Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена за проектиране

Публикувано от junior70 
Re: Цена за проектиране
24-08-2008 - 10:19:31
Накарахте ме да се замисля с тези много евро.
До вчера търсих архитекти и вече уж се спряхме на един който взема 4 евро на квадрат-това е само неговата цена,следват и други суми,по другите части- повечето са в лева.
Крайната цена за всичко е 5000 лева за 250 квадрата,160-къща и другото залепени за нея магазини.
Става въпрос за малък провинциален град.

Re: Цена за проектиране
24-08-2008 - 13:24:48
Nova Написал:
-------------------------------------------------------
> Крайната цена за всичко е 5000 лева за 250
> квадрата,160-къща и другото залепени за нея
> магазини.

това е 10 е/м2 което е съвсем приемливо, според мене

Re: Цена за проектиране
24-08-2008 - 15:13:27
Ако представлява интерес - за 170кв. застроена площ - проектите ни са за 3000лв.
Re: Цена за проектиране
24-08-2008 - 16:34:36
Zdraveyte Petgrbg,
Az misly da stroy "pristroyka" do sashtestvuvashta 3-et. sgrada=130m2 . v Sofia.
Pristroykata shte bade 3et x 110m2 =330m2.
Varhu zyalotao (staroto i novoto ), - 4-et. + tavansko. Toest zalata sgrada shte stane 4 etaga x 240m2 + ( tavansko).
Interesuva me kak se izchislyava proektanskata zena na m2. Vzemata li se nyakakvi koefizienti za povtaryshtiy se arhitekturen plan na 2,3 i 4 etag ? Prosto ne mi e ysno.
Bihte li me uvedomili gore/dolu ? Sashto mi trybva dobar arhitekt. Predvaritelno Vi blagodary.
Re: Цена за проектиране
24-08-2008 - 16:45:38
Съжалявам не мога да ти помогна , тази цена - 18лв.кв./м. за всички части е в провинцията. Имам разбити по пера т. е архитектура , конструктивен , ел , Вик ,но са в работата ми.
При нас се касае за допълващо застрояване т. е имаме построени около 30кв.м. и целта ни беше с допълнителното / двете свързани / да се получи къща. Два етажа са по около 80кв.м. и няколко. Без проект такава " пристройка" няма да може. Това си е ново строителство. Виж ЗУт за това какво е пристройка и за тях не трябва проект.
Re: Цена за проектиране
27-08-2008 - 00:07:59
моя проект го правят за 8 евро без озеленяването,пбз,и геология и геодезия ,тези трите струват още 600 лв общо
Re: Цена за проектиране
09-09-2008 - 16:00:31
Здравейте!
Нов съм във форума и ми беше много интересно да прочета цялата тема.
На мен също ми предстои изграждане на еднофамилна къща и ще ви бъда много благодарен, ако ми препоръчате добър архитект или проектантско бюро в Пловдив или региона.
Поздрави!
Re: Цена за проектиране
10-09-2008 - 10:28:34
От опит вече мога само да ви посъветвам да не се ръководите само от цената на проектирането т.е. а да получите достоверна информация за работата на архитекта и проектанта. Защото в последствие спестените 3-4 евро на квадрат могат да ви струват 4-5000 евро. В моя случай проектанта толкова желязо беше сложил в конструкцията (основите на еднофамилна къща изглеждаха като основи за кооперация), това не е мое мнение а на строителен инженер.
Успех на всички в начинанието-приключението строеж на къща smiling smiley
Re: Цена за проектиране
10-09-2008 - 14:09:50
Ок, Ivich, аз не говоря за цена.
Търся някой, който да е свестен, да е проектирал нещо красиво и функционално и да не ми обяснява как това, което искам, не може да стане...
Поздрави!
Re: Цена за проектиране
10-09-2008 - 17:10:36
Ivich Написал:
-------------------------------------------------------
> От опит вече мога само да ви посъветвам да не се
> ръководите само от цената на проектирането т.е. а
> да получите достоверна информация за работата на
> архитекта и проектанта. Защото в последствие
> спестените 3-4 евро на квадрат могат да ви струват
> 4-5000 евро. В моя случай проектанта толкова
> желязо беше сложил в конструкцията (основите на
> еднофамилна къща изглеждаха като основи за
> кооперация), това не е мое мнение а на строителен
> инженер.
> Успех на всички в начинанието-приключението строеж
> на къща

Aбсолютно съм съгласен-спестените пари за арх./проектант после са златни.Аз платих 14 евро на м2-крайна цена/месец юни/,но чак сега разбирам че цената е била оправдана/не само при мен/.Само ще конкретизирам,че всеки мой каприз беше задоволен от архитекта/проектанта,аз не се занимавах с абсолютно нищо и разреш. за строеж ми излезе за 14 дни!!!!.Но при мен човекът беше проверен,бях препоръчан и т.н.Абе факторите за цената са доста.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход