Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да спестим скъпата ел енергия за отопляване на битова гореща вода .

Публикувано от filma-toplo 
e shtom trabite na podovoto sa otdelen krag kak shte se zatopliat ot kolektorite!nali tova e celta!da zatoplim pomeshtenieto s kolektori!ne mi stava iasno!no ako imam klienti koito sa naviti za takova neshto gotov li si da go napravish bez da se izlojim vzaimno!
gogo ti pak ne razbra . podovoto se zatoplia indirektno . nali v trabite e nujna temperatura samo do 45 gradusa . inache vodata v suda moje da dostigne 65-70 . taia instalatsia neia izmisliam az , proektant ti izchisliava vsichko . nese pravi na oko i na izus .
Който се интересува от слънчеви бойлери да ми пише е-mail-ivbot50@abv.bg.
посочете си е-mail да ви отговоря.
interesuva me boiler 500 l vertikalen sus 1 serpentina - emailiran . dai tsena i marka .
Haide daite email ili tel. za vryzka.Vse pak ne vseki znae koi koi e?(firma-toplo i Gogo) i koito moje da predloji oshte poveche info,razbira se.
zdravei merlin . moia imel - xsveti@abv.bg moje i vuv foruma . otgovariam na vsiakakvi vuprosi svurzani sus slunshevite sistemi .
Е аз май малко закъснях,но ето и моя e-mail:g_gechkov@abv.bg!И наистина е по-добре запитванията да са във форума!Така се изглаждат доста недоразумения!Освен това ще подновим една доста интересна тема!Успехи на всики и НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ДА СЕ УСМИХВАТЕ :]
Въпросът ми към господата, които предлагат сл.колектори и системи е следният:

В момента ми върви проекта за къща. Включен е и ОВ прект.
Желая да се предвиди засега като опция сл.колектор за потребеление на топла вода. Кухня + две бани + тоалетна. Едната баня ще е за гости, което означава да се ползва по рядко smiling smiley Дали проектанта по ОВ ще се съобрази с това и ще предвиди съответно мястото където ще се инсталират колекторите и бойлера, входовете и изходите за тръбите (говорим най-вече в коя час на покрива предвид изложението)+ предполагам заедно с конструктора необходимот укрепване на покрива или някакви допълнителни изисквания. Или е добре още от сега да се консултирам с Вас, всъщност нещо което правя май smiling smiley , закоето ще съм благодарен ако може или тук или по мейла да ми пратите отговор ако не ви затруднява. Благодаря
Относно изложението мисля знаеш,че колекторите се ориентират на юг!От там нататък е добре да помислиш,къде ще монтираш бойлера!
Вариант1: Бойлера се монтира на покрива.В този случай се консултирай с конструктора каква тежест ще издържи покривната конструкция.В случай с голям бойлер-200л цялата система(бойлер+колектор+основа)тежи около 400кг.
Вариант2:Бойлера се монтира в подпокривно пространство,мазе и т.н.т,тогава на покрива остава само колектора(максимум-60кг).В този случай се слага циркулационна помпа за антифриза!
Аз лично препоръчвам вариант1!
Ако имаш и други въпроси с радост ще ти отговоря!
Здравейте,дано мога да получа отговори на моето питане.Имам селска къща на два ет. по 50кв.м.Имам 2 бани-по една на етаж.Искам да отоплявам къщата с готварска печка с водна риза.Има ли такъв комбиниран бойлер,който да работи с печка с водна риза/за зимата/ и със слънчев колектор през лятото?
Благодаря ви предварително.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход