Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена за проектиране

Публикувано от junior70 
Re: Цена за проектиране
24-12-2008 - 14:14:16
Весели празници на всички
*beer* *drink1* *drink2* *drunk* *ok*
Re: Цена за проектиране
24-12-2008 - 16:24:11
Калашников , виж лични .
Re: Цена за проектиране
05-01-2009 - 15:05:10
rz3bvd, виж лични съобщения
Re: Цена за проектиране
21-01-2009 - 10:20:39
Ще каже ли някой за работлив проектант от района на Бургас, отчел затихването на строителството някоя и друга добра дума?
Re: Цена за проектиране
25-01-2009 - 11:05:35
Никой ли не проектира вече...
Re: Цена за проектиране
25-01-2009 - 14:50:49
Колега Лиминат , доколкото знам само в Бургас в камарата на архитектите членуват около 200 архитекта. Строителните инженери са доста повече. На практика избора е неограничен .... smiling smiley

Това е в кръга на шегата . Напиши с две думи за какво става въпрос. Ако искаш може и на лични.
Re: Цена за проектиране
14-02-2009 - 11:45:43
Мога да ви дам акт. инфо от вчера:

Оферта 1 - 20лв. на квадрат включва Геодезия, Арх.,Конструкт.,ВиК, Ел.,Колич. сметка, отделно се заплаща Верт. планировка - 350лв., Проектиране на външни ВиК възли 150лв.след прикл. на проекта 400лв. на фирма за оценка(проверка) абетова е за да не се чака в общината. Той ще се разправя с инстанциите. Общо в моя случай около6500лв.

Оферта2 - 25лв. на квадрат включва всичко горепосочено освен 400-те лева накрая в моя случай около8500лв. като аз ще се разправям с инстанциите.

Вчера ме застреляха и с поредното ограничение - мах 14м дължина на строителство на калкан като аз предвиждах около 25м застрояване по калкана, проблема е че парцела е дълъг и тесен така че ако има някой който има идея дали може да се "заобиколи" това ограничение моля да помогне. Варианта който ми дават е да направя две сгради с разстояние помежду им и след това да си ги свържа но това означава да имам две законни и една помежду им незаконна сграда, което мисля че може да е проблем при някой "добър" и "благоразположен" към мен съсед. Ако някой има идея моля да пише.

По нататък при последващо развитие на въпроса и при последващ строеж обещавам още инфо. Иначе засега имам заявки от 4 бригади за евентуалният строеж, които настояват да им се обадя за оферта
Re: Цена за проектиране
14-02-2009 - 12:38:37
Заза , така с тази информация едва ли ще получиш дабра предложение за решение на твоя проблем. Естествено , че калкана е 14 м. и това го пише в ЗУТ и наредба 7. Може ако се направи чупка при 14 м да се увеличи но с още 2 м. мисля ,че такива бяха нещата.
Според мен две сгради и някаква постройка между тях в различни нива е нещото приложимо в твоя случай.
Re: Цена за проектиране
14-02-2009 - 16:47:40
Брагодаря Аргонавт, но чупка не може да се направи защото се уплътнява цялата ширина на терена като се спазва отстояние от съседа 3м и така сградата става широка около 6м (парцела е широк 9м), каква може да е постройката м/у тях, денивелацията е малка около1.2м така че отпада и варианта първият етаж на долната сграда да е свързан и да е сутерен на горната. Аз вече си мисля дали не е най-добро решение да ги направя две и след "право на ползване" да ги свържа все пак в тази заспала д-ва едва ли някой ще дойде да провери после освен по донос разбира се.
Re: Цена за проектиране
15-02-2009 - 01:30:08
Извинявам се за намесата, но ... как са Ви издали виза при лице на имота 9м? Имам спомен, че минимума беше 12м. Не се заяждам, интересно ми е на кой член са се позовали. smiling smiley
Според мен две сгради са удачен вариант, в случай, че имате достатъчно място в дълбочина. А незаконното им свързване не Ви го препоръчвам, тъй като малко по малко ще станем цивилизована държава, а правилата ще трябва да се спазват.
Поздрави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход