Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Зидане с камък-видове

Публикувано от Don Balon 
Re: Зидане с камък-видове
08-02-2008 - 23:32:58
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Дамм! Проблемът е комплексен. Пътят до Троян е два
> - три часа. По-малко от ден ще отнеме огледът.
> Слънчев бряг го видяхме на кво заприлича и сигурно
> това е една от причините. Тва за терасите не го
> разбрах кво е имал предвид. Иначе от бягане на
> топлина и топлоизолация разбирачи има. Виждал съм
> ограда с топлоизолация, подпорна стена с
> топлоизолация, парапет на балкон с топлоизолация,
> половин парапет на балкон с топлоизолация!


:} clap: къде ми е иконката дето се заливам от смях???
Re: Зидане с камък-видове
11-02-2008 - 02:59:50
Ако някой харесва къщи зидани от камък може да разгледа
[www.2007.stonehomes.tv]
Re: Зидане с камък-видове
11-02-2008 - 11:25:24
Хубави са тези. Повече ми приличат на традиционни ирландски, а тук сме фенове на българските. И за енти път ти казвам, че толкова много камък не може да издържи на земетръс, освен ако вътре няма някаква прикрита стоманобетонна или стоманена конструкция.
Re: Зидане с камък-видове
11-02-2008 - 23:39:35
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Хубави са тези. Повече ми приличат на традиционни
> ирландски, а тук сме фенове на българските. И за
> енти път ти казвам, че толкова много камък не може
> да издържи на земетръс, освен ако вътре няма
> някаква прикрита стоманобетонна или стоманена
> конструкция.
Пешо, може и да имат някаквя скрита конструкция,според мене по-скоро стоманена,важното е че не се вижда,а вътре дървените греди допълват картината страхотно. Съгласен съм че тука сме привърженици на БГ възрожденски къщи, просто ги пускам защото както вече ЕН пъти казах камък и дърво се допълват страхотно и ме кефят.


Re: Зидане с камък-видове
12-02-2008 - 01:28:08
Тези къщи нямат нищо друго освен камък!Което е прекрасно всъщност!
Доне,ако слушаш тоя или оня,трябва да има бетон и арматура вътре,иначе няма да издържи на земетръс!ДА ам НЕ,както казваше П.Бучаров.Майсторите в Ирландия,Шотландия,Франция,които са строили тези "къщи" са били хора с опит и с минало и не са живели в землянки,както казва един наш известен съфорумец тук.Свобода,по-вече пари,училища....500 години в повече от нас!Просто са били майстори-зидари и за това се радваме и до ден днешен на такива красоти!!!
Благодаря ти за сайта!
Re: Зидане с камък-видове
12-02-2008 - 02:04:49
На земетръс може и да издържат, обаче на апокалипс от рода на Тунгуския...едва лиsmiling smiley!!Наистина зидарите от Ирландия,Шотландия...и въобще от UK,са ненадминати. Може би единствено италиянците могат да им съперничат. Венциев, имам приятел мекедонец също много голям любител на каменния зид,твърди че е познавач, има къща в Македония от камък която реновира в последните години, та като му показах снимката на онази първата къща която е в Родопите, призна че майстор е градил. Сега ще му покажа и снимките на Аргонавт,сигурно ще си падне на задникаsmiling smileyТи имаш ли Е-мейл кутия..или шише???
Abu
Re: Зидане с камък-видове
12-02-2008 - 06:05:53
venciev,
не си съвсем прав! Зиданият камък е едно, но тези плевни нямат никаква естетична стойност за мен. Освен материали има и архитектура - тука къде е? Винаги е имало огромни ограничения, къде религиозни, къде чисто технически в градежите... В момента ограничението е нормативно и по мое мнение може хем да се спазва, хем да се фантазира - бетонът е благодатен на тази тема. Мисля, че ре6о е прав да настоява за спазването на нормата, ама хората не чуват, та се налага по-категоричен език. Нека който има глава, да насочи мисленето си оттатък ограниченията. Ако се не лъжа, така са се родили и добрите образци на Възрожденска архитектура в България - чрез съобразяване с канона и много фантазия...
Re: Зидане с камък-видове
13-02-2008 - 22:36:47
здравейте и мен много ме вълнува темата за възрожденска къща и започнах да питам старците за каменните зидове говорилсъм с много старци и само един ми разказа че неговия дядо му казал че между камъните и кухините са слагали негасена вар и росле са я мокрели с вода и ставал много здрав зид моля ако някой знае нещо за тази технология да сподели с нас
Re: Зидане с камък-видове
13-02-2008 - 23:27:31
Fides,събарял съм много стари зидове,но никога не съм виждал такова нещо.Освен кал/пръст,слама нищо не съм виждал друго като матрериал в зида.За кой край на Бг говориш?Може и да има разлика в "технологиите" от едно време!Пък и не са имали старците интернет.... winking smiley
Re: Зидане с камък-видове
13-02-2008 - 23:39:15
Fides, ако някой знае нещо за такава технология, то ще е Пешо. Само че неговите технологии винаги включват "лайна". :} Пешо, майтап бе братче. Знаеш че уважавам мнението ти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-14 00:42 от Don Balon.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход