Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена за проектиране

Публикувано от junior70 
Re: Цена за проектиране
10-09-2008 - 17:38:37
pike Написал:
-------------------------------------------------------

> Aбсолютно съм съгласен-спестените пари за
> арх./проектант после са златни.Аз платих 14 евро
> на м2-крайна цена/месец юни/,но чак сега разбирам
> че цената е била оправдана/не само при мен/.Само
> ще конкретизирам,че всеки мой каприз беше
> задоволен от архитекта/проектанта,аз не се
> занимавах с абсолютно нищо и разреш. за строеж ми
> излезе за 14 дни!!!!.Но при мен човекът беше
> проверен,бях препоръчан и т.н.Абе факторите за
> цената са доста.

Да, така е.
Съгласен съм на тази цена, още повече, че не смятам да строя палати.
Обаче си ме разбрал много правилно - ето точно такъв архитект търся, да си разбира от работата и не да ти прави спънки, а да те улеснява колкото може повече.
Айде де, няма ли никой от Пловдив в тоя форум?






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-10 18:03 от peco.
Re: Цена за проектиране
10-09-2008 - 18:00:38
Наяй-важният в проектирането от гледна точка на оптимизиране на разходите е стрителният инженер, който прави конструктивният проект. Задължително е да е читав а не някой мухльо дето да наблъска тонове стомана за да се преосигури!
Re: Цена за проектиране
10-09-2008 - 20:13:47
Аз съм от Пловдив,но няма да те свържа с моя архитект,защото наскоро отказа еднофамилна поръчка-страшно е зает-всеки гледа количеството/конвейра.
Търси си човек,който не само разбира,ни и има позиции по институциите-в близко бъдеще това ще си остане фактор!!
А по въпроса за тоновете излишна арматура не мисля,че проектантите са виновни-след земетресението в Турция преди 10тина години нормите са качени двойно.В крайна сметка те са проектанти,не инвеститори.Никой не ни е виновен че чакахме желязото да стане по 2/а и всичко друго/,та се сетихме да строим.
Re: Цена за проектиране
11-09-2008 - 03:05:54
Zdraveyte petgrbg,
Mnogo blagodary za otgovora. Saglasna sam , che e novo stroitelstvo. Mnogo e komplizirano da se pravi pristroyka ot dvete sreshtupologni strani na sgradata, no za tolkova razreshava myastoto. Zatova iskam mnogo dobri proektanti , na vazmogno po-normalni zeni. I vse pak bihte li mi dali neshto po-konkretno: telefon, adres, ime i T.N.
Sled okolo 2 sedmizi se vrashtam v Sofia i iskam da se sreshtna i napravim kato nachalo "ideen proekt". Oshte vednag -Blagodary
Re: Цена за проектиране
11-09-2008 - 03:12:18
Zdraveyte Peco,
Saglasna sam na tazi zena. Mnogo e komplizirano da se pravi pristroyka ot dvete sreshtupologni strani na sgradata, no za tolkova razreshava myastoto i finansovite mi vazmognosti.
Zatova iskam mnogo dobri proektanti , na vazmogno po-normalni zeni. I vse pak bihte li mi dali neshto po-konkretno: telefon, adres, ime i T.N.
Sled okolo 2 sedmizi se vrashtam v Sofia i iskam da se sreshtna i napravim kato nachalo "ideen proekt". Posle shte gi ostavy da rabotyt raboten proekt.
Oshte vednag -Blagodary

Re: Цена за проектиране
11-09-2008 - 08:54:58
pike Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз съм от Пловдив,но няма да те свържа с моя
> архитект,защото наскоро отказа еднофамилна
> поръчка-страшно е зает-всеки гледа
> количеството/конвейра.
> Търси си човек,който не само разбира,ни и има
> позиции по институциите-в близко бъдеще това ще си
> остане фактор!!
> А по въпроса за тоновете излишна арматура не
> мисля,че проектантите са виновни-след
> земетресението в Турция преди 10тина години
> нормите са качени двойно.В крайна сметка те са
> проектанти,не инвеститори.Никой не ни е виновен че
> чакахме желязото да стане по 2/а и всичко
> друго/,та се сетихме да строим.

Никакви норми не са завишени двойно. Има завишения в някои нормативни натоварвания, това в никакъв случай не води до двойно повече арматура. Няма виновен прокетант. Има такъв който слага достатъчно количество арматура, и такъв който слага в повече от достатъчно. Обикновено старите проектанти много добре оптимизират конструкцията от към разход на материали(вкл. и бетон в това число).
И още нещо...НОРМИТЕ(така да ги наречем) са с препоръчителен а не със задължителен характер!





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-11 09:34 от hrabar.
Re: Цена за проектиране
11-09-2008 - 09:20:38
Господа, мисля, че малко се отклонихте от темата.
Ставаше въпрос за цена за проектиране и свестни архитекти.
Моля, някой да помага по темата.
Re: Цена за проектиране
20-12-2008 - 21:05:48
peco Написал:
-------------------------------------------------------
> Господа, мисля, че малко се отклонихте от темата.
> Ставаше въпрос за цена за проектиране и свестни
> архитекти.
> Моля, някой да помага по темата.



аз съм от пловдив
ако намериш някой обади се и на мен
от март месец се боря с вятърните мелници
вече съм като дон кихот
*drunk*
Re: Цена за проектиране
20-12-2008 - 21:46:14
peco Написал:
-------------------------------------------------------
> Господа, мисля, че малко се отклонихте от темата.
> Ставаше въпрос за цена за проектиране и свестни
> архитекти.
> Моля, някой да помага по темата.


Здрвейте аз съм от Пловдив и проектирах преди 3 месеца и съм доволен от това което съчиниха групата. Основни са Архитектура и Конструкции останалите Ел ВиК ПБЗ Геология, Геодезия са фантастики и за цена ако искаш да влезеш до 10 / 11 ЕУР на квадрат ти показват стандартните схеми (т.е. В и К без връзките към соларна система или термопомпа и т.н Ел без особенни присъединяването на соларна батерия и т.н)
Ако ти е интересно пиши на лично ще ти посоча тези с които аз работих.

При мен лошо днес бях в Банката и ме отрязаха за пари. Казаха че 1 дек. в регулацията на град Пловдив ограден с масивна ограда, прекаран ток и вода не е инетересна ипотека
Re: Цена за проектиране
20-12-2008 - 21:50:37
25 лева комплексно и нито стотинка надолу.Става добър технически проект за тия пари.Който иска без пари да си го направи сам.За наистина изпипани проекти 40 лева на квадрат пак комплексно демек зимате се разрешителното за строеш и ваше право е да си трошите главата ако решите да правите подобрения.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход