Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена за проектиране

Публикувано от junior70 
Re: Цена за проектиране
19-06-2008 - 01:54:20
Гето, ти забравяш че едно нещо струва точно толкова колкото купувача е готов да плати за него. Затова и цените на жилищата в БГ са по-скъпи от Торонто, щото самия проект струва 20-30 Евро на кв.м. после как може квадратния метър жилищна площ да бъде 1500-2500 Евро на квадратен метър. Може разбира се, щом има паралии да плащат!!
Re: Цена за проектиране
19-06-2008 - 13:22:05
Около 15 Е е реалната цена за проектиране на къща.
Би могъл да срещнеш и 12 както и 20.
Re: Цена за проектиране
19-06-2008 - 13:35:34
Don Balon

Ей човоече, какво стана с теб бе джанъм, къде се загуби? Не че аз съм мн. активен тук, но взе да ни липсваш smiling smiley

За ценообразуването си прав, това е пазар winking smiley Всъщност сега като си помисля и тук битува мнението, че ни дерат 3 кожи с тези картонени къщи, но можеш ли сравни с българските кожодери :g: онези са хиени ненаситниsad smiley

Хайде със здраве и добре дошъл отново,
Re: Цена за проектиране
19-06-2008 - 17:10:14
Може ли някой да ми препоръча добър архитект, който да работи добре и да взема разумни цени. Също каква е цената на кв.м и какви са нормалните срокове за изготвяне на проект за парцел от 460 кв.м Ще ви бъда много благодарна за съветите. мястото се намира на приморско
Re: Цена за проектиране
21-06-2008 - 10:33:12
На 460 м2 парцел, ще строиш еднофамилна къща или нещо друго. Много общо даваш данните и няма как някой да ти бъде полезен с инфо. Аз не съм архитект, но бих могъл да ти кажа повече, ако поне знаеш какво ще строиш.
Re: Цена за проектиране
21-06-2008 - 10:47:29
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> В С. Америка индивидуален проект за еднофамилна
> къща от 450 кв.м. с всички такси и разрешителни
> излезе точно 5000 долара.
> Ейй, сравнявайки с тарифите на талантливите млади
> архитекти в България тука събратята им живи да ги
> оплачеш бе

Не става въпрос за индивидуален проект, а за типов проект от голяма база данни - даречем 5000 готови проекта на къщи. Проекта е толкова евтин, защото се продава многократно. Иначе проектантите биха умрели от глад. Нали са мин. 6 човека и ще работят 1-2 месеца по този проект. Те джобните на детето са повече. Такава е системата им и аз не я отричам - има си положителни страни ( пести се от проектиране ), но за съжаление у нас типовото проектиране е отменено от 15-20 години ( непомня точно кога ) А и тази система е приложима в големи държави с голям пазар, иначе ако се продаде един проект 2-3 пъти, няма да е толкова евтино.
Re: Цена за проектиране
21-06-2008 - 13:08:21
Здравейте Благодарим ,че се отзовахте на запитването ни. Първо мислихме да бъде хотел,но като погледнем хотелите вече са страшно много и за това решихме да бъде жилищна сграда от няколко жилища и на партера може би магазини или заведение. Също в разрешението се изисква за всяко жилище да има и паркомясто,което си мислим да бъде подземен паркинг. Визата за строеж ни разрешава да строим 250 кв.м на 10м височина. Ще ни бъде много приятно да получим вашите съвети,защото много сме объркани. Никога не сме се занимавали със строителство,а и цените са страшни.
Re: Цена за проектиране
21-06-2008 - 16:04:10
Подземните гаражи ще ви оскъпят като цяло строителството, но са неизбежни във вашият случай. Пък и вие ще ги продавате или като гаражи или като паркоместа. На 10м корниз ще имаш 3 етажа. Височената на магазините трябва да е 3.2 м, мисля, но не съм сигурен. Дотук добре, ама не виждам кинт. Защото 250 м2 х 4 = 1000 м2 РЗП /магазини + 3 жилищни етажа/ А 1000 РЗП отнесено към 460 м2 парцел прави кинт повече от 2. Не е невъзможно, но го проверете и този показател.
Относно цените - едва ли ще паднат. За цените на труда и материалите пиша. За продажните цени на имотите приказката е друга, но толкова надълго и широко се обсъжда, че няма смисъл от коментари.
Миналата година грубия строеж се връзваше от 100 до 130 Е/м2, докато сега под 150-170 няма да намериш.
Re: Цена за проектиране
21-06-2008 - 19:37:40
stilian avramov Написал:
-------------------------------------------------------
> Миналата година грубия строеж се връзваше от 100
> до 130 Е/м2, докато сега под 150-170 няма да
> намериш.

Това цьени за района ли са или по принцип?


Re: Цена за проектиране
23-06-2008 - 15:02:23
Имай в предвид че после екипа трябва да упражни авторски надзор който също се плаща мен така ме изненада моя архитект не че му платих но при мене е типов проект. Така че като пазариш непропускай и това защототи иначе няма акт 14 и акт 15.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-06-23 15:05 от rival_2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход