Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Зидане с камък-видове

Публикувано от Don Balon 
Re: Зидане с камък-видове
14-02-2008 - 00:34:30
като се оправи времето ще направа опит и ще пиша какво се получава сега се сештам за крепосните стени вътре между лицата са слагали по малки камъни и някакъв разтвор който прилича на вар и е много здраво споен с камъка та може стареца да е прав а че несте виждали такъв зид може би се дължи на трудноста на тази технология ...незнам никога несъм гасил вар знам че става някаква реакция може би се развива инякаква температура и по този начин да става много здрав зид забравих да кажа че става въпрос за варовиков камък
Re: Зидане с камък-видове
14-02-2008 - 08:23:07
fides ,

Много си прав , този старец не те е метнал . Точно така са се правели основите на по-отговорни обекти едно време , а и крепостните стени също. При гасенето на варта се отделя температура и става доста здрава спойка.
Къщите , за които говори Венциев са зидани обикновено на кал.
Re: Зидане с камък-видове
14-02-2008 - 10:35:50
Естествено, че има разнообразие в технологиите. Даже повече отколкото преполагате. Тази технология с негасената вар за първи път я чувам, но ми изглежда прекалено опасна. Гасенето на вар, което са правели едно време в дупка в земята (варница) е игра с огъня, пък да я гасиш на място в зида пред лицето си съвсем опасно. Това е причината негасена вар да не се продава вече. Пък и кой работник ще ти се наеме да го прави това? Ами ако му пръсне в окото, кой ще носи наказателната отговорност?
Re: Зидане с камък-видове
14-02-2008 - 10:40:18
...може би се развива инякаква температура... Развива се и то голяма!

Като се оправи времето ще направа опит... Моля ти се недей!

Точно така са се правели основите на по-отговорни обекти едно време... Те и живи момичета са вграждали в основите едно време, ама... И за тази технология ли трябва да спорим, че е неприложима днес?
Re: Зидане с камък-видове
14-02-2008 - 10:57:47
pe6o ,

тук се коментира технологиите от време оно. Никой не говори , че ще действа и днес по тази технология.
Също как ще обясниш и направата на водонепропусклива мазилка в римските резервоари за вода?
Abu
Re: Зидане с камък-видове
14-02-2008 - 21:16:14
Проблемът е, че когато зидаш с негасена вар, процесът на гасене може да продължи години - десет и повече. Междувременно спойката е по-слаба от зидане с гасена вар. Ама това на теория - сигурно са имали някакъв чалъм хората къде и кога да зидат с негасена вар.
Има специалисти да обадят пропорцията. Аз знам само, че варта се гаси с точно определено количество вода - да оставиш това на Природата май е малко хазартно???
Re: Зидане с камък-видове
14-02-2008 - 23:10:30
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> ...може би се развива инякаква температура...
> Развива се и то голяма!
>
> Като се оправи времето ще направа опит... Моля ти
> се недей!
>
> Точно така са се правели основите на по-отговорни
> обекти едно време... Те и живи момичета са
> вграждали в основите едно време, ама... И за тази
> технология ли трябва да спорим, че е неприложима
> днес?


Сянката, сянката са им вграждали, а не живи моми Пешо.
Re: Зидане с камък-видове
15-02-2008 - 00:24:01
Е,
Аз пък почти съм гасил вар smiling smiley
Баща ми я гаси - в едно голямо метално корито - резултата - варта де, се оттичаше във варницата да отлежи - аз подтичвах наоколо и хвърлях по някоя буца негасена вар - камъни според мен тогава - в коритото, но главния ми принос е в пускането и спирането на чешмата - пропорциите нямат голямо значение!
Беше "много опасно", но пък приятно да се топлиш на "високата температура".
Сега си давам сметка, че баща ми е бил и сигурно още си е безотговорен! Да ме остави да си "игра с огъня"! Да ми е жив и здрав!
Ех, инжинери, инжинери...
А иначе негасена вар се продава - по цял свят - но е икономически необосновано да си я гасиш сам, затова и "спряха" разфасофките на дребно по супермаркетите... smiling smiley

Може би някои от вас тук имат предвид римския бетон

Привет на всички!

Венци, снощи се върнах и това е първото ми свободно време, ще ти пиша днес утре.
Re: Зидане с камък-видове
15-02-2008 - 10:31:27
Някои смятат форума за място за избиване на инжинерни комплекси и забравят, че насреща си имат живи хора. Не те ли притеснява, че утре някой ще послуша съвета ти и ще тръгне да гаси вар пред лицето си? Моята съвест е чиста = аз предупредих, че е опасно!

Пък и какво ще постигнете? Дори да успеете да получите монолитен варовик по целия зид, той пак ще е с по-малка якост на натиск от всеки друг зид с варо-циментов разтвор и с почти никаква якост на опън т.е. няма да поема хоризонтални сили от земетръс.
Re: Зидане с камък-видове
21-11-2008 - 05:35:39
[www.snimka.bg]

Зидарията ме кефи. Трябва да я погледна и от вътре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход