Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за груб строеж

Публикувано от Geto 
Re: Оферта за груб строеж
08-01-2009 - 22:53:37
да
с покрива *drunk*
Re: Оферта за груб строеж
09-01-2009 - 20:31:03
Ако не е тайна , в коя част на страната ще се вихри бригадата ? Пролетта и ние почваме 176кв.м.РЗП .
Re: Оферта за груб строеж
09-01-2009 - 22:51:49
близо до
пловдив
*drunk*
Re: Оферта за груб строеж
10-01-2009 - 08:54:07
Ние сме около Плевен.Става въпрос за еднофамилна къща.Интересно ми беше като се пазаря да имам впредвид около каква сума е разумно да се преговаря.Тенкс.
Re: Оферта за груб строеж
12-01-2009 - 04:28:15
kolega po4ti izleznahme ada6i *ok*
Re: Оферта за груб строеж
12-01-2009 - 05:12:38
За много години на всички.Радвам се на всички че споделят кахърите си та да може другите съфорумци като мене да получат малко полезна информация.Аз смятам да почвам на лято или ранна есен.Искаше ми се да почна миналата година но ми забавиха разрешителното за право на строеж,доста се ядосвах тогава,забавих се 6 месеца с него.но за мой късмет желязото падна от 1.75 лева за кг заготвкабез ддс до 0.85 декември без ддс на заготовката.Смятах да си правя строежа със фирма(рзп-700кв.м.).Обиколих няколко фирми попитах за оферти като им занесах копие от конструкции и арх..Всичките се държаха все едно съм паднал от космоса.Без да им давам количествена сметка ги накарах по папките които им давам да ми направят изчисление на количеството на бетон и желязо(количествена сметка+труд),.Седмица по късно ги посетих тези тъй съвестни фирми за да видя какво са ми сготвили,ще обсъдя само една щото другите ме излъгаха с малко,Та така,додоха ми количествена сметка със 120м3 завишение на бетона и с около 4 тона в желязото.директно ги попитах дали това е крайно изчисление и дали са проверили стойностите в кол.сметка,отговора беше ДА,след което им им казах че има несъотвествие в количествата,получих презрителна усмивка.крайна цена ми дадоха 220 евро за груб строеж,аз знаех че няма да правим бизнес със тях и затова реших да си поиграя с тях да видя колко от количствата на бетон, желязо,тухли,кофраж и работа И ДДс мога да сваля.час по късно им дадах горе долу истинските данни,бяха ме излъгали със 75 000 лева,като им говорех дори не искаха да ме погледнат в очите,беше ги срам,темата е много дълга така че 6те я съкратя,цялата идея че повечето фирми не всичките главната печалба им идва от спестяване от количествата и качеството на материали,та Затова ЕВАЛА на МАГЕА че е успяала сама да си построи къщата,А за голямата част от фирмите мога единствено да им кажа че следващите 2 години ще бъдат много трудни за тях,и който може сам да си строи да го направи.поздрави без лоши чувства,това е само бизнес, *yes*
Re: Оферта за груб строеж
12-01-2009 - 08:47:44
peterbg Написал:
-------------------------------------------------------
> kolega po4ti izleznahme ada6i


Колежка съм *beer*
Re: Оферта за груб строеж
12-01-2009 - 10:28:09
peterbg Написал:
-------------------------------------------------------

Без да им давам
> количествена сметка ги накарах по папките които им
> давам да ми направят изчисление на количеството на
> бетон и желязо(количествена сметка+труд),.Седмица
> по късно ги посетих тези тъй съвестни фирми за да
> видя какво са ми сготвили

A kak се разбрахте относно заплащането по труда, който са положили за да ти изготвят оферта?


Re: Оферта за груб строеж
12-01-2009 - 10:34:12
Скоро , точно по този въпрос си спретнахме много качествен скандал с един отворко ! Той си мисли , че като иска оферта , някой му е длъжен за безплатното и съставяне , защото евентуално би я одобрил ! Ами дали за количествените сметки не е платил на проектантите допълнително или по-скоро без да разбере !? Инвеститори ....





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-12 10:34 от MB2316.
Re: Оферта за груб строеж
12-01-2009 - 11:58:32
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Скоро , точно по този въпрос си спретнахме много
> качествен скандал с един отворко ! Той си мисли ,
> че като иска оферта , някой му е длъжен за
> безплатното и съставяне , защото евентуално би я
> одобрил ! Ами дали за количествените сметки не е
> платил на проектантите допълнително или по-скоро
> без да разбере !? Инвеститори ....


И аз мисля, че при неприемане на офертата се дължи заплащане на труда, който е положен по нея. При приемане на офертата и сериозни намерения от страна на инвеститора- може да се спадне тоя труд от офертата. Иначе дно смятане, което може да отнеме 2-4 дни се извършва ей така, задето си нямаш друга работа...
Вечно може да се трудиш на някой, дето просто си е решил да провери офертите на останалите.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-12 12:00 от Liminat.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход