Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена за проектиране

Публикувано от junior70 
Re: Цена за проектиране
10-08-2008 - 08:15:45
И аз да ви споделя малко опит.Ако ви се наложи да търсите геодезисти ИЗБЯГВАЙТЕ "ГЕО МЕРА М+Р".Шефката (жената на шефа)Райна е крайно некоректна.В последния момент когато трябваше да взема част геодезия от тях ми дигна цената ЧЕТИРИ ПЪТИ от договорената цена!!!Попитах я откъде извади тази цифра,а тя ми заяви нагло,че работели на такива цени а и като сложила доработките се получавало тази сума.Нагъл опит от нейна страна да ми извива ръцете за да отскубне доста повече пари от мен.Съветът ми към всички вас е:Подписвайте си договор или да имате черно на бяло кой какви суми ,ви е обявил.Защото после горчиво ще съжалявате.Аз не и се подадох на изнудването,но ми струваше доста НЕРВИ,а те не са ми в излишък.ДОВЕРИЕ И ЧЕСТНА ДУМА НА НИКОГО!!!Айде със здраве и УМНАТА.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-10 08:16 от djorch.
Re: Цена за проектиране
10-08-2008 - 10:16:18
nickhristov, дори да е вярно, е изключение - нали видя какво казаха хората ( не проектантите ). Дано не ти излезе скъпа тази икономия - да търсиш евтин конструктор, си е все едно да търсиш евтин мозъчен хирург. Имам 22г. стаж и знам как се работи евтино - претупва се. Констукторите спестяват някой изчисления и завишават армировката за по-сигурно, така че пак си плащаш за гяволъка (икономията), но в материали. За визуализацията не е толкова страшно - най-много да е грозно и да не ти харесва, но поне няма да ти падне на главата. Успех все пак!!! Не желая лошо никому, но леко се дразня от пренебрежението към проектантския труд - един плочкаджия взема повече от 6-7 проектанти. Иначе всеки е свободен да реши дали да икономисва от най-важните неща.
Re: Цена за проектиране
10-08-2008 - 10:19:01
djorch, само с документи. Да се знае кой какво ще прави и за какви пари. Инак мошеници има във всички области.
Re: Цена за проектиране
10-08-2008 - 11:08:53
Така е само с документи много си права.Тъй като аз съм коректен и съвсем наивно смятам,че всички са коректни.За пореден път в различни ситуации се опитват да ме клатят.За това хораааа не вярвайте наивно на голи думи!!!!!!
Re: Цена за проектиране
10-08-2008 - 14:50:19
Във връзка с цени ми е въпросът, затова ще си позволя да питам в тази тема .

Какви са цените за узаконяване - инвестиционен проект -заснемане за узаконяване. Също какви са цените на строителен надзор - сградата подлежи на такъв .

Re: Цена за проектиране
10-08-2008 - 15:04:40
T.Ivanova , от 2001год. с приемането на ЗУТ няма понятие "узаконяване" . Изрично е записано - незаконните постройки се събарят за сметка на собственика. Надявам се да не сте незаконени. Ако обекта ви е законен, но са загубени строителните книжа, се изготвя проект за "въстановяване строителните книжа" За целта трябва да имате някакъво доказателство - позволителен билет или разрешение за строеж, или да сте в режим на "търпимост" В този режим са постройки построени преди 1987г, но само ако са били допустими по действащите към момента норми - тоест спазени са отсоянията и т.н. Строежи м/у 87 и 98г. са търпими при същите условия, плюс декларация от собственика на сградата, подадена до 31.12.1998г. в общинската администрация. Изяснете вие в коя категория сте, къде се намира обекта , каква е конструкцията и т.н. за да се наеме някой да даде ориентировъчна цена.Успех
Re: Цена за проектиране
10-08-2008 - 15:15:11
r_stroma ,строежът е незаконен - сграда на 5 етажа , но подлежим на узаконяване- ЗУТ - Преходни разпоредби
КЪМ ЗАКОНА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА УСТРОЙСТВО НА ТЕРИТОРИЯТА- параграф 184 - тук попадаме. в срок е подадена молба за деклариране на незаконния строеж.

алинея 7 от този параграф
(7) Узаконяването се състои в съгласуване на инвестиционен проект - заснемане за узаконяване, привеждане на строежа в съответствие със съгласувания проект, заплащане на дължимите глоби и такси и издаване на акт за узаконяване. Проектът - заснемане за узаконяване, се изработва в обхват, определен с наредбата по чл. 139, ал. 5.

строителни книжа има, но фактическото строителство лееко се отклонява от тях . историята е дълга и широка за разказване защо строежът е незаконен. строежът е ново строителство , строен в периода 1997-2001 години.

затова се интересувам за цените по които работят проектанти и надзорници . гл.архитект на района каза че трябва да наемен проектант да изготви заснемането и инвестиционния проект за узаконяването и да наемем надзорник.

ще ви бъда благодарна ако ми кажете на какви цени работят , за да си направя сметката ориентировъчно за разходите .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-10 15:16 от T.Ivanova.
Re: Цена за проектиране
10-08-2008 - 15:33:04
Щом сте подали нужното заявление или декларация е добре. Остава и да не сте изпуснали срока по ал.(3) или поне да не правят проблем в общината. Цената за проектиране зависи доста от квадратурата, но ако е 5 етажна сграда трябва да е приблизително 1500-2000м2. Значи 10е/м2 трябва да стигнат. Надзорниците незнам колко точно вземат - там диапазона е по-голям, но 7-8Е/м2 сигурно ще има. Но така е много приблизително - сама казвате, че историята е дълга и широка. Зависи колко и какви са отклоненията от проекта, абе сложно е да се определи без конкретна информация. Потърсете архитект, чрез познати - все някой познава такъв.
Re: Цена за проектиране
11-08-2008 - 03:23:48
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
...- да търсиш евтин
> конструктор, си е все едно да търсиш евтин мозъчен
> хирург. ..., но леко се
> дразня от пренебрежението към проектантския труд -
> един плочкаджия взема повече от 6-7 проектанти.

без да влизам в спор, не съм сигурен, че ако платя повече работата няма пак да се претупа. истината е, че колкото повече плащаш на хората, толкова по-малко им се работи. а конкретно за конструкцията, в цената са включени 10% за "проверка" на изчисленията от "независим" конструктор.
ако плочкаджиите наистина искат толкова пари, аз ще ги налепя сам или ще наема плочкаджии през испанска фирма и пак ще ми излезе по-евтино
Re: Цена за проектиране
12-08-2008 - 11:34:10
От опит миналата година: от 20 евро/кв.м, намерихме на 12 лв/кв.м. Къщата е вече готова на груб строеж. Така че "дупе знае 2 и 200". Някой местен трябва да те насочи, това проработи при нас, поне. Успех на всички!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход