Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да спестим скъпата ел енергия за отопляване на битова гореща вода .

Публикувано от filma-toplo 
2v6
Re: как да спестим скъпата ел енергия за отопляване на битова гореща вода .
26-06-2006 - 22:57:58
До stefan:
Имал си пари - дал си! Ако нещо съществено са представили на този курс, би трябвало да можеш да направиш сметка колко пари се спестяват от слънчева система и за колко време се изплаща. За да имаш конкретни данни може да погледнеш този сайт:
Слънчева енергия в България


До gogo:
Гръцките бойлери определено не са чугунени. Казана и водната им риза са от емайлирана черна стомана.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-06-26 22:58 от 2v6.
А Вие откъде сте толкова запознати с гръцките бойлери?А това:[Гръцките бойлери определено не са чугунени] ми звучи като твърдението-Българската фирма е с дългогодишни традиции!Коя е тази фирма?С какво се занимава?Какво значи дългогодишна традиция?Все въпроси ,на които не може да се даде отговор!Но май много се отклоних от темата! :] Важното е усмивки да има
Mi nali sam BULGARIN .. i si mislq vsee.... za neshto kat bes pari .... v smisal dosta sal slushal ,che nqkoi nqkade si napravil sam nekvi slunchevi kolektroi... s minimalni razxodi i samodelni neshta... daje sam vijdal takiva (a kolko bachkat ne znam) ... za kolektor biaxa slojili tunak radiator za otoplenie ... boiadisan v cherno ... i spored men shtre raboti pone sega v taz goreshtina ... niakoi da znae podobni "IZOBRETENIA" ?i da dade Akul kak da se naprai .. vazmojno po bulgarski ... : po-efikasno ,po evtino ... po kachestveno winking smiley ... ?
Ще ти дам съвет как може да стане за окло 2 лв. :crazy: Решението е много просто-ТОТО 2 smiling smiley
2v6
Re: как да спестим скъпата ел енергия за отопляване на битова гореща вода .
27-06-2006 - 21:51:38
gogo Написал:
-------------------------------------------------------
> А Вие откъде сте толкова запознати с гръцките
> бойлери?А това:[Гръцките бойлери определено не са
> чугунени] ми звучи като твърдението-Българската
> фирма е с дългогодишни традиции!Коя е тази фирма?С
> какво се занимава?Какво значи дългогодишна
> традиция?Все въпроси ,на които не може да се даде
> отговор!Но май много се отклоних от темата!
> Важното е усмивки да има


Говоря за гръцките слънчеви системи SolarLine. В офисите им показват макет с разрез на бойлера, обясняват как ламарината се покрива с един слой емайл, пече се, после още един ...
Ти представяш ли си как се огъва чугунена ламарина?
Или пък да се отлее чугунен бойлер?
Хей,мъже,това "чугунена ламарина" има ли нещо общо с "дървено желязо?" :crazy:
тая работа с чугуна взе да компрометира соларките . гого в своя защита или за защита на името на продукта - качете снимки или техническа информация .
ЩЕ поработя по въпроса,но не гарантирам,че ще стане скоро!
Re: как да спестим скъпата ел енергия за отопляване на битова гореща вода .
30-06-2006 - 10:01:43
Здравейте! Много интересна и актуална тема! clap: Не съм специалист и не мога да дам професионално мнение за КПД-то, но ми прави впечатление минималната разлика в цените на отделните мощности:
"120л-1800лв;160л-1950лв;200л-2200лв."
Това подкрепя едновременно и двете тези: Първата, че на черноморските хотели инсталацията се изплаща за две години (особено при цена за нощувка в апартамент ~ 90 лв./ден) и втората, че в България, когато се използват системи (напр. 120 л.) за битови нужди е повече въпрос на престиж пред комшиите, отколкото на икономически ефект!
Или с други думи простата сметка показва, че система от 200 л. е с ~36% относително по-евтина от такава за 120 л.! При това положение можем, ли да говорим за пряк (краткосрочен <5 г.) икономически ефект при по-малките системи?
който инвестира в такава система си възвръща парите много скоро като се има предвид .1- че цената на тези материали поскъпват с 10 % на сезон . 2- цената на ел . енергията се покачва , и прогнозите са за нагоре . 3- дефакто при покупка на соларка вие плащате само панелите -допълнително , така или иначе бойлер трябва дасе купи . с една дума - има файда дори и без формули . днеска монтирах една соларка - след 1-2 часа собственика може дасе къпе на аванта . нали стартира от вода с температура - 12 градуса и може да достигне дори 80 гр . вместимост на соларката 250 литра + 2 медни слънчеви панела + стойка и 28 литра антифриз . за 2300 с монтаж . това в бургас и региона . smiling smiley .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход