Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена за проектиране

Публикувано от junior70 
Re: Цена за проектиране
24-06-2008 - 11:28:06
10% от строителната стойност за индивидуален проект е нормално и не виждам защо някой се вътри да проектира за по-малко.... някаква форма на мазохизъм или ниско самочуствие
Сега ако клиента се върне с още поръчки може и да има някаква отстъпка, но 12Е/м2 са цени за доста претупан и непретенциозен дизайн.
ozi
Re: Цена за проектиране
06-08-2008 - 15:51:10
21 Е/м2 проектиране всички части+геология+геодезия+доклад за съответствие+количествени сметки
Re: Цена за проектиране
06-08-2008 - 16:36:15
15E/кв.м. + около 4000лв за геодезия, геология и комплексен доклад
Re: Цена за проектиране
06-08-2008 - 21:24:49
avatar
Малиииий, кожодери...... :}

Чест и почитание
Re: Цена за проектиране
07-08-2008 - 08:40:40
12евро/квм всичко (геоложки доклад, геодезиа, конструкция, ел, вик, отопление, архитектура, верт планировка и каквото си помислиш още). Проекта беше завършен малко след Нова Година.
Re: Цена за проектиране
07-08-2008 - 19:06:43
Zdraveite, toku shto priklutchih s proektiraneto na darvena kashta ot 125kv.m RZP. Vav Varna. 9te papki mi izliazoha okolo 4100 lv ili okolo 33 lv/kv.m. Partzela e malak - 360 kv.m ako niakoi se pointeresuva moga da mu dam otdelnite tzeni. Arhitekta mi e poznat taka tche toi mi dade po-niska tzena. Ostanaloto e po sredni pazarni stoinosti na proektite.
Re: Цена за проектиране
08-08-2008 - 13:05:49
И аз да вметна... преди около 2 месеца приключихме с проектирането излезе ни 17-18Е на квадрат, но това с отстъпка (приятели са ни констукторите) иначе 22Е... Това е в София, а е важно да се знае, че София не е България... Някъде из БГ може да излезе и 10Е, а дори и по-малко...
А за дизайнерско... ех... примерно понякога съжалявам, че нямаме прост двускатен покрив... като го видят строителите и се започва... този покрив хубав, ама скъп ще излезе moody smiley
Re: Цена за проектиране
09-08-2008 - 14:42:53
atenera Написал:
-------------------------------------------------------
> иначе 22Е... Това е в София, а е важно да се знае,
> че София не е България... Някъде из БГ може да
> излезе и 10Е, а дори и по-малко...

proektanti, konstruktor i geolozi ot sofia, samo geodezista meshe mesten. 12 euro/kvm za 300 kvm RZP.
hubavo e che iskate da napompate cenite, no ostavete pazara da go reshi
Re: Цена за проектиране
09-08-2008 - 16:44:31
nickhristov, чак не ми се вярва това което казваш - преди четири години върнах двама души, които искаха да работя на 12Е/м2 (без геология и геодезия), защото някой работел на толкова. Тогава не се съгласих на 12Е/м2, та сега ли - след 4години инфлация. Толкова много работа има за проектанти, че наистина пазара повиши цените. Имаше години в които работата беше малко и се работеше много евтино - инак все някой ще ти подбие цените, но сега не е така - работа много и невярвам някой не работи на такива цени, че и с геология и геодезия на всичко отгоре. Данеби да са ти близки и да ти правят голяма отстъпка? Или ползват готов проект, на който веднъж са получили хонорара? Иначе няма никаква логика да работиш евтино, при изобилие от поръчки?! Аз изобщо не се навивам на къщи, и при 20Е/м2 - малка им е квадратурата и съответно хонорара, а работата не е никак малко. Що де не направя кооперация или хотел на 12-15Е/м2 - предложения колкото искаш.
Re: Цена за проектиране
10-08-2008 - 04:48:55
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> nickhristov, чак не ми се вярва това което казваш

не искам да убеждавам никого. поисках разбивка за отделните проекти и си намерих конструктор, геолози и геодезист сам. така крайната цена ми излезе 12 евро. нито един от участниците не ми е бил познат преди да започна и цялата комуникация беше чрез имейли - аз съм извън страната. проекта, обаче съвсем реален, преди 2 седмици мина през общината и сега трябва да платя някакви 1,600лв и мога да започвамsmiling smiley
щеше да ми излезе 18евро с "визуализация" - не благодария...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход