация, обшивки, кереmиди до готов (завършен) вид.

Общо 32,700 Евро труд.


Е, mоля ви кажете какво mислите? :ami: moody smiley

Предварително благодаря ня всички!
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 08:45:23
Много скъпо , такива манипулации не повече- 6 -7 хиляди лева на етаж . 50 лева на квадрат и материала от теб . Имаше лаф за баницата . winking smiley
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 08:51:52
Ами на мен ми се вижда множко.Но реално мога да коментирам само за покрива и смятам, че цена над 50 лв./кв е ненормална.Бригадата, която прави ремонт на покрива на майка ми (останахме доволни) ми обяви цена от 35 лв./кв за изграждане на покрив до 45 лв./кв ако искам и изолация и е по-сложна конструкция.
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 09:20:42
Делиш точно на две и "добре дошъл на земята".А след нова година още минус 20%
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 09:27:19
колегата pike е прав за деленето на 2.
За след Нова година не мога да прогнозирам.
Аз в момента строя с бригада и цената е 50 лв/кв.м. груб строеж - материалите аз ги доставям.
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 09:27:44
pike Написал:
-------------------------------------------------------
> Делиш точно на две и "добре дошъл на земята".А
> след нова година още минус 20%




------------------------------------------



участниците в темата са прави поне в едно :
ще се разбере цената , когато се завърши всичко и се платат парите-колко точно , според ВРЕМЕТО и случая


(това ,за Времето и случая го е казал Ленин преди 100 год-а той е ЗНАЕЛ , че инерцията е убийствен порок)
-------
след Нова година може да са минус 20 % !
а може и *ok*
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 10:05:14
Всъщност за след нова година наистина е на кантар работата.На пролет ще има напън за нагоре със сигурност,но ми се струва/всъщност съм убеден/,че ще е безплоден.То просто в момента само се довършва,не се строи.Това в крайна сметка не е хубаво за никого,но отрезвяване трябва да има.
Има една много проста логика:който е решил да строи вече може и да чака,но работещите в бранша не могат да чакат,защото требе да папат.
Всичко спира,само разходите не спират!Някои сме се примирили с този факт отдавна. *pardon*
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 10:18:19
Geto миналия Декември пазарих моята къща която е със 2 м2 по-голяма на всеки етаж от твоите размери така: Под кота 0- 60лв.м2 като за хидро, термоизолации,дренаж и обратен насип платих отделно. Над кота 0 - 40лв.м2. Покрив - 40лв.м2 мерено по ската. Материалите от мен. Когато ме напусна бригадата през Април разбрах че пазариха следващия обект с 10лв отгоре(това са цени за Варна). Оттогава всичко да е скочило двоино много ми се вижда. Склонен съм да подкрепя колегите за деленето на две като се пазариш, отчитайки кризата в бранша. Но моя съвет е да спазваш винаги 'Еврейският принцип' и да проверяваш минимум 2-3 оферти преди да вземеш решение. Разпитаи още, много ми се вижда това само за труд. На мен друга бригада ми искаше 50 000лв само за труд а тук платих около 32 000лв. Един технически пък ми искаше 2500 лв. месечна заплата. Изобщо на моменти си мислиш че те вземат за пълен тъпанар като не си от бранша, но това е част от колорита на милото ВG. Не се плаши, ножът е дървен! Успех! *ok*
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 10:25:59
pike Написал:
-------------------------------------------------------
> Всъщност за след нова година наистина е на кантар
> работата.На пролет ще има напън за нагоре със
> сигурност,но ми се струва/всъщност съм убеден/,че
> ще е безплоден.То просто в момента само се
> довършва,не се строи.Това в крайна сметка не е
> хубаво за никого,но отрезвяване трябва да има.
> Има една много проста логика:който е решил да
> строи вече може и да чака,но работещите в бранша
> не могат да чакат,защото требе да папат.

> Всичко спира,само разходите не спират!Някои сме се
> примирили с този факт отдавна.



==========================================
това е абсолютна истина , но за съжаление е МОМЕНТНА истина !
Обективната Истина е,че те имат достатъчно за "ПАПАНЕ" , за пиене,за факинк и пр. глезотии - така че в сила влиза онова,което ти написах - ИНЕРЦИЯТА !
Освен това пропускаш един МНОГО ВАЖЕН ФАКТ :
Не е важно ТИ какво мислиш,Аз и пр "форумни капацитети" - ние си лаем,но КЕРВАНА ???
Когато тълпата разбере,че няма намаление (а тя ще разбере , защото има много сигнали ,че се готви точно това) - започват ПОКУПКИТЕ от страх-да не се изпусне влака !
Когато започнат ПОКУПКИТЕ-сещаш ли се какво следва с "КРАХОВИТЕ" прогнози ???
големият проблем на БГ-ееца е,че смята,че пазарът върви само в една посока,т.е. не предвижда реверсията - златното време за Третия ешелон *ok*

РЕВЕРСИЯТА , Драги ми PIKE трудно се усеща,защото когато наближи - майсторите слагат вазелин за удоволствие ,за "улеснение" и тълпата не го усеща - те се радват и потриват доволно ръце !
Ако се слагаше ШКУРКА-всеки щеше да го заболи и да се сети-но тогава спира ПАЗАРЪТ - а това не се е случвало никъде и никога (Третия ешелин винаги е на ПЛЮС)
-------------
историята се повтаря и това го знае всеки-но не се знае ТОЧНО КОГА !!!
Re: Оферта за груб строеж
27-11-2008 - 11:05:12
цената все пак зависи и от местоположението на обекта, сложността, сроковете за изпълнение и др.
и на мен ми се вижда, че цените са таман на х2 smiling smiley

ние и догодина мислим да работим на същите цени /със сигурност обаче няма да ги намалим/ smiling smiley


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход