Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за груб строеж

Публикувано от Geto 
Re: Оферта за груб строеж
07-01-2009 - 13:51:07
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> зп-130 кв,м рзп - 165 кв
> 65000/70000 труд и материали , проект
> без парцела
>
> Имал човекът бол пари - дал.

Колега, извинявай, кога за послено си строил малък обект - например къща с РЗП от 130 кв.м. на един етаж, широка и разлята, с фундаментна и подпокривна плоча?
Посления ми строеж отива на над 500 Е/м2 до степен Ш+З. Говоря за себестойност, без грам печалба. Всичките тези цифри за ниската себестойност на грубото строителство важат само при супер мърляво и криво строителство или при висока етажност.

@Мустафа, браво, страхотен пост.

Re: Оферта за груб строеж
07-01-2009 - 14:00:29
Позволи ми да се усъмня в липсата на печалба ! Интересното е какво е наложило тази фундаментна плоча ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-07 14:18 от MB2316.
Re: Оферта за груб строеж
07-01-2009 - 17:54:57
Здравеи Пике,отговарям на отворената тема;"50 лв. за груб строеж". Аз се занимавам с довършителни работи и не знам колко струва например 100кв груб строеж. За 10 год деиност обаче са ми минали много обекти през ръцете и мога да си направя сметката,че 100кв се правят от една бригада от 10 човека в продължение на 1 месец-например. От там смятам, че заплатата на единя работник ще е 500 лв. за месец. Това ще рече надник на човек около 22 лв.????
Е няма такава бригада. *beer*
Re: Оферта за груб строеж
07-01-2009 - 18:05:38
Даже и по-малко от 500 лв. ,защото нали имаш и технологични престои . Е тогава бригадата няма ли да яде !? *beer*
Re: Оферта за груб строеж
08-01-2009 - 13:08:10
Бригадата ще кара на въздух и бира. Резултата ще е по зле от плевника на село, строен от прадядо 1890 година.
Плевника не е мръднал, сато дето е крив като за световно... което е нормално за всички строежи правени от плетени клони и кал.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-08 13:41 от zestate.
Re: Оферта за груб строеж
08-01-2009 - 17:32:15
vlastoy Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравеи Пике,отговарям на отворената тема;"50 лв.
> за груб строеж". Аз се занимавам с довършителни
> работи и не знам колко струва например 100кв груб
> строеж. За 10 год деиност обаче са ми минали
> много обекти през ръцете и мога да си направя
> сметката,че 100кв се правят от една бригада от 10
> човека в продължение на 1 месец-например. От там
> смятам, че заплатата на единя работник ще е 500
> лв. за месец. Това ще рече надник на човек около
> 22 лв.????
> Е няма такава бригада.


Айде да повторим сметката пак,но с реални времена и брой хора:100м2 етаж-6 човека-20 работни дни,т.е
6* 20* 50= 6000лв.
6000:6=1000,минус 150 осиг/данъци=850:20=42 чист надник*22 работни дни=920лв чисто на месец.
Моля,не коментирайте колко са реалните осигуровки,защото отиваме на другаде.
Броя хора и работата също са нещо субективно,но аз говоря само от собствен опит:основи 100 м2и две плочи по 110 м2.Технологичен престой-никакъв.Логистика и снабдяване-и аз останах изненадан.Всички технологични изчаквания-спазени.Писах по-горе,че строя/и плащам/ с фирма точно за това-за оптималност на нещата.Отделно кафето за бригадата-всеки ден от мен,а всеки каприз се плаща допълнително..... и пак 50лв надник.А за резултата скоро ще видите.А тези които вече видяха и разбират,казаха,че е добре.
Както и на Мустафа се извиних по горе,не гледам на никой в канчето,но и аз цял ден смятам надници в работата си.Много бих искал всички да изкарват толкова,че да им стига и да са доволни,по-хубаво от това няма.А надника от 22лв не му се смейте,защото 60% от работещите българи получават средно този надник в момента.Това,че строителството беше облагодетелствано по ред причини напоследък/дай боже всеки му/ не прави никого изключителен.А на "въздух и бира" покрай тая работа карам аз :] :] Ако сметките ми са грешни-поправете ме,тъкмо ще съм подготвен за довършителните работи *beer*
Re: Оферта за груб строеж
08-01-2009 - 18:11:00
pike Написал:
-------------------------------------------------------

А за резултата скоро ще видите.А
> тези които вече видяха и разбират,казаха,че е
> добре.
Амо то това е най-важното в строителството-парите да са дадени и строежът да е изпъленен, всички останали комбинации са направили някого нервен smiling smiley


Re: Оферта за груб строеж
08-01-2009 - 18:11:18
Нищо не ми остава освен да призная, че по- добре смяташ- факт е, че ти излиза сметката. Чакаме снимков материал и като свършат момчетата при тебе- пращаи ги насам. *ok*
Re: Оферта за груб строеж
08-01-2009 - 18:50:44
замного години на всички
и успех в начинанието

на първо четене ми направиха оферта за 200 кв.м. / два етажа по сто /
10000-15000 лв труд груб строеж
видях къщи която са строили - една готова и една в груб строеж
и двете като качество лечно мен ме устройват
но по-важно че и дватата собственици кажаха едно и също са бригадата
на строежа нито се пуши нито се пие
свършват си работата почистват и измитат и кой от къде е

по въпроса за лицензирани строителни фирми проектанта ми подхвърли нещо но не беше сигурен


*beer*
Re: Оферта за груб строеж
08-01-2009 - 19:01:22
10-12.000 е цената . Това е с покрива нали ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход