Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да спестим скъпата ел енергия за отопляване на битова гореща вода .

Публикувано от filma-toplo 
zdravei kamelia. ima takiva kombinirani boileri s dve serpentini ili dva toploobmennika , edinia za svurzvane kum pechkata a drugia kum slunchevia panel . moje dase izrazih malko slojno no ima reshenie na tvoia vupros . ima vsiakakuv litraj boileri -vertikalni i horizontalni .
Благодаря!
Ако през лятото ще се обслужват 6 души-къпане и готвене,то какви параметри трябва да има слънчевата система?
po moreto na hotelite gi orazmeriavame pr. po -50 litra na chovek . za da niama problem s toplata voda . pri normalni uslovia v tvoia sluchai moje dasi slojish ot 200 do 400 litra . narochno zavishavam litraja zashtoto ako se napravi sluncheva sistema da ima poveche zagriata voda ot slunceto .
Това добре,но дали готварската печка,която е 10 киловата общо,ще може да затопли толкова много вода през зимата?
ako pechkata e model priti - 10 kw ne znam dali moje da zatopli 2 etaja po 50 kv. inache ako se slojat pone 2 boilera po 80 litra za vsiaka bania shte se zagriavat .
На Прити се бях спряла,но нещо се разколебавам.Колко киловата трябва да е печката и дали има нещо по-добро на пазара?
Здравейте! Някой знае ли дали са изгодни тези кредити за "Енергийна ефективност"? Как е по-изгодно-в брой или чрез такъв кредит?Благодаря ви предварително!!!
abe filma-toplo ne mi otgovarq az se interesuvam mnogo ot tezi ne6ta poneje po4vam da stroq i iskam da iztormozq arhitekta dokrai maila mi e nadakata@abv.bg molq se 4uem
ako imam konkreten vupros ste vi otgovoria .
ami 6te zapo4vam da stroq 3 etaja plus mansarda koqto 6te bude za men i 6te bude golqma okolo 220 kv.m iskam da imam topla voda i za kuhnq i za banq i za malka hodromasajna vana i za otoplenie prez zimata malkata vana 6te e za 4 4oveka no kakva vmestimos 6te ima ne znam a po otno6enie na otoplenieot toplo trqbva da bude navsqkude kato razbira se purvo za tova 6te si pobubrim obstoini s yavor andreev i t.n no iskam da znam na kakvo moga da raz4itam i kakvo da pravq 4e ne sum v 4as. Sori ako ne sum zadal parametri kato horata. No ako mi gi poiskate 6te gledam da gi dam poneje sega zapo4vam da proektira
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход