Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена за проектиране

Публикувано от junior70 
Re: Цена за проектиране
16-02-2009 - 21:44:42
само да питам "ония проекти "по 12.50лев готови проекти не стават ли ?да се използват след преработка ? winking smiley
Re: Цена за проектиране
17-02-2009 - 19:33:16
zaza12 Написал:
-------------------------------------------------------
> Мога да ви дам акт. инфо от вчера:
>
> Оферта 1 - 20лв. на квадрат включва Геодезия,
> Арх.,Конструкт.,ВиК, Ел.,Колич. сметка, отделно се
> заплаща Верт. планировка - 350лв., Проектиране на
> външни ВиК възли 150лв.след прикл. на проекта
> 400лв. на фирма за оценка(проверка) абетова е за
> да не се чака в общината. Той ще се разправя с
> инстанциите. Общо в моя случай около6500лв.
>
> Оферта2 - 25лв. на квадрат включва всичко
> горепосочено освен 400-те лева накрая в моя случай
> около8500лв. като аз ще се разправям с
> инстанциите.
>

не виждам топлотехнически проект , проект безопастност и здраве , озеленяване
или и те са отделно
иначе цена 20 лв е добра
аз договорих цена около 25 лв с всичко /без проекти за външни връзки /

*drunk* *beer*
Re: Цена за проектиране
18-02-2009 - 12:09:19
Топлотехническия проект и озеленяването казаха че не са задължителни а ПБЗ е отделно 120лв. него го пропуснах да го напиша.Пред мен в момента стои големият въпрос как легално да заобиколя правилото за мах дължина на калкан от 14м без да намалявам ширината на сградата която и без това е малка (6м).
ozi
Re: Цена за проектиране
18-02-2009 - 14:02:36
Ако строите в София озеленяването е задължително и трябва да е съгласувано в Зелена система, ПБЗ в Транспортна инфраструктура и Кат/приемно време понеделник, сряда сутрин/
Re: Цена за проектиране
18-02-2009 - 20:18:18
ТТП и озеленяване са задължителни
поредна простоия в скодоумна държава
*drunk* *beer*
Re: Цена за проектиране
24-02-2009 - 22:39:47
Предлагат ми да не платя ддс ако не искам фактури при проектиране.
Доколко имам нужда от фактурите след като строя фамилна къща като физическо лице и нямам фирма.
мерси.
Re: Цена за проектиране
03-03-2009 - 18:27:07
koxx Написал:
-------------------------------------------------------
> Предлагат ми да не платя ддс ако не искам фактури
> при проектиране.
> Доколко имам нужда от фактурите след като строя
> фамилна къща като физическо лице и нямам фирма.
> мерси.


Здравей кохх,

не ти трябват фактури от проектантите. Тряват ти качественни и заверени от тях (заендно с лицензите им от КИПП) проекти (8 части). В общината никой не те пита дали си ги крал тези проекти или си ги платил те ги разглеждат и дават становище (разрешение за строеж). Много от тях проектират под минималните цени за проектиране и затова не издават документ.

Ако те е страх и искаш да получиш гаранция за получената услуга, сключи трудови договори с включени неустойки (така ще стигнеш до платената цена, защото видеш ли те закъснели и ти и преспадаш от договорената цена),в слуай на открити пропуски по проектите, ще бъдат покрити с задължителната им застраховка професионална отговорност (винаги я правят на мин. покр. 300.000,00 лв.)


Поздрави
BAT_GOIKO *write*
Re: Цена за проектиране
05-03-2009 - 00:47:55
А прпуски - дал господ, дано случиш на специалисти, че като навсякъде и там са останали главно тези, дето за друго не стават ( да ме простят можещите, аз нямах късмета да ги срещна...) Моят хубавец конструктора през ден ходех да му кажа - Добър ден, пак има тука май грешка, щото техническия ми беше супер печен и видеше ли нещо или той сам или на мен казваше "тичай при проектанта - тук не може да е така" И в 9.99 от 10 случая излизаше прав. Сценката беше - сваляне на очилата - ОООО как си, да те почерпим с кафенце ....
Аз: Не, бързам, я виж тука тоя детайл нещо не се връзва (тая колона я има в конструкцията но я няма като детайл, или я има в подложката на рхитектурата а на конструкцията я няма, или тука си дал окачвачи на втория етаж а на първия нищо не личи да държат и т.н. "дребни" проблеми..
следва наместване на очилата..
И рев към стаята с шерпите МИМООО коя патка го черта това МА, да идва да си бърше л..ната .
Е, това беше моя конструктор, мир на праха му, защото се спомина като стигнах втория етаж и се видях в приключение да намеря нов да приеме конструкцията нагоре и да преподпише всичко.
КЗК-то се изниза, и ми каза в прав текст, че е подписал само защото мят му бил приятел и не поемал отговорност. мислих да се оплаквам в камарата, но махнах с ръка и им теглих една на всичките...
Разказвам ти това, за да имаш предвид, че изборът на архитект е в основата на ТВОЯТА къща. Супер важно и отговорно нещо е. Както и екипа, специалистите по всички или поне най-важните части - Конструктор, ОВ, ВИК, ЕЛ
Ясно е, че чертаят недоучили студенти, в лоето няма лошо. Лошото е, че дипломираните си слагат подписа и печата без да погледнат какво е сътворила МИМА мислейки как ще иде вечерта в Биад... а аоще по-лошото е, че в общината са спали и са се подписали също - аз не съм минавал на доклад, искаха ми бая кинти и си вкарах проектите по общия ред, на 30-тия ден бях готов с разрешение за строеж...
И ако нямах грамотен технически, не ми се мисли....
Успех!
Re: Цена за проектиране
05-03-2009 - 02:00:19
Колеги,в момента върви една лобистка кампания за долен праг на проектанската услуга по подобие на адвокатските хонорари и той е 60 лв.за м2.Не е много сигурно дали ще се въведе в съвсем кратки срокове ,но опитите са сериозни!Така,че който е стигнал до този момент е добре да си подпише някакво споразумение за договорените нива,щото примерно след месец ще остане неприятно изненадан.Останалите да почерпят! *drunk*
Re: Цена за проектиране
05-03-2009 - 10:28:34
От ден до пладне ще е.... освен ако правителството не реши, че санирането на партаментите трябва да се извършва със заверен проект... Което не би ме учудило, малко ли малоумия сме видели напоследък.
Иначе тая песен я пяха със старите минимални цени - преди тях се проектираше по на 3-4 евро, след тях на 12-13 като пак имаше гладни на по 8... Но бяха други времената, всеки строеше. А сега май скоро няма да го видим тоя юруш за проекти. Та, колкото приемат закон за недосегаемост на ипотеките на основното жилище, толкова ще се приемат и тези минимални цени, мисля...
И аз искам да взимам 60.000 евра годишно, като колегите в Европа, но става ли?
Не че работя по-малко от тях.
Тия пари там, тук на 15-20 , повече ако искаш - друм, има други гладни.
Пазарна икономика.
Ей. бягахме от цоцолизъма, сега си връщаме постулатите и антипазарните механизми.
Няма да стане, просто, може и 100 да си гласуват...
И Пешо строителя иска 100 кинта надник, ама вече ако има е 50 нали. и то ако е печен, иначе или взимай тия 20-25 или гледай отстарни и събирай желязо за по стотинка килото.
Или си ходи в Девин....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход