Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена за проектиране

Публикувано от junior70 
Re: Цена за проектиране
07-03-2009 - 13:56:23
Стефан , санирането има подобно нещо , но се казва Енергиен сертификат . За сгради над 5-та категория , казаха , че сделка с имот(апартамент) в блок не става без енергиен сертификат на сградата !
Ама факт ли е или не ..... ? ? ? Новото строителство няма такъв проблем - всичко е с ТИ по фасадите или друг вид .
Re: Цена за проектиране
07-03-2009 - 15:44:12
Здравей BAT_GOIKO *sos*
Моля те , да ми пратиш един примерен договор ,с неустойки ,за проектиране на жил.сграда. Благодаря ти .Емайла ми е lala_boom@abv.bg.
Re: Цена за проектиране
07-03-2009 - 16:05:03
На zaza12 мога да му предложа да проектира две сгради а в пространството м/у тях да разположи стълби които да ги свързват. В Бургас до нас направиха такава сграда и изглежда много добре. Ако искаш мога да я снимам и да ти пратя снимки.
Re: Цена за проектиране
08-03-2009 - 19:34:19
lala_boom Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравей BAT_GOIKO
> Моля те , да ми пратиш един примерен договор ,с
> неустойки ,за проектиране на жил.сграда. Благодаря
> ти .Емайла ми е
> lala_boom
> @abv.bg.


Здравей lala_boom,

виж лични съощения.

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: Цена за проектиране
09-03-2009 - 19:47:09
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Колеги,в момента върви една лобистка кампания за
> долен праг на проектанската услуга по подобие на
> адвокатските хонорари и той е 60 лв.за м2.Не е
> много сигурно дали ще се въведе в съвсем кратки
> срокове ,но опитите са сериозни!Така,че който е
> стигнал до този момент е добре да си подпише
> някакво споразумение за договорените нива,щото
> примерно след месец ще остане неприятно
> изненадан.Останалите да почерпят!


малиииииииииииииии
тези архитекти за тази цена май ще трябва да прафят и фрезки по тавана
но да не забравят че глада е по силен от тока

*drunk* *beer*
Re: Цена за проектиране
17-03-2009 - 20:56:04
BAT_GOIKO Написал:
-------------------------------------------------------

> Здравей lala_boom,
>
> виж лични съощения.
>
> Поздрави
> BAT_GOIKO

Пак здравей BAT_GOIKO smiling smiley
Обръщам се към теб със същата молба,

и аз те моля да ми пратиш един примерен договор, с неустойки, за проектиране на жил. сграда. Предварително благодаря. Мейла ми е angelov_vn@abv.bg


Re: Цена за проектиране
28-03-2009 - 20:21:06
Получих от сериозна фирма оферта за проектиране на 400 кв рзп с вкл. всичко за 12 евро квадрат.
Само като чета проекто договора не ми е ясно какво представлява 45 лв на час за възнаграждението за участието в приемателни комисии и цената за упражняване на авторски надзор

Кой извършва този надзор и изисква ли се на 100% да има такъв?
Както и колко като часове са нужни ?

Предполагам че това е стандартно и така се практикува да е извън общата цена но ако някой поясни щее най добре.
Мерси
Re: Цена за проектиране
28-03-2009 - 21:45:06
Авторският надзор е от архитекта и конструктура и е евтин. По договор за една сграда конструктура искаше някъде към 50 ст./м2, а архитектът няма да се мерне въобще, за малък обект си пишат 500-600 лв. Не знам какво разбираш под сериозна фирма, за мен това е фирма с която нямаш проблем с узаконяванията. Иначе като взима пари всеки е сериозен.

Дотоворът за проектиране го има на сайта на Съюза на архитектите, всички работят с малки отклонения по него.



Колеги,в момента върви една лобистка кампания за
> долен праг на проектанската услуга по подобие на
> адвокатските хонорари и той е 60 лв.за м2.


Няма такава кампания и няма да има. Когато имаше долен праг от около 25 Е/м2 повечето архитекти намираха начин да работят на 10-12Е.
Re: Цена за проектиране
28-03-2009 - 22:24:21
Кохх, на различни етапи от строежа е необходимо присъствието на конструктора (напр. преди изливане на плоча) за да приема арматура или нещо по проекта тези пари са най-вероятно затова, прочети за актовете по време на строеж.Тези пари не влизат в 12-те евро. При мен също е така стиснахме си ръцете на 20лв. като тук не се влючват тахиметричната снимка, и едни 400лв. накрая мисля че ги нарекоха инвест. надзор или нещо такова абе това е да не чакаш проекта ти да се приема на експертен съвет, а процедурата да се сведе до ден-два.
Re: Цена за проектиране
07-04-2009 - 00:27:10
Само частни фирми ли се занимават с проектиране?

Ние купихме парцел на 40 км от Пловдив и когато отидохме да вадим виза за план и проектиране се оказа,че жената която работи в съответния офис ни е почти съседка.Доста се колебаехме дали да ползваме парцела само за строеж на магазини и да купим друга къща....Та... съседката,другите служители в този офис и главния архитект ни убедиха да строим всичко и предложиха съдействието си.Дадоха ни много полезни съвети... Сега ни пратиха да прехвърлим партидите на тока и водата и пак да се върнем при тях.
Питането ми към вас е, може ли изцяло да се разчита на държавните служители и дали ще ни е по евтино или всичко е някоя зарибявка?Все пак за нас са съвсем непознати хора и в днешно време все по рядко можеш да срещнеш толкова добронамерени.Прекалено хубаво ми звучи всичко та чак се съмнявам в истиността му.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход