Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да спестим скъпата ел енергия за отопляване на битова гореща вода .

Публикувано от filma-toplo 
gogo . moi partniori sa firmi dokazali se s svoiata korektnost i kachestvo . otdelnite komponenti na sistemata sa ot zavoda proizvoditel . kato pompi , kolektori , boileri i dr .mnogo sa partniorite ako propusna niakoi shte se surdi . otnosno kolektorite kakvo te interesuva po tochno .
da ti kaja 4estno na e-mail sam ti opisal kakvo to4no me interesuva!prosto vidiah vav foruma edna interesna temi4ka i re6ih da ti pi6a,zashtoto vidiah 4e si naiasno s neshtata!ina4e mi e interesna ideiata kak moje da se podgriava voda v basein sas slan4evi kolektori!ili po to4no kak bi triabvalo da izglejda edna takava sistemka i po kakav kriterii da se iz4isliat broia kolektori za basein?spored kavadraturata ili spored obema mu?
zatoplianeto na basein e po slojna zadacha . ima ne malki izchislenia . spored obema . vodata v baseina se zagriava do 25 - 27 gradusa . vsichko tova se postiga ot slojen komplekt pompi toploobmennik i kolektori i regulirashta avtomatika . kum tazi sistema e dobre dase dobavi i boiler za bgv i kato vtori istochnik niakakuv kotel - gaz, nafta ili pirolizen . vsichko tova se izgotvia po proekt ot proektant .
poradi sezonnia interes niakoi materiali shte poskupnat s 3-5% . ot 1 mai . zashto da plashtate po skupo togava.
Бачках на една вила поминалата зима на която топлата вода идваше от слънчев колектор и вън при -5 градуса и предимно облачно време имаше 45 градуса топла вода, което хич не е зле. Представете си ако има слънце кво е.
tova e tochno taka , v momenta sushto rabotiat mnogo slunchevi instalatsii koito sa zaredeni s antifriz .
PAK STARATA TEMA ZA KOLEKTORITE
08-03-2006 - 10:52:28
I PAK VAPROS KAM FILMA TOPLO!KAKTO VE4E TI SPOMENAH SLAN4EVITE KOLEKTORI E TEMA KOITO MI E INTERESNA!TA MOJESH LI DA MI KAJESH NIAKAKVA SA6TESTVENA RAZLIKA MEJDU HORIZONTALNI I VERTIKALNI KOLEKTORI!KOI SA ZA PREDPO4ITANE I ZASHTO?BLAGODARIA TI!
Re: PAK STARATA TEMA ZA KOLEKTORITE
08-03-2006 - 20:43:02
firma simeks - plovdiv , ako nese luja . s grutskite termosifonki . niama horizontalni paneli . montiralisme gi i horizontalno no v osobeni sluchai , ne pozvoliavashto horizontalno .
Re: PAK STARATA TEMA ZA KOLEKTORITE
08-03-2006 - 20:45:40
firma simeks - plovdiv , ako nese luja . s grutskite termosifonki . niama horizontalni paneli . montiralisme gi i horizontalno no v osobeni sluchai , ne pozvoliavashto vertikalno .
Re: PAK STARATA TEMA ZA KOLEKTORITE
09-03-2006 - 08:50:39
kato stana vupros za termosifonnite solarki - tezi s horizontalen boiler raspolojen nad 2 slunchevi panela . mojeli dase nameri takava s vmestimost na boilera 250 litra +2 panela i samata stoika na tsena 1800 lv. broikata moje i 10 . tova v burgas . speshno se nujdaia ot informatsiata .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход