Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да спестим скъпата ел енергия за отопляване на битова гореща вода .

Публикувано от filma-toplo 
ако някой се интересува по въпроса , моля ще дам съвет .
moje li da dadete na4in da se svurja s vas blagodarq
МОЛЯ пишете ми тук или на имейл адреса . с удоволствие ще ви одговоря .
Интересуват ме вакуумно-тръбните колектори и особено тези които ги водят сухи(без циркулация на флуид)!Кажете ми моля нещо повече по начина им на действие и дали са по-ефикасни от другият тип вакуумни!Благодаря предварително
2v6
Re: как да спестим скъпата ел енергия за отопляване на битова гореща вода .
06-07-2006 - 10:52:03
GO6KO Написал:
-------------------------------------------------------
> Интересуват ме вакуумно-тръбните колектори и
> особено тези които ги водят сухи(без циркулация на
> флуид)!Кажете ми моля нещо повече по начина им на
> действие и дали са по-ефикасни от другият тип
> вакуумни!Благодаря предварително

Принципа им на действие е пренасяне на топлина чрез фазово изменение. По-просто може да се обясни така:
Във вакуумната тръба се нагрява абсорбер, изработен обикновено от алуминиеви пластини. Те предават топлината на медна тръбичка. Във медната тръбичка има малко количество вода. Тя се изпарява при което отнема температурата от медната тръбичка. Парата се изкачва до горния край на тръбичката, извън вакуумната тръба. Там кондензира и отдава температурата през топлообменник към загряваната вода.

Виж този сайт:
sunenergy.dnsalias.net
Инсталация 2 работи по този начин.

solarsistem Написал:
-------------------------------------------------------
> МОЛЯ пишете ми тук или на имейл адреса . с
> удоволствие ще ви одговоря .


Вярвам,че искаш малко да пораздвижиш форума,но недей по този елементарен начин! :} clap:
gn. 2v6 . вие описал точно принципа на действие на вакумно тръбните колектори от този модел . имат едно предимство че самите тръби могат дасе подменят 1 по 1 без источването на антифриза в цялата система .
гого . дане ти стана скучно в пловдив . къкво лошо видя в това някой да желае да даде съвет , дай и ти .
здравейте . на ниво довършителни работи съм - малък сем. хотел на морето . предстои ми избор и изграждане на цялостна слънчева система за 20 санитарни възела . до колкото съм получила инфо от проектанта , панели на покрива балоните <бойлери> в мазето . самата не съм наясно какво трябва за нейното изграждане т.е. кво ми трябва за такъв обем - колко литра - брой панели . моля помогнете ми със съвет - колко струва една такава система . плоски панели , медните били по добри . некой да ме светне . благодаря .
за eli . на въпросите ви ще дам съвет така - за 20 санитарни възела аз залагам като литраж 2000 литра . разделено на 4 боилера с вместимост по 500 литра . за да може самата система да бъде по гъвкава при различно натоварване . като брой на слънчевите панели залагам - 20 броя , с обща площ 40 квадрата отговаряща по мощност на серпентините на бойлирите . като материали . бойлирите могат да бъдат 2 вида . 1- емаелиран . 2 - хром-никел < неръждавейка > . слънчевите панели тип плоски са медни , като също така са 2 вида . 1- обикновен меден с черно абсорбиращо покритие . 2- меден със селективно абсорбиращо покритие което максимално поглъща слънчевите лъчи . панелите се монтират на специална конструкция върху покрива с ориентация - иуг . връската между панелите и бойлерите се осъществява посредствум медни тръби < щрангове > . системата се пълни с незамръзваща течност . циркулацията на течноста се извършва посредствум помпа , тук има готови соларни помпени групи укомплектовани с - помпа грундфос- 25- 80 . филтър . предпазен клапан - 6 бара . разширителен съд в случая 150 л. следва управление на системата и ел . нагревателите . резервно упс захранване на помпата . изолации на тръбите . някои неща могат да ти се сторят сложни но без тях няма да функционира инсталацията правилно и безопасно . мога да дам обща цена която варира според материалите . 1 - вариянт - 17 000. 2 - вариянт - 24 000. лева .това е от мен , дано те ориентира и ти помогне тази информация .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход